Česnako preparatai
Dauguma asmenų česnaką įvardija kaip natūralų antibiotiką, galintį kovoti su įvairiomis infekcijomis ir ligomis. Be jokios abejonės, pastarasis nėra vaistas, kuris išgydys bet kokį susirgimą. Kita vertus, česnakas vis tiek pasižymi didele privalumų gausa. Dėl šios priežasties, tam tikrą kiekį produkto į savo kasdienybę rekomenduojama įtraukti praktiškai kiekvienam. Visgi, jeigu negalite pakęsti česnako skonio ar kvapo, vertėtų apsvarstyti papildų įsigijimą. Pastarųjų taip pat gausu įvairių - tad, apsispręskite dėl to, kuris variantas labiausiai tinka būtent Jums. Jeigu išsirinkti pernelyg sudėtinga, nepamirškite pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.
Česnako nauda sveikatai
Česnakas yra vienas iš vertingiausių maisto produktų pasaulyje. Pastarasis pasižymi didele privalumų gausa. Dėl šios priežasties, įvairūs česnako preparatai gali suteikti tikrai nemažai naudos. Tad, kokius privalumus išskirti būtų svarbiausia? Pastebima, jog česnakas gerina imuninę sistemą ir padeda išlaikyti sveiką kraujo cirkuliaciją. Be to, šis maisto produktas geba valyti toksinus, slopinti bakterijų dauginimąsi, mažinti trombocitų agregaciją. Nenuostabu, kad dauguma asmenų jau nuo senų laikų naudoja česnaką tuomet, kai susiduria su įvairiomis infekcijomis bei peršalimu. Be to, šis maisto produktas naudingas ir širdies sveikatai. Pastebima, jog tai yra ganėtinai efektyvi prevencinė priemonė, norint apsisaugoti nuo įvairių kraujotakos ligų. Be to, česnakas gali būti naudingas gydant cukrinį diabetą, trombozę, hipertenziją. Teigiama, jog pastarasis prisideda ir prie virškinimo reguliavimo. Česnakas taip pat saugo nuo grybelių, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, padeda geriau pasisavinti maistines medžiagas. Tad, kaip galite matyti, privalumų gausu - belieka įtraukti šį maisto produktą į savo kasdienybę.
Kaip vartoti česnaką?
Česnako vartojimas gali būti labai įvairus. Be jokios abejonės, visuomet geriausia pasirinkti šviežią, naminį produktą. Kita vertus, tai nėra būtinybė - česnako kapsulės bei kiti puikūs gaminiai taip pat gali suteikti nemažai naudos. Visgi, jeigu nusprendėte šį maisto produktą vartoti namuose, pastarąjį geriausia nulupti bei supjaustyti. Česnakas puikiai papildo įvairias salotas, sriubas ar net troškinius. Pasaulio Sveikatos Organizacija rekomenduoja suvartoti nuo 2 iki 5 gramų šviežio produkto. Kita vertus, jeigu Jus domina česnako milteliai, skaičiai kiek skirsis. Tokiu atveju, vertėtų suvartoti iki 1200 mg produkto. Savo sudėtyje česnakas turi ganėtinai nemažai naudingų medžiagų. Vitaminas B6, tiaminas, kalcis ir varis tėra keletas jų. Česnako sudėtyje taip pat gausu mangano, seleno ir fosforo. Be to, pastarąjį vartojant nesunku papildyti organizmo vitamino C atsargas.
Kada česnakas gali pakenkti?
Nors česnakas pasižymi išties didele privalumų gausa, pasitaiko tokių atvejų, kai šis gali pakenkti. Pastarojo nerekomenduojama vartoti žmonėms, sergantiems skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige, gastritu bei kepenų ligomis. Česnako privengti vertėtų ir nėščioms moterims. Be to, pastarojo atsisakyti reikėtų tuomet, jeigu sergate inkstų ligomis arba hemorojumi. Svarbu paminėti, kad retais atvejais česnakas gali sukelti tam tikras alergines reakcijas. Tad, vertėtų būti atidiems. Be to, nors šis maisto produktas yra be galo naudingas, jo tikrai nereikėtų vartoti kasdien. Pernelyg didelis česnako kiekis gali pakenkti kepenims. Tad, neperspauskite ir pasistenkite jį vartoti saikingai.
Juodasis česnakas
Juodasis česnakas - tai terminas, kurį dauguma žmonių tikriausiai girdi tik pirmą kartą. Visgi, pastarasis mūsų šalyje pamažu populiarėja vis labiau. Greičiausiai kyla klausimas - kuo jis skiriasi nuo įprasto produkto? Iš esmės, tai tartum paprastas česnakas, kuris fermentacijos metu nusidažo juoda spalva. Manoma, jog šis procesas padvigubina produkto poveikį ir naudingąsias savybes. Be to, juodasis česnakas neskleidžia aštraus kvapo, pasižymi kiek švelnesniu skoniu. Teigiama, kad šis produktas ypač tinka žmonėms, susiduriantiems su kojų sunkumu, aukštu cholesteroliu bei silpna imunine sistema. Kita vertus, juodasis česnakas taip pat kovoja su infekcijomis, pasižymi didele vitaminų gausa. Taigi, kaip galite matyti, pastarasis atneša išties nemažai naudos kiekvieno žmogaus sveikatai. Kita vertus, fermentuotas česnakas nebūtinai tinka nėščiosioms ar maitinančioms krūtimi. Tad, prieš vartojimą nepamirškite pasitarti su savo gydytoju.
Meškinis česnakas - vaistai?
Meškinis česnakas yra vienas seniausių vaistinių augalų pasaulyje. Teigiama, kad pastarasis pasižymi stipriu, detoksikuojančiu poveikiu. Meškinio česnako sudėtyje gausu tokių medžiagų, kaip magnis, fosforas, geležis, varis, kalis, siera bei įvairūs vitaminai (A, B1, B2, C). Pastebima, kad vitamino C čia galima rasti gerokai daugiau, nei citrinoj ar apelsine. Meškinis česnakas dažnai yra naudojamas galvos skausmo prevencijai. Pastarasis geba stiprinti imuninę sistemą bei reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Teigiama, jog šis produktas naikina įvairių rūšių bakterijas, grybelius, virusus. Be to, pastarasis mažina žaizdų keliamą skausmą, padeda sveikti esant kosuliui. Meškinis česnakas gali būti naudojamas ganėtinai įvairiais būdais. Tad, belieka išsirinkti tokį, kuris yra priimtinas būtent Jums. Bet kokiu atveju, šis produktas pasižymi išties didele privalumų gausa. Tad, į savo kasdienybę jį vertėtų įtraukti praktiškai kiekvienam.
Kapsulės su juoduoju česnaku
Kaip jau minėjome kiek anksčiau, juodasis česnakas pasižymi išties didele privalumų gausa. Dėl šios priežasties, Ecosh Chaga kapsulės su pastaruoju savo sudėtyje populiarėja vis labiau. Tai išties naudingas maisto papildas, kurio gamybai naudojami vegetarinės bei augalinės kilmės produktai. Kapsulėse nerasite konservantų ir GMO. Visgi, nėščiosioms bei maitinančioms krūtimi prieš vartojimą derėtų pasitarti su gydytoju. Be jokios abejonės, šis papildas jokiu būdu nėra lygiavertis maisto pakaitalas. Tad, nepamirškite subalansuotos mitybos svarbos. Be to, jokiu būdu neviršykite rekomenduojamos dozės. Dažniausiai patariama vartoti 1-4 kapsules per dieną, atsižvelgiant į vyraujančią situaciją.
Česnako aliejus
Kokybiškas česnako aliejus yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško tam tikro papildo, naudingo širdžiai ar imuninei sistemai. Pastarasis padeda palaikyti normalų cholesterolio lygį, gerina kraujagyslių būklę. Kita vertus, šis taip pat yra naudingas ir kvėpavimo takų veiklai. Dažniausiai rekomenduojama vartoti po vieną kapsulę per dieną. Česnako aliejuje gausu alicino, kuris pasižymi išties didele privalumų gausa. Be jokios abejonės, kaip jau minėjome kiek anksčiau, nepamirškite subalansuotos mitybos svarbos. Taipogi, jokiu būdu neviršykite rekomenduojamos paros dozės. Visgi, šio papildo nederėtų vartoti vaikams iki 3 metų amžiaus. Kita vertus, pastarasis išties gali praversti vyresniems asmenims.
Ką reikėtų žinoti apie aliciną?
Alicinas - tai pagrindinė česnako veiklioji medžiaga. Būtent pastaroji lemia gydomąsias produkto savybes. Teigiama, kad alicinas yra viena iš stipriausių gamtoje randamų antibakterinių medžiagų. Tačiau, pastarasis susidaro tik tuomet, kai česnakas yra veikiamas mechaniškai. Ką tai reiškia? Iš esmės, norėdami suvartoti alicino, turite susmulkinti arba sutraiškyti įsigytą česnaką. Be jokios abejonės, šio taip pat galima rasti įvairiose kapsulėse, aliejuose bei kituose papilduose. Alicinas pasižymi tikrai didele privalumų gausa, todėl pastarąjį vartoti pravartu praktiškai kiekvienam. Tad, apsvarstykite šio įtraukimą į kasdienę savo rutiną.
Dažniausios klaidos, vartojant česnaką
Česnako vartojimas tikrai nėra sudėtingas. Pastaruoju galima pagardinti mėgstamą maistą arba įsigyti papildų pavidalu. Kita vertus, dauguma asmenų kartoja ganėtinai panašias klaidas, kurios gerokai sumažina česnako efektyvumą. Viena iš jų - tai seno produkto vartojimas. Ekologiški ir švieži česnakai yra patys vertingiausi. Taigi, pirmiausiai įsitikinkite, jog pastarasis nebuvo laikytas pernelyg ilgai. Kaip tai padaryti? Jeigu česnakas šviežias, jo viduryje turėtumėte rasti žalią juostelę. Tad, būtinai į tai atsižvelkite.
Dar viena, ganėtinai dažnai daroma klaida - tai pernelyg gausus česnako vartojimas. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, toks sprendimas gali pakenkti. Tad, visuomet prisiminkite žymiąją frazę: “kas per daug, tas nesveika”. Be to, kadangi česnakas dažnai veikia kaip antibiotikas, vartojant gausesnius jo kiekius, rekomenduojama įsigyti ir probiotikų. Tačiau, jeigu nenorite naudoti papildų, į savo mitybą galite įtraukti daugiau tokių produktų, kaip fermentuotos daržovės arba natūralus jogurtas.
Trečioji klaida, kurią daro nemažai asmenų - tai česnako pervirimas. Nepamirškite, jog termiškai apdoroti produktai dažniausiai praranda dalį naudingųjų savo savybių. Tad, jeigu tik pavyksta, visuomet rekomenduojama to privengti. Kita vertus, jeigu česnaką norite dėti į tam tikrus patiekalus, vertėtų atsižvelgti į kelis patarimus. Pirmiausiai, susmulkinkite jį maždaug 10 minučių iki terminio apdorojimo. Tokiu būdu paliksite laiko alicino gaminimuisi, o tai padės česnakui įgyti atsparumą karščiui. Be to, nepamirškite naudoti kuo silpnesnės ugnies.
Kita vertus, jeigu vartojate per mažą česnako kiekį, naudos tikriausiai taip pat nesulauksite. Žinoma, viskas labai priklauso nuo to, ko tiksliai siekiate. Tačiau, jeigu kovojate su tam tikra infekcija, tikriausiai teks suvartoti kiek didesnį maisto produkto kiekį. Teigiama, kad įprasta dozė turėtų būti maždaug 2-3 skiltelės per dieną. Be jokios abejonės, tai galioja tik tol, kol kovojate su infekcija. Visgi, nepamirškite, kad česnako padauginti taip pat nevalia.
Česnakas ir skrandis
Kai kurie žmonės teigia, jog česnaką itin naudinga valgyti ryte, dar prieš pusryčius. Be jokios abejonės, daliai asmenų tai išties gali pagelbėti. Visgi, vertėtų prisiminti, jog česnakas gali sudirginti tuščią skrandį. Tad, darykite tai atsargiai bei stebėkite savo savijautą. Bet kokiu atveju, prieš vartojant česnaką rekomenduojama bent truputį užkąsti. Nepamirškite, jog kai kurie asmenys pastarajam gali būti alergiški. Dažniausiai tai pasireiškia tokiais simptomais, kaip viduriavimas, pykinimas, įvairūs bėrimai. Visgi, vartojamas nedideliais kiekiais česnakas beveik niekuomet nėra kenksmingas. Tad, svarbiausia atsižvelgti į savo organizmą bei jausti saiką.
Ką dar reikėtų žinoti?
Apie česnako privalumus kalbama jau nuo seniausių laikų. Nenuostabu, jog dėl didelio kiekio naudingųjų savybių, pastarasis yra tiriamas iki šių dienų. Nemažai specialistų pabrėžia česnako gebėjimą sustiprinti imunitetą. Teigiama, jog tie, kurie šį produktą vartoja reguliariai, dažniausiai pasižymi kiek mažesne tikimybe susirgti peršalimo ligomis. Kita vertus, net jeigu to neišvengėte, tikėtina, kad česnakas pagelbės atsikratyti varginančiais simptomais.
Svarbu paminėti, jog šio produkto vertė gali priklausyti nuo jo spalvos. Teigiama, kad violetiniai česnakai turi daugiau vitamino C. Kita vertus, baltuose randama gausesnis flavonoidų bei fenolinių junginių kiekis. Būtent pastarieji apsaugo mus nuo įvairių uždegimų ir mikrobų, pasižymi antivirusiniu poveikiu. Be to, patartina jokiu būdu nepirkti daigus pradėjusio leisti česnako. Taipogi, atsižvelkite į tai, ar šis nėra minkštas. Kitu atveju, tikriausiai įsigysite jau pūti pradėjusį produktą. Nepamirškite, kad česnaką geriausia laikyti kambario temperatūroje, vėsioje ir tamsioje vietoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių. Tai padės išvengti pirmalaikio puvimo.