Kelioninė vaistinėlė: ką pravartu pasiimti keliaujant?
Pakuodami lagaminus atostogų kelionei, turėtumėte nepamiršti pasiimti kelioninės vaistinėlės. Jos turinį verta pritaikyti prie vietos, į kurią ruošiatės išvažiuoti, ir planuojamų poilsio būdų. Sužinokite, kokie reikmenys turėtų būti kelioninėje vaistinėlėje.
Kelioninė vaistinėlė
Pakuojantis lagaminus atostogų kelionei, patartina pagalvoti ir apie kelioninę vaistinėlę. Ilgai ruošiantis ilgai lauktoms atostogoms, ne visada susimąstoma, kas gali kelti grėsmę poilsio metu. Pravartu pasiimti pagrindines medicinos priemones, kad prireikus galėtumėte padėti sau ar artimiesiems, jei užklups liga arba susižalosite.
Vaistinėlės turinį reikėtų pritaikyti prie vietos, į kurią ruošiatės išvažiuoti, planuojamų poilsio būdų, savo ir kelionės bendražygių sveikatos būklės.
Kelioninės vaistinėlės turinys
Kokie reikmenys turėtų būti vaistinėlėje, kad atostogų metu būtumėte ramūs? Reikalingas tvarsčių komplektas, su kuriuo galima sutvarstyti kiekvieną žaizdą, taip pat kompresinis tvarstis, leidžiantis sustabdyti kraujavimą. Taip pat naudinga pasiimti fiziologinį tirpalą, kad būtų galima praskalauti žaizdą, ir jai dezinfekuoti skirtus antiseptikus, geriausia oktenidino pagrindu. Be to, prireiks dengiamųjų tvarsčių, o jų yra labai daug rūšių. Į kelioninę vaistinėlę verta įdėti būtiniausius daiktus, tokius kaip:
- elastinis bintas (vyturas);
- bintas (vyturas) tvarsčiams prilaikyti;
- sterili marlė;
- įprasti pleistrai su tvarsčiu, skirti mažoms žaizdoms ir sužeidimams.
Rinkdamiesi pleistrus su tvarsčiu kelioninei vaistinėlei, verta paieškoti tokių, kurie yra hipoalerginiai, atsparūs nešvarumams ir vandeniui, praleidžiantys orą. Jei į kelionę pasiimate vaikus, galima pasirūpinti pleistrais, papuoštais gyvūnėlių ar pasakų personažų motyvais.
Atostogaudami taip pat galite nudegti, todėl naudinga pasiimti hidrogelinį tvarstį, kuris užtikrins drėgną žaizdos terpę ir pagreitins sudėtingą gijimo procesą. Geriausia pasirinkti universalų tvarstį įvairiems nudegimams, papildomai sumažinsiantį randų atsiradimo riziką ir numalšinsiantį skausmą.
Be to, reikia dengiamojo tvarsčio galūnėms sutvirtinti. Pasiimkite jį tada, kai išvažiuojate į kalnus ir planuojate aktyviai leisti laiką. Kelionėse į kalnus taip pat pravers nuospaudų pleistrai, kurie numalšins skausmą, saugiai uždengus žaizdą ir sumažinus odai tenkantį spaudimą.
Atostogoms prie jūros vaistinėlėje turėtų būti kremų nuo saulės su SPF filtrais. Vaikams įdėkite jiems skirtą kremą nuo saulės, geriausiai su SPF 50 filtru. Taip pat verta apsirūpinti balzamu po deginimosi ir putomis nuo nudegimų su dekspantenoliu. Vaistinėlės turinį išvykai galima papildyti pagrindiniais vaistais nuo peršalimo, skrandžio ir žarnyno negalavimų – vidurių užkietėjimo, pykinimo ir vėmimo.
Vaistinėlė kelionei automobiliu
Jeigu keliaujate atostogauti automobiliu, pagal kelių eismo taisykles yra privaloma turėti automobilio vaistinėlę, kad padidintumėte savo ir kitų kelių eismo dalyvių saugumą. Tapus eismo įvykio liudininkais, kažkam galima išgelbėti gyvybę, turint tinkamai paruoštą vaistinėlę. Nepamirškite, nuo 2023 liepos 1 d. įsigalioja reikalavimas turėti atnaujintos sudėties pirmosios pagalbos rinkinius transporto priemonėse.
Automobilio vaistinėlės reikmenys
Vaistinėles geriausia įsigyti specializuotose prekybos vietose arba vaistinėse. Čia rasite pirmos pagalbos rinkinius su reikmenimis, kuriuos privalu turėti daugelyje Europos Sąjungos šalių. Atnaujintos sudėties vaistinėlėje yra:
- sterilūs pleistrai;
- pleistras rulonėlyje;
- sterilus spaudžiamas tvarstis;
- nesterilus tvarstis;
- palaikomasis trikampio formos tvarstis;
- pirmos pagalbos žirklės;
- speciali antklodė, skirta paguldyti ir apkloti nukentėjusįjį;
- žaizdų tvarstis sterilus;
- vienkartinės medicininės pirštinės;
- pirmosios pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti;
- vienkartinis šalčio maišelis;
- turniketas, skirtas stipriam (masyviam) kraujavimui galūnėse (rankose, kojose) stabdyti;
- pirmos pagalbos teikimo aprašymas, turniketo naudojimo taisyklės.
Verta turėti omenyje, kad automobilio vaistinėlėje neturėtų būti vaistų, nes oro sąlygos automobilyje neatitinka jų laikymo reikalavimų.
Bibliografija
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20030320262/O/D20030262.pdf