Titulinis
Patarimai

13 PATARIMŲ, KAIP GYVENTI, SERGANT ŠIENLIGE

1. Išsiaiškinkite, kokie augalai Jums ar Jūsų vaikui sukelia alergiją. Tai padaryti padės alergologiniai tyrimai, todėl vizitas pas gydytoją alergologą – neišvengiamas. Kokios žiedadulkės sukelia alergiją, geriausia nustatyti


jau pasibaigus ligos pikui arba dar neprasidėjus kitam žydėjimo sezonui – rudenį, žiemą, ankstyvą pavasarį. Kai bus nustatyti alergizuojantys augalai, reikia išmokti juos atskirti.

 

2. Kai jau būsite „susipažinę su priešu“, bandykite jo vengti. Venkite kontakto ne tik su žiedadulkėmis tų augalų, kuriems esate alergiškas, bet ir į juos panašių. Pavyzdžiui, jei esate alergiškas alksnių žiedadulkėms, reikia vengti kontakto su lazdynais, beržais jų žydėjimo metu. Kai netoleruojamos smilgų žiedadulkės, nereikia būti ten, kur auga motiejukai. Jei savijauta pablogėja, kai sužydi viena iš grūdinių kultūrų, pvz., rugiai, reikia vengti visų žydinčių javų. Kai žydi gluosniai, atsiranda karklų „kačiukų“, reikia vengti kontakto ir su žydinčiais topoliais, vinkšnomis.

 

3. Būdami namuose užsidarykite langus.

 

4. Kambarius vėdinkite anksti ryte arba vėlai vakare, tik tuomet, kai nėra vėjo. Prieš atidarydami langą, ant jo pakabinkite drėgnas užuolaidas arba tiesiog drėgną medžiagos skiautę. Ją pakabinti, nuimti, išskalbti turi nealergiškas žmogus.

 

5. Žolę prie namų nupjaukite, kol ji nepradėjo žydėti.

 

6. Atostogaukite tose vietovėse, kur yra mažiau žiedadulkių – prie jūros, spygliuočių miškuose.

 

7. Grįžę iš lauko pasikeiskite viršutinius drabužius, nusiaukite batus, nusiprauskite veidą, išsiplaukite galvą. Taip pašalinsite prilipusias žiedadulkes.

 

8. Venkite uodų, bičių, širšių, vapsvų įkandimų.

 

9. Namuose kasdien dulkes valykite drėgna šluoste.

 

10. Rašykite dienyną, kada, kokiomis aplinkybėmis, kokie ligos simptomai atsirado, kaip jie pasikeitė vartojant vieną ar kitą vaistą. 2-3 savaites prieš simptomams atsirandant pradėtas gydymas iki 100 kartų sumažina nosies ir akių gleivinės jautrumą žiedadulkėms.

 

11. Kasdien išplaukite vaikučio nosį jūros vandeniu. Rūpinkitės nosies higiena. Nosies plovimui reikėtų rinktis specialius purškalus, skitus esant alerginei slogai.

 

12. Lauke nešiokite akinius nuo saulės.

 

13. Vaistinėlėje turėkite lašų į akis, kurie nuramina akies gleivinę, lašų į nosį, antihistamininių vaistų (tabletė veikia apie 12 valandų), jūros vandens nosiai plauti.


Daugiau informacijos rasite www.mamos žurnalas.lt