Dantų pastos
Tinkama burnos ertmės priežiūra yra be galo svarbi tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tai padeda užkirsti kelią apnašų susidarymui, kariesui bei dantenų uždegimui. Visgi, pastebima, jog dauguma asmenų neturi tinkamų įpročių, kurie padėtų palaikyti reguliarią burnos ertmės higieną. Pirmiausiai, dantis derėtų valyti du kartus per dieną - ryte bei vakare. Be to, svarbu naudoti visas reikalingas priemones, pavyzdžiui, šepetėlį, pastą, tarpdančių siūlą, liežuvio valiklį, skalavimo skystį. Žinoma, kiekvienas iš jų yra labai svarbus. Tačiau, kokybiška dantų pasta - tai vienas iš esminių burnos ertmės priežiūros produktų. Renkantis tinkamą priemonę, pravartu atsižvelgti į pastarosios sudėtį. Be to, viskas priklauso nuo Jūsų amžiaus, dantų būklės, vyraujančių problemų. Visgi, kokybiška dantų pasta yra itin svarbi. Pastaroji gali apsaugoti nuo daugybės ligų - tad, pasirinkite išties atsakingai.
Dantų pastos - ką reikėtų žinoti?
Pasirinkti dantų pastą kartais gali būti tikrai sudėtinga. Dabartinėje rinkoje gausu skirtingų variantų, todėl apsispręsti ne visuomet paprasta. Visgi, renkantis tinkamą pastą, svarbu atsižvelgti į pastarosios sudėtį. Geriausia, jog ten esantys ingredientai užtikrintų tinkamą dantų apsaugą nuo išorinio aplinkos poveikio. Be jokios abejonės, taip pat svarbu atsižvelgti į asmens amžių bei organizmo jautrumą, dantenų būklę. Dauguma pastų yra skirstomos į 3 kategorijas. Tai - higieninės, gydomosios bei profilaktinės. Pirmasis variantas dažnai yra naudojamas kasdienybėje. Tuo tarpu, kitų dviejų pastų sudėtyje galima rasti tam tikrų veikliųjų medžiagų. Tad, pastarosios geba pristabdyti ėduonį ar prisidėti prie dantenų uždegimo gydymo. Visgi, egzistuoja vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį atsižvelgti derėtų kiekvienam. Tai - pastos su fluoru. Šis ingredientas yra itin reikalingas tiek jaunesniems, tiek vyresniems vartotojams. Būtent fluoras prisideda prie apsaugos nuo dantų ėduonies. Tai - ganėtinai dažna problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. Dėl šios priežasties, dantų pasta be fluoro nėra pats geriausias pasirinkimas.
Higieninės dantų pastos
Higieninės dantų pastos įprastai yra naudojamos kasdienei priežiūrai. Pastarųjų taip pat gausu įvairių - balinančių, ekologiškų, skirtų vaikams. Visgi, kaip jau buvo minėta kiek anksčiau, tokiose pastose nėra fluoro. Tad, šios nepagelbės apsisaugoti nuo ganėtinai dažnos problemos - ėduonies. Higieninės dantų pastos savo sudėtyje turi tik pagrindinius, esminius ingredientus. Dėl šios priežasties, labiausiai jos tinka tiems asmenims, kurie turi dantų protezus. Kita vertus, pasitaiko žmonių, kurie yra alergiški tam tikroms medžiagoms. Taigi, kartais nutinka ir taip, kad pastariesiems belieka naudoti higieninę pastą.
Ko ieškoti dantų pastos sudėtyje?
Renkantis tinkamą dantų pastą, itin svarbu atsižvelgti ir į pastarosios sudėtį. Visgi, greičiausiai kyla klausimas - ko ieškoti ingredientų gausoje? Be jokios abejonės, pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į tai, ar dantų pastoje yra fluoro. Kita vertus, norint apsisaugoti nuo ėduonies, taip pat galima ieškoti tokių medžiagų, kaip ksilitolis arba hidroksiapatitas. Visgi, jeigu Jūsų dantys pasižymi nemenku jautrumu, į tinkamą sudėtį reikėtų pažvelgti dar atidžiau. Patariama ieškoti tokių ingredientų, kaip alavo ar amino fluoridas bei kalio junginiai. Be to, puiku, jeigu dantų pastoje yra ramunėlių, eukaliptų, žaliosios arbatos ir bičių pikio ekstraktų.
Balinanti dantų pasta
Balinanti pasta yra pasirenkama ganėtinai dažnai. Be jokios abejonės, dauguma asmenų tikisi, kad pastaroji pagelbės pašviesinti dantų spalvą. Tačiau, vertėtų paminėti, jog ši nuvalo tik paviršines apnašas. Tai reiškia, kad pasta nesugeba išbalinti pačios danties struktūros. Tad, jeigu siekiate itin didelių pasikeitimų, tikriausiai reikės ieškoti profesionalių priemonių bei procedūrų. Kita vertus, balinanti pasta vis tiek gali pagelbėti. Visgi, pastarosios nerekomenduojama naudoti pernelyg dažnai. Tad, geriausia, jog kasdienybei įsigytumėte paprastą pastą, retkarčiais įtraukdami balinančią. Kitu atveju, galite pažeisti dantų emalį. Visgi, vienu iš populiariausių pasirinkimų vis dar išlieka Velym dantų pasta. Tad, jeigu ieškote balinančio produkto - tai gali būti Jums tinkamas variantas.
Rekomenduojamas fluoro kiekis
Anksčiau jau minėjome, jog pačiu svarbiausiu dantų pastos ingredientu būtų galima įvardinti fluorą. Visgi, renkantis tinkamą variantą, pravartu atsižvelgti į pastarojo kiekį sudėtyje. Dažniausiai šis žymimas ppm raidėmis, kurios reiškia fluoro dalių kiekį milijonui dalelių. Visgi, tinkamas pasirinkimas labai priklauso nuo asmens amžiaus. Pavyzdžiui, mažyliams iki 3 metų reikėtų naudoti pastą, kurios sudėtyje būtų 500 ppm. Tuo tarpu, vaikams iki 6 metų rekomenduojama pasirinkti produktą su 1000 ppm. Vyresniems vartotojams geriausia įsigyti pastas, kurių sudėtyje būtų iki 1450 ppm. Kita vertus, kai kurie gydomieji produktai pasižymi net 5000 ppm. Tad, tinkamas variantas gali skirtis, atsižvelgiant ne tik į amžių, bet ir pačių dantų būklę.
Dantų pastos abrazyvumas
Renkantis tinkamą pastą, itin svarbu atsižvelgti ir į pastarosios abrazyvumą. Visgi, kai kurie žmonės šią sąvoką gali girdėti pirmą kartą gyvenime. Tad, ką pastaroji reiškia? Iš esmės, skirtingas abrazyvumas tinka itin skirtingiems žmonėms. Renkantis geriausią variantą, pravartu atsižvelgti į tai nurodančias RDA raides. Mažo abrazyvumo pastos tinka žmonėms, kurie susiduria su erozijomis. Be to, pastarąsias pravartu įsigyti ir tiems, kurių dantys pasižymi didesniu jautrumu. Kita vertus, kasdieniam naudojimui daugumai žmonių pakanka vidutinio abrazyvumo pastos. Tad, jeigu nesusiduriate su dantų jautrumu bei kitomis problemomis - pergyventi čia tikrai nereikėtų. Tuo tarpu, didelio abrazyvumo pastų nerekomenduojama naudoti pernelyg dažnai. Dažniausiai jos yra balinančios, todėl gali tikti daug rūkantiems asmenims. Tačiau, net ir tokiu atveju, geriausia pastarąsias naudoti tik kartais.
Gydomosios dantų pastos
Gydomąsias dantų pastas dar galima skirstyti į antibakterines, antikariozines bei balinančias. Pirmasis variantas dažniausiai geba apsaugoti nuo uždegimo arba numalšinti jau vyraujančias problemas. Tuo tarpu, kai kurios kitos pastos sumažina dantų jautrumą, pristabdo akmenų susidarymą. Visgi, renkantis gydomąjį produktą, reikėtų būti itin atidiems. Geriausia, jeigu pastarąjį įsigysite tik paskyrus odontologui. Kai kurios tokio tipo pastos gali turėti įvairių šalutinių poveikių. Tad, savivaliauti tikrai nepatartina.
Dantų pasta vaikams
Renkantis vaikišką dantų pastą reikėtų atsižvelgti į anksčiau jau paminėtus aspektus. Pirmiausiai, svarbu, kad įsigyto produkto sudėtyje būtų tinkamas fluoro kiekis. Be jokios abejonės, pravartu atsižvelgti ir į kitus ingredientus. Patariama privengti tokių medžiagų, kaip parabenai, mikroplastikas, triklozanas. Kita vertus, neretai vaikams svarbus dar vienas aspektas - tai pastos skonis. Be jokios abejonės, kartais į pastarąjį atsižvelgia ir suaugę. Visgi, dažniausiai tėveliams yra ganėtinai sudėtinga įkalbėti vaikus reguliariai valyti dantis. Tad, tenka ieškoti įvairių būdų, kaip galite jiems palengvinti šį procesą. Dantų pasta su maloniu skoniu tikrai yra vienas iš problemos sprendimų. Be to, kartais galima atsižvelgti ir į tūbelės dizainą. Vienu iš populiariausių pasirinkimų išlieka Curaprox dantų pasta vaikams. Kita vertus, variantų gausu įvairių - tad, belieka įsigyti tai, kas labiausiai patinka Jums.
Opalescence balinanti dantų pasta
Dantų pasta Opalescence yra pasirenkama ganėtinai dažnai. Pastaroji ne tik suteikia balinantį efektą, tačiau taip pat prisideda prie apsaugos nuo karieso ir geba sustiprinti emalį. Žinoma, dauguma asmenų pergyvena dėl to, ar tokios pastos tikrai yra saugios. Tačiau, Opalescence produktas dantis balina iki 2 tonų per 30 dienų. Tad, tai ganėtinai saugus variantas. Svarbu paminėti ir tai, kad priemonės sudėtyje yra 1100 ppm fluoro. Dėl šios priežasties, pastaroji nerekomenduojama vaikams iki 6 metų. Be to, pasta pasižymi ganėtinai gaiviu skoniu. Tad, ją pasirinkti tikrai pravartu tiems, kurie ieško balinančio produkto.
GUM dantų pasta veganams
GUM dantų pasta išlieka vienu iš populiariausių pasirinkimų tarp veganų. Pastarąją drąsiai galima vadinti ekologišku produktu. Pastos sudėtyje gausu natūralių ingredientų, fluoro, alavijo. Ši geba ne tik sustiprinti dantis, tačiau taip pat apsaugoti tiek juos, tiek dantenas. Be jokios abejonės, GUM pasta padeda išvengti karieso. Taipogi, kiekvieno valymo metu pastaroji suteikia gaivumo pojūtį. Visgi, šį produktą rekomenduojama vartoti tik suaugusiems bei vaikams nuo 7 metų. Pastos sudėtyje galima rasti 1450 ppm fluoro.
Dantų pasta pagal poreikį
Be jokios abejonės, renkantis tinkamą dantų pastą, galima atsižvelgti ir į vyraujančius poreikius. Pavyzdžiui, viena iš dažniausių problemų, su kuria susiduria tikrai nemažai asmenų yra prastas burnos kvapas. Tai gali būti susiję su netinkamais higienos įpročiais arba įvairiomis ligomis. Bet kokiu atveju, kokybiška dantų pasta greičiausiai palengvins Jūsų kančias. Geriausia, jog įsigytumėte tokį produktą, kurio sudėtyje būtų mentolio arba pipirmėčių. Pastarieji efektyviai užgožia blogą burnos kvapą bei naikina bakterijas. Tad, tai išties puikus pasirinkimas.
Kita vertus, dar viena ganėtinai dažna problema yra dantų ėduonis. Pastarasis beveik visuomet atsiranda dėl netinkamos burnos higienos. Be jokios abejonės, tam, kad apsisaugotumėte nuo ėduonies, vertėtų pasirinkti tokią pastą, kurios sudėtyje būtų fluoro. Kita vertus, pagelbėti gali ir ksilitolis. Manoma, jog pastarasis veikia kariesą sukeliančias bakterijas. Tad, tai pristabdo problemos plitimą.
Kai kurios pastos labiau tinka žmonėms, susiduriantiems su kraujuojančiomis dantenomis. Tai lemia nemažai skirtingų priežasčių. Visgi, dažniausiai dantenų paburkimą sukelia uždegiminiai procesai. Taigi, tikėtina, jog vizito pas odontologą tikrai neišvengsite. Kita vertus, egzistuoja nemažai prevencinių pastų, kurios gali pagelbėti. Svarbu, jog pastarųjų sudėtyje būtų triklozano bei raminančių medžiagų. Visgi, pirmojo ingrediento per ilgai vartoti negalima. Tad, geriausia pasitarti su savo odontologu.
Žmonėms, nešiojantiems breketus, vertėtų pasirinkti tokią pastą, kurios sudėtyje būtų daugiau fluoro. Rekomenduojama norma yra maždaug 1000-1500 ppm. Atminkite, jog apnašos aplink breketus susikaupia ganėtinai lengvai. Taigi, dantis reikėtų prižiūrėti tik dar atidžiau. Laimei, nuo karieso ganėtinai efektyviai apsaugo būtent fluoras. Tad, pasirinkite atitinkamą pastą bei laikykitės burnos ertmės priežiūros rutinos.
Kita vertus, dalis asmenų taip pat nešioja implantus. Tačiau, čia viskas yra kiek atvirkščiai. Didelis fluoro kiekis gali sukelti paviršinę koroziją. Taigi, tokiems asmenims vertėtų pasirinkti pastą, kurios sudėtyje šio ingrediento nebūtų.
Svarbiausi klausimai prieš renkantis pastą
Kaip galite matyti, renkantis tinkamą pastą svarbu atsižvelgti į nemažai skirtingų aspektų. Nenuostabu, jog dauguma asmenų pasiklysta dideliame informacijos kiekyje. Tad, kaip atsiminti svarbiausius aspektus? Iš esmės, prieš renkantis tinkamą pastą, užduokite sau kelis esminius klausimus. Pirmiausiai - ar Jūsų emalis turi pažeidimų? Galbūt dantys pasižymi neįprastu jautrumu? Ar dėvite breketus, o gal turite implantus? Be to, svarbu atsižvelgti ir į tai, ar nesilaukiate. Dar vienas klausimas, kurį vertėtų sau užduoti - ar nesergate dantenų uždegimu? Visi šie aspektai lemia atidesnį pastos pasirinkimą, todėl būtinai į tai atsižvelkite.