Tarpdančių krapštukai
Tinkamas tarpdančių valymas yra be galo svarbus tiek vaikams, tiek suaugusiems. Visgi, dauguma asmenų į tai per dažnai numoja ranka. Laimei, šiais laikais egzistuoja daug skirtingų priemonių, galinčių palengvinti valymo procesą. Viena iš jų - tai tarpdančių krapštukai.
Dantų krapštukai - kada verta įsigyti?
Dantų krapštukai idealiai tik žmonėms, kurie dėvi breketus arba implantus. Be to, pastarieji yra puikus pasirinkimas tuomet, jeigu Jums sunkiai sekasi naudoti tarpdančių siūlą. Žinoma, svarbu įsigyti išties kokybišką priemonę. Kita vertus, krapštukai gali praversti ir tiems, kurie dar tik pratinasi reguliariai valyti tarpdančius. Be to, pastarieji puikiai papildo kasdienybę, naudojant kitas priemones - siūlą, šepetėlius, irigatorių. Svarbu paminėti ir tai, kad dantų krapštukus yra itin paprasta kartu su savimi pasiimti į keliones. Dėl kompaktiško dydžio šie beveik neužims vietos Jūsų lagamine. Tad, tai išties puikus pasirinkimas daugeliui asmenų.
Ką dar reikėtų žinoti?
Kokybiškas dantų krapštukas turėtų pasižymėti keliomis savybėmis - lankstumu, stabilumu ir švelniu valymu. Dėl šios priežasties, pirmiausiai svarbu atsižvelgti į tai, iš ko pastarasis yra pagamintas. Tai gali būti kokybiška mediena arba silikonas. Bet kokiu atveju, krapštuko lankstumas išties palengvina tarpdančių valymą. Žinoma, renkantis tinkamą priemonę, svarbu atsižvelgti ir į pastarosios patvarumą. Be to, įsigyti krapštukai turėtų būti ganėtinai švelnūs, jog nepakenktų dantenoms. Kai kurie žmonės atsižvelgia ir į komfortišką rankenėlę - puiku, jei ši yra patogi bei neslysta. Be jokios abejonės, renkantis tinkamą variantą, nepamirškite atkreipti dėmesio į krapštukų dydį.
Medinių krapštukų ypatumai
Paprasti mediniai krapštukai yra puikiai žinomi daugeliui žmonių. Kai kurie asmenys jais naudojasi praktiškai po kiekvieno valgymo. Tačiau, ar tai išties pats geriausias pasirinkimas? Na, tai itin priklauso nuo situacijos. Be jokios abejonės, norint efektyviai valyti tarpdančius, vertėtų nusipirkti specialius, lanksčius krapštukus, kuriuos jau aptarėme kiek anksčiau. Be to, idealu, jeigu įsigytas produktas yra padengtas fluoru. Tuo tarpu, dauguma paprastų medinių krapštukų nepasižymi dideliu lankstumu ar kitomis teigiamomis savybėmis. Taigi, dažniausiai jie tesugeba išstumti tarp dantų įstrigusį maistą. Be jokios abejonės, kartais tai taip pat gali pasitarnauti. Ypatingai tuomet, jeigu esate tokioje vietoje, kur kartu su savimi neturite įprastai naudojamų priemonių. Visgi, norint efektyviai išvalyti tarpdančius, vertėtų įsigyti irigatorių, siūlą, šepetėlį arba specialiai tam sukurtą krapštuką. Kitu atveju, rezultatas nebus toks geras, kokį galėtumėte pasiekti. Svarbu paminėti, kad egzistuoja ir dantų krapštukai su siūlu. Tad, šiais laikais, variantų gausu. Belieka išsirinkti tai, kas labiausiai priimtina būtent Jums.
Tinkamas tarpdančių valymas
Nemažai asmenų vis dar neįvertina tarpdančių valymo svarbos. Visgi, būtent čia kaupiasi daugiausiai nešvarumų. Bėgant laikui, tinkamai jų nevalant, tarpdančiuose kaupiasi maisto likučiai ir apnašos. Tai gali paskatinti prasto burnos kvapo, ėduonies, dantenų uždegimo atsiradimą. Norint to išvengti, savo tarpdančiais svarbu rūpintis reguliariai. Visgi, dalis žmonių skundžiasi, jog pasiekti kai kurias burnos ertmės vietas yra sudėtinga. Be jokios abejonės, tokiu atveju svarbu išsirinkti geriausiai Jums tinkančias priemones. Kita vertus, dalis tarpdančių nevalo ir dėl tingumo. Juk tuomet burnos ertmės higienos palaikymo rutina užtrunka gerokai ilgiau, nei kelias minutes. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, tarpdančių valymas yra be galo svarbus. Taigi, belieka išsirinkti labiausiai Jums tinkančias priemones, kurios palengvintų šį procesą.
Tačiau, jeigu atsakingiau rūpintis tarpdančiais pradėjote tik dabar, galite susidurti su nelabai maloniu reiškiniu - kraujavimu iš dantenų. Visgi, svarbu paminėti, kad to išsigąsti tikrai nereikėtų. Belieka išlaikyti reguliarumą ir elgtis kuo švelniau. Greičiausiai jau po kelių dienų pastebėsite, jog kraujavimas ėmė mažėti arba apskritai sustojo. Kita vertus, jeigu šis užsitęsė ilgiau nei savaitę, vertėtų kreiptis į savo odontologą.
Tarpdančių valymo svarba
Reguliarus tarpdančių valymas užtikrina visapusį tinkamos burnos higienos palaikymą. Tokiu būdu išvengiate ėduonies, periodontito ir prasto kvapo. Be to, pastebima, kad tarpdančių valymas gali prisidėti prie bendros sveikatos būklės palaikymo. Kodėl? Na, atlikdami tai tinkamai, pašalinate besikaupiančias bakterijas. Visgi, net, jeigu atrodo, kad tarpdančius valyti užtenka gerokai rečiau, atsiminkite, jog maisto likučiai ten kaupiasi praktiškai visą laiką. Pastarieji paskatina mikrobų kaupimąsi bei dantų akmenų susidarymą. Galiausiai yra suardomas emalis ir atsiranda įvairios problemos. Tad, neatidėliokite tarpdančių valymo - tai galioja tiek vaikams, tiek suaugusiems.
Teisinga dantų priežiūra
Dantis geriausia valyti du kartus per dieną. Tačiau, jeigu laiko pritrūksta, pasistenkite tai padaryti bent jau vakare, prieš einant miegoti. Greičiausiai kyla klausimas - kodėl? Na, būtent nakties metu burnoje gerokai sumažėja seilių, kurios turi apsauginių savybių. Taigi, svarbu, kad dantys būtų švarūs ir aprūpinti. Geriausia, jei pats valymas truks apie 2-3 minutes. Be jokios abejonės, šiek tiek papildomo laiko turėsite skirti ir tarpdančiams. Kita vertus, vertėtų paminėti, jog tikrai įmanoma dantis valyti per dažnai. Tad, jeigu jaučiate, kad po kiekvieno valgio norisi gaivumo - verčiau praskalaukite burną specialiu skysčiu. Be to, tarpdančius galite pravalyti anksčiau jau paminėtu krapštuku. Visgi, dantų pastos ir šepetėlio per dažnai nenaudokite. Kitu atveju, galite sau pakenkti. Svarbu paminėti, kad dantis geriausia valyti sukamaisiais judesiais. Jokiu būdu nedarykite to horizontaliai - taip pažeidžiate emalį žandiniuose paviršiuose. Žinoma, elkitės kuo įmanoma švelniau ir pasistenkite neskubėti. Greičiausiai kyla klausimas - kaip žinoti, jog dantys išties yra švarūs? Geriausia, kad po proceso juos paliestumėte liežuviu. Jeigu jaučiate glotnų paviršių, dantis greičiausiai išvalėte teisingai.
Vaikų tarpdančių valymas
Be jokios abejonės, suaugusiems savo tarpdančiais pasirūpinti yra gerokai lengviau. Dėl šios priežasties, ankstyvoje vaikystėje tėvai turėtų pagelbėti ir savo atžaloms. Geriausia, jei tarpdančius valyti pradėtumėte jau nuo 6-8 mėnesių amžiaus. Žinoma, bėgant laikui, atsižvelkite į savo atžalos įpročius. Jeigu pastebite, kad vaikas geba pasirūpinti tinkama burnos higiena, leiskite jam tai atlikti savarankiškai. Be jokios abejonės, bent kurį laiką prižiūrėkite ar šis viską daro teisingai. Tik tokiu būdu išvengsite įvairių problemų, kurios atves į odontologo kabinetą. Tad, tinkamus įpročius mėginkite įdiegti jau nuo vaikystės.
Tarpdančių valymas dėvintiems plokštelę arba breketus
Tiek breketų, tiek plokštelės dėvėjimas nemenkai apsunkina kasdienybę. Tačiau, tokiu atveju, tinkamas tarpdančių valymas yra svarbus kaip niekuomet anksčiau. Dėl šios priežasties, tai daryti reikėtų reguliariai, kruopščiai bei atsakingai. Be to, geriausia, jei atsirinktumėte individualiai patogiausias priemones, kurios palengvintų visą procesą. Kai kuriems žmonėms itin tinka lankstūs bei kokybiški krapštukai. Tačiau, jeigu prie dalies burnos ertmės vietų prieiti sunkiau, vertėtų apsvarstyti irigatoriaus ar tarpdančių siūlo įsigijimą. Dabartinėje rinkoje pasirinkimo netrūksta, taigi, galite išbandyti kelias skirtingas priemones, kol atrasite savąją. Kita vertus, jeigu patiems nuspręsti yra pernelyg sudėtinga, nedvejokite ir kreipkitės į odontologą. Šis atsižvelgs į individualius Jūsų įpročius bei burnos ertmės ypatumus ir tikrai pasiūlys geriausią įmanomą sprendimą. Tad, nenumokite ranka į tinkamą tarpdančių valymą.