Nacionalinis transplantacijos biuras bendradarbiaus su „Gintarine vaistine“
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos pasirašė bendradarbiavimo sutartį su vienu didžiausių vaistinių tinklu „Gintarine vaistine“.
Bendradarbiavimo sutarties tikslas – informuoti ir šviesti gyventojus apie Nacionalinio transplantacijos biuro veiklą bei audinių, ląstelių ir organų donorystę.
„Neatlygintinai skleisime informaciją per savo komunikacijos kanalus apie donorystę, nes ši žinia sutampa su mūsų vaistinių tinklo vertybėmis, iš kurių pagrindinė – rūpestis kitais. Žmogaus sveikata yra pats didžiausias turtas, o kitam suteikti antrą šansą gyventi – tai neįkainojama dovana. Nepaisant to, kad norinčių paaukoti savo organus po mirties gretos gausėja, vis dar tenka susidurti su artimųjų nusistatymu, kurį ir norime pakeisti“, – sako vaistinių tinklo generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.
„Gintarinės vaistinės“ klientai vaistinėse galės užpildyti Nacionalinio transplantacijos biuro pateiktas asmens sutikimo, kad jo audiniai, organai po mirties būtų paimti ir atiduoti transplantuoti, formas.
„Džiaugiamės naujais partneriais, kurie padės skleisti žinią apie donorystę. Kuo mūsų daugiau – tuo ši informacija pasieks daugiau gyventojų. Turime ne vieną sėkmingą organų transplantacijos pavyzdį, donorų mūsų šalyje daugėja kartu su mažėjančiu donorystės stigmatizavimu. Vien dabar transplantacijos laukia keli šimtai žmonių – kodėl jiems nepadovanojus naujo gyvenimo“, – teigia biuro direktorius Artūras Bagotyrius.
Šiuo metu organų ir audinių transplantacijos Lietuvoje laukia 301 žmogus: 67 laukia inksto, 1 kasos ir inksto komplekso, 34 širdies, 5 plaučių, 5 širdies ir plaučių komplekso, 38 kepenų ir 151 ragenų transplantacijos.
Lietuvoje veikia informuoto sutikimo donorystės modelis – norintiems po mirties paaukoti savo organus reikia užpildyti prašymą, kad gautų Donoro kortelę, o vėliau prašoma ir jų artimųjų sutikimo. Toks modelis veikia dar 7-iose Europos šalyse.