Kramtukai
Pradėjus dygti pirmiesiems dantukams daugelis kūdikių patiria nemažą diskomfortą. Dažniausiai susiduriama su patinusiomis dantenomis ir skausmu. Tėvai pastebi, kad mažylis tampa irzlesnis, nuolat verkia, prasčiau miega. Taigi, nenuostabu, jog šie ima ieškoti būdų, kaip galėtų pagelbėti. Kramtukai yra viena iš priemonių, kuri gali sumažinti kūdikio jaučiamą diskomfortą. Žinoma, svarbu, kad tinkamą produktą rinktumėtės atsakingai. Atsižvelkite į tai, iš kokių medžiagų pagamintas kramtukas. Be to, geriausia, jeigu šis neturėtų atskirų detalių, kurias vaikas netyčia galėtų praryti. Visgi, pasirinkimo tikrai gausu, todėl belieka ieškoti.
Kramtukai – ką reikėtų žinoti?
Kramtukai yra laikomi puikia alternatyva namuose esantiems daiktams, kuriuos kūdikiai dažnai bando įsidėti į burną, norėdami numalšinti dygstančių dantukų keliamą diskomfortą. Žinoma, prieš duodant šį produktą mažyliui įsitikinkite, kad jis neturi jokių pažeidimų. Kai kurie ekspertai kramtuką pataria įdėti į šaldytuvą ir atvėsinti. Manoma, kad jo skleidžiamas vėsumas gali efektyviau sumažinti kūdikio jaučiamą diskomfortą. Bet kokiu atveju, kramtukai yra išties naudingi tuomet, kai susidūrėte su dygstančiais dantukais. Jie sumažina skausmą ir padeda kūdikiui nusiraminti. Be to, teigiama, kad šis produktas gali sustiprinti mažylio žandikaulį. Taigi, privalumų išties gausu.
Kramtukai kūdikiams – kaip pasirinkti?
Kramtukai kūdikiams gali būti ganėtinai įvairūs. Taigi – kaip pasirinkti tinkamą variantą? Visų pirma, rekomenduojama atsižvelgti į tai, iš kokių medžiagų pagamintas kramtukas. Nuo šio aspekto priklausys produkto patvarumas, ilgaamžiškumas ir patogumas. Silikoninis kramtukas išlieka vienu iš dažniausių pasirinkimų. Kita vertus, puikiais variantais taip pat būtų galima įvardinti produktus, pagamintus iš plastiko arba medžio. Svarbu paminėti, kad kai kuriuos kramtukus prižiūrėti yra kiek sudėtingiau nei kitus. Taigi, visuomet rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į šį aspektą. Galiausiai – pravartu atsižvelgti į pasirinkto varianto dizainą. Kramtukas žirafa, lapė, panda ar kitas vaikui patinkantis gyvūnėlis gali paskatinti jį norėti paimti šį produktą į rankas. Be to, atsižvelkite į tai, ar pasirinktas variantas yra saugus jūsų mažyliui. Pavyzdžiui, geriausia, jeigu kramtukas būtų vientisas, o ne sudarytas iš atskirų dalių. Tai gali padėti sumažinti užspringimo pavojų.
Ką svarbu žinoti apie dantukų dygimą?
Kaip jau minėjome kiek anksčiau, kramtukų dažniausiai prireikia dygstant dantims, kuomet kūdikiai jaučia didelį diskomfortą burnoje ir ieško būdų, kaip galėtų jį numalšinti. Taigi – ką apie tai žinoti svarbiausia? Įprastai pirmieji pieniniai dantukai išdygsta maždaug 5–7 gyvenimo mėnesį. Žinoma, pasitaiko atvejų, kuomet taip nutinka anksčiau arba vėliau. Įprastai dėl nukrypimo nuo nurodytos normos nerimauti nereikėtų. Kartais ankstesnį dantukų dygimą nulemia jaunas gimdyvės amžius, genetika, didelis naujagimio svoris. Vėlavimo priežastys taip pat gali būti ganėtinai įvairios. Pavyzdžiui, kartais taip nutinka dėl per mažo naujagimio svorio arba tam tikrų ligų. Visgi, tai tik kelios priežastys, kurios nebūtinai tinka Jūsų atveju. Tačiau, jeigu nerimaujate, verčiau kreipkitės į gydytoją.
Kai kurie kūdikiai dantų dygimo periodą išgyvena ganėtinai lengvai. Kita vertus, dalis jų gali būti neramūs ir susidurti su dideliu diskomfortu. Tikėtina, kad pradėjus dygti dantukams pastebėsite, jog kūdikis darosi irzlesnis nei įprastai. Be to, mažyliai dažniau prabunda naktį, ima ieškoti įvairių daiktų, kuriuos galėtų kandžioti. Tikriausiai pastebėsite ir patinusias dantenas. Įprastai dėl dantukų dygimo nerimauti nereikėtų, mat viskas įvyksta savaime. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, dažnai kūdikiai ieško įvairių daiktų, kuriuos galėtų dėti į burną. Tokiu atveju, verčiau apsvarstykite kokybiško kramtuko įsigijimą.
Kaip dar sumažinti dantukų dygimo diskomfortą?
Nors kramtukai išlieka vienu iš populiariausių pasirinkimų, siekiant sumažinti dygstančių dantukų keliamą diskomfortą, egzistuoja kelios papildomos priemonės, kurios gali pagelbėti. Pavyzdžiui, tėveliams rekomenduojama švelniai masažuoti mažylio dantenas. Kita vertus, egzistuoja įvairių gelių ir panašių priemonių, kuriomis taip pat galite šias patepti. Kai kuriems vaikams padeda šiltos vaistažolių arbatos, tačiau svarbu, kad šios būtų be cukraus arba medaus. Kita vertus, jeigu mažylis niekaip nerimsta, pravartu kreiptis į gydytoją. Galbūt šis pasiūlys tam tikrų vaistų arba kitų būdų, kaip galite sumažinti kūdikio jaučiamą skausmą. Visgi, jokiu būdu neeksperimentuokite ir nepirkite jokių preparatų nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.