Inhaliatoriai ir jų priedai
Kaip išsirinkti inhaliatorių?
Renkantis inhaliatorių, turite atidžiai ištirti jo savybes. Pagrindinė savybė į kurią būtina atkreipti dėmesį yra prietaiso generuojamų aerozolio dalelių dydis. Būtent jis nustato konkretaus inhaliatoriaus taikymo sritį. Dalelių dydis, į kurias prietaisas suskaido vaistą, lemia, kiek giliai jos gali prasiskverbti į kvėpavimo takų sistemą, taigi ir paties gydymo efektyvumą.
8–10 mikronų - tinka faringitui, tonzilitui ir slogai gydyti.
5–8 mikronai - nosiaryklės ligų ir gerklės skausmo gydymui.
3–5 mikronai - tinka trachėjos ir bronchų ligoms gydyti.
1–3 mikronai – tokios dalelės naudojamos bronchiolitui gydyti.
0,5–2 mikronai - tinka plaučių alveolių ligoms gydyti.
Mažesnės nei 0,5 mikrono dalelės – nenusėda kvėpavimo sistemoje ir nesukelia jokio teigiamo poveikio.
Taigi, norėdami įsigyti įrenginį visiems atvejams, turėtumėte atkreipti dėmesį į tuos modelius, kurie gamina mažiausio dydžio daleles. Toks prietaisas bus universaliausias. Šio rodiklio lyderiai yra ultragarsiniai ir tinkleliniai purkštuvai. Jie taip pat yra mažiau triukšmingi, palyginti su kompresoriniais, o tai gali būti svarbu, jei prietaisas bus naudojamas mažiems vaikams. Pagrindinis kompresorinių purkštuvų privalumas – didesnis jų prieinamumas pirkėjui.
Be to, svarbu atsižvelgti į tai, kaip dažnai ir kur naudosite inhaliatorių. Jei prietaisas bus naudojamas tik namuose, galite rinktis kompresorinį inhaliatorių. Tačiau, jei įrenginį norėsite naudoti darbe ar keliaujant, tuomet puikus pasirinkimas - nešiojamas inhaliatorius.
Kaip naudoti inhaliatorių?
Prieš naudodami įrenginį, turite perskaityti gamintojo instrukcijas. Nors iš esmės, visų inhaliatorių naudojimo principas toks pats, tačiau jis gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo modelio. Į rezervuarą supilamas reikalingas kiekis vaistinio tirpalo. Kad žinoti, kaip tinkamai jį paruošti ir kokį kiekį pilti, rekomenduojama pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Prietaisas uždaromas ir pritvirtinamas priedas: kaukė arba kandiklis. Įjungus, atliekamas inhaliacijos seansas: 5-20 minučių pacientas per antgalį kvėpuoja vaistinio tirpalo suspensija. Kvėpuoti reikia ramiai, įprastu ritmu. Po procedūros prietaisas išjungiamas ir išardomas: rezervuaras ir antgalis nuplaunami ir išdžiovinami.
Herupa inhaliatorius
Herupa inhaliatorius - mobilus prietaisas, kuris leidžia inhaliacijas atlikti ypač lengvai ir efektyviai. Pažangios Microwave technologijos dėka, medikamentai pučiami tam tikrais intervalais, prisiderinant prie kvėpavimo. Tris sekundes įkvepiant pučia, o tris iškvepiant nepučia, taigi, tokiu būdu vaistai pasisavinami dar efektyviau.
Tinklelinis purkštuvas pasižymi tyliu veikimu, todėl jis ypač patogus naudoti. Puikiai tinka vaikams, nes tylus veikimas nesukelia jiems nemalonių pojūčių. Be to, inhaliuoti galima ir naktį, prietaisas veikia pakankamai tyliai, kad šis netrukdytų nei jūsų, nei artimųjų ramybės. Tinklelinis Herupa inhaliatorius yra itin lengvas ir kompaktiškas, komplekte turi patogų dėklą, todėl labai patogu ir paprasta pasiimti jį su savimi į darbą, kelionę ar į svečius.
Prietaisas turi įkraunamą ličio titano bateriją. Pakrautas jis gali veikti nepertraukiamai net iki 60 minučių, tad nereikės krauti po kiekvieno naudojimo. Inhaliatorių paprasta naudoti. Ant prietaiso esančių mygtukų pagalba, labai paprastai galite padidinti ar sumažinti veikimo intensyvumą. Be to, inhaliatorių gali naudoti visa šeima - komplekte yra kandiklis, kaukė suaugusiam ir vaikui tinkanti kaukė.
Inhaliatorius EVOLU
Nešiojamas Evolu inhaliatorius veikia pjezo elemento sukeltų virpesių dėka, dėl kurių ima greitai svyruoti mikrometalinis tinklelis, tuomet per jį sijojamas skystis greitai išstumiamas ir išpurškiamas į daugybę smulkių aerozolio dalelių, kurios per inhaliacinę kaukę arba kandiklį patenka į kvėpavimo sistemą, inhaliacinės terapijos tikslui pasiekti.
Šio prietaiso veikimo laikas yra 10 minučių, po ko jis automatiškai išsijungia. Jei jūsų inhaliacijos seansas turi trukti ilgiau ir norite pratęsti naudojimąsi, tereikia paspausti mygtuką. Svarbu atminti, kad reikia visada patikrinti ar vaistų talpoje yra pakankamas kiekis skysčio. Šis inhaliatorius turi režimą, kurio dėka galite reguliuoti išpurškiamą dalelių greitį patys, mygtukų pagalba. Atkreipkite dėmesį, kad inhaliacijoms turite naudoti tik specialius, purkštuvams tinkamus tirpalus, kad nepakenkti prietaiso veikimui.
Inhaliatorių rūšys
Inhaliatoriai, kurie išpurškia daugybę smulkių dalelių, taip pat vadinami purkštuvais. Pagal veikimo principą jie skirstomi į kompresinius, tinklelinius bei ultragarsinius. Kompresoriniame purkštuve vaistinis tirpalas paverčiamas aerozoliu, veikiant jį suslėgtu oru, kuris pumpuojamas elektriniu kompresoriumi. Aerozolio dalelės yra pakankamai mažos, kad pasiektų viršutinius, vidurinius ir apatinius kvėpavimo takus (nosies ertmę, nosiaryklę, burnos ertmę, gerklę, trachėją ir bronchus). Inhaliatorius dažniausiai būna su kauke suaugusiems bei kauke, kuri tinka vaikams ir naujagimiams, todėl juo gali naudotis visa šeima. Šie inhaliatoriai yra universaliausio tipo. Tačiau jų pagrindiniai trūkumai yra padidėjęs triukšmo lygis ir gana dideli matmenys.
Tinkleliniuose purkštuvuose procesas vyksta stumiant medicininį tirpalą, persijojant jį per specialų vibruojantį tinklelį su mažomis skylutėmis ir paverčiant jį smulkiu aerozoliu. Toks inhaliatorius yra labai kompaktiškas, tylus ir efektyvus. Pagrindinis tinklinio inhaliatoriaus trūkumas yra jo didelė kaina. Ultragarsinis purkštuvas, naudodamas ultragarso virpesius, vaistinį tirpalą paverčia aerozoliu. Veikiant naujausioms technologijoms skystis suskaidomas į smulkias daleles. Prietaisas veikia tyliai, todėl nesukeliamas diskomfortas naudojant, o jo maži matmenys leidžia jį naudoti ne tik namuose, bet ir darbe ar kelionėje.
Inhaliatoriai vaikams
Priversti vaiką atlikti bet kokias sveikatinimo procedūras – nemenkas iššūkis. Taigi, žinodami šią problemą, kai kurie gamintojai gamina tokius inhaliatorius, kurie pritraukia mažuosius pacientus. Vaikams skirti modeliai dažniausiai yra nedidelio tūrio (apie 4 ml) ir gaminami mielų žaisliukų pavidalu (meškiukai, delfinai, traukinukai ar kt.), gali būti nudažyti ryškiomis spalvomis arba su specialiais nosies antgaliais – tokiems atvejams, kai vaikas bijo dėvėti standartinę kaukę. Taip pat, kūdikiams gaminamos specialaus dizaino ir sumažintų dydžių kaukės.
Kaip prižiūrėti inhaliatorių?
Kad jūsų inhaliatorius tinkamai veiktų, labai svarbu, kad jis būtų švarus. Jei jo reguliariai nevalysite, purkštuvo skylės gali užsikimšti, todėl sumažės purškiamo preparato kiekis. Nepakankamas valymas taip pat gali sukelti bakterijų dauginimąsi.
Paprastas valymas turėtų būti atliekamas po kiekvieno naudojimo, o intensyvesnis, gilesnis valymas – kartą per savaitę pagal gamintojo nurodymus. Jei naudojate kompresorinį inhaliatorių, po kiekvieno naudojimo turėsite atjungti plastikinį vamzdelį, o likusias dalis išplauti karštu vandeniu naudojant ploviklį. Tuomet nuskalauti po tekančiu vandeniu ir palikti išdžiūti. Jei naudojate tinklelinį purkštuvą, reikia išpilti vaistų likučius, atjungti kandiklį nuo pagrindinės prietaiso dalies ir išplauti jį po šiltu vandeniu su plovikliu, tada nuskalauti ir palikti išdžiūti. Plauti reikia atsargiai, kad ant pagrindinės purkštuvo dalies nepatektų vandens. Be kasdienio valymo, inhaliatorių taip pat reikia dezinfekuoti. Tai darykite pagal gamintojo rekomendacijas. Jei gydomas vienas pacientas, dalis pakanka dezinfekuoti bent kartą į savaitę, tačiau jei prietaisas perduodamas iš vieno paciento kitam, dezinfekciją reikia atlikti po kiekvienos procedūros. Taip pat, po kiekvieno naudojimo vertėtų nuvalyti pagrindinę įrenginio dalį švaria, drėgna šluoste.