Kosmetika ir higiena vaikams
Priemonės nuo iššutimų
Higienos priemonės vaikams nuo iššutimų gali būti ganėtinai įvairios. Tai – kremai, tepalai, apsauginės pastos. Tokios priemonės veikia itin paprastai. Jos sukuria permatomą apsauginį sluoksnį, kuris leidžia odai kvėpuoti bei skatina jos atsinaujinimą. Be to, produktai nuo iššutimo geba efektyviai drėkinti. Dažniausiai juos rekomenduojama naudoti pagal poreikį. Bet kokiu atveju, su iššutimais susiduria dauguma kūdikių. Įprastai taip nutinka dėl per ilgai besikaupiančios drėgmės, kuri sudirgina odą. Norint nuo to apsisaugoti svarbu parinkti tinkamas sauskelnes ir pakankamai dažnai jas keisti. Visgi, jeigu iššutimų išvengti nepavyko, pagelbėti gali tinkamos priemonės.
Kokybiškos sauskelnės
Renkantis sauskelnes svarbu atsižvelgti į kelis pagrindinius aspektus. Visų pirma – tai kūdikio svoris. Svarbu, kad sauskelnės būtų tinkamo dydžio. Kitu atveju, galima susidurti su netyčiniais prabėgimais. Be to, pravartu atsižvelgti į pasirinktų sauskelnių medžiagą. Daugumos kūdikių oda yra labai jautri, todėl įsitikinkite, kad įsigytas produktas pagamintas iš švelnių ir nedirginančių medžiagų. Kita vertus, ne ką mažiau svarbu įsitikinti, jog sauskelnės pasižymi laidumu orui. Tai apsaugos nuo iššutimų, kuriuos aptarėme jau kiek anksčiau. Visgi, variantų tikrai netrūksta, todėl kiekvienas suras sau tinkamą produktą.
Prausimosi priemonės
Kūdikiams, kaip ir suaugusiems žmonėms, taip pat reikia prausimosi priemonių. Visgi, mažylių oda įprastai yra gerokai jautresnė, todėl svarbu atsižvelgti į pasirinkto produkto sudėtį. Puiku, jeigu įsigytas šampūnas ar dušo želė pasižymi kuo natūralesniais ingredientais. Kita vertus, svarbu paminėti, jog kai kurie kūdikiai itin nemėgsta praustis. Tokiu atveju pravartu paieškoti papildomų priemonių, kurios juos sudomintų kvapu arba tekstūra. Tai gali būti vonios burbulai, bombos arba putos. Žinoma, šiuos taip pat rinkitės atsakingai, prieš tai įsitikinę, kad produktai pasižymi natūralia sudėtimi.
Dantų priežiūra
Dantų priežiūra svarbi net ir mažiems vaikams. Taigi, tėveliams reikėtų pasirūpinti silikoniniu antpirščiu (arba šepetėliu), pasta, tarpdančių siūlu. Burnos ertmės higiena svarbu pradėti rūpintis iškart, vos tik išdygsta pirmieji dantukai. Visgi, pradžioje galima tai daryti be pastos ir su silikoniniu antpirščiu. Tokiu būdu lengviau pripratinsite vaiką prie valymo rutinos. Kita vertus, nuo maždaug 2 metukų dantis reikėtų prižiūrėti įprastai. Tuomet svarbu nusipirkti kokybišką šepetėlį, pastą bei tarpdančių siūlą.
Kitos higienos priemonės
Naujiems tėveliams reikėtų apsvarstyti ir dar kai kurių higienos priemonių įsigijimą. Pavyzdžiui, daugumai praverčia aspiratorius kūdikių nosies gleivėms surinkti. Kita vertus, ne ką mažiau svarbu įsigyti kokybišką plaukų šepetį, žirklutes nagams, vonios termometrą. Be to, rekomenduojama apsvarstyti drėgnų servetėlių pirkimą. Žinoma, kadangi kūdikių oda yra ganėtinai jautri, atsižvelkite į pasirinkto produkto sudėtį. Puikiomis ir dažnai pasirenkamos prekėmis taip pat reikėtų įvardinti dantukų gelį, dušo kempines, medvilninius krapštukus. Visos išvardintos priemonės tikrai pagelbės prižiūrint kūdikį bei rūpinantis kasdiene jo higiena.
Ką dar reikėtų žinoti?
Pasirūpinti tinkama kūdikio higiena nėra labai sudėtinga, tačiau svarbu turėti kokybiškas priemones ir susikurti rutiną. Nepamirškite įsigyti vystymo stalelio, kuris itin palengvins kasdienybę. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, norint išvengti įvairių odos problemų, svarbu kuo dažniau keisti kūdikio sauskelnes. Be to, nepamirškite dažnai nuplauti kūnelio ir tinkamai jo nusausinti. Kita vertus, pravartu pasirūpinti priemonėmis, kurios padės nuvalyti sulipusias mažylio akytes. Žinoma, ta pati taisyklė galioja ir tuomet, kai kalbame apie ausų priežiūrą. Bet kokiu atveju, šiais laikais gausu įvairių priemonių, kurios palengvina visą rutiną. Taigi, belieka pasirinkti Jums labiausiai tinkamus variantus.