Veido šveitikliai
Veido šveitiklis yra itin reikalinga odos priežiūros priemonė, kurią naudoti pakanka vos vieną kartą per savaitę. Renkantis tinkamą produktą rekomenduojama atsižvelgti į sudėtį. Geriausia, kad ši būtų kuo natūralesnė. Vienu iš populiariausių variantų vis dar išlieka Bioderma šveitiklis. Kita vertus, puikių produktų gausu ir daugiau. Žinoma, nepamirškite atsižvelgti į Jums priimtiną šveitiklio tipą. Be to, tinkamą priemonę kiek atsargiau reikėtų rinktis tiems, kurie turi ganėtinai jautrią odą.
Kas yra veido šveitiklis?
Veido šveitiklis – tai priemonė, pasižyminti itin didele privalumų gausa. Pagrindinė jos funkcija yra nušveisti ir valyti veido odą. Tai padeda atkimšti poras ir užkirsti kelią įvairių spuogų atsiradimui. Be to, šveitimas pašalina negyvas odos ląsteles. Tai skatina natūralų šios atsinaujinimą. Kai kurie šveitikliai taip pat yra praturtinti drėkinančiais ingredientais, pavyzdžiui, glicerinu arba hialurono rūgštimi. Kita vertus, šios priemonės naudojimas efektyviai stimuliuoja kraujotaką. Tai padeda odai atsigauti ir suteikia švytėjimo. Dar vienu šveitiklio privalumu reikėtų įvardinti gebėjimą paruošti veidą kitoms priemonėms. Taigi, įvairūs produktai į odą įsiskverbia geriau – tonikas, serumas, kaukė ar kremas. Dėl šios priežasties šveitiklį retkarčiais reikėtų naudoti kiekvienam.
Veido šveitiklių tipai
Veido šveitikliai gali būti skirstomi į kelis skirtingus tipus. Tai – rūgštiniai, enziminiai ir mechaniniai. Pastarasis variantas dažniausiai būna su granulėmis. Mechaniniai šveitikliai labiausiai tinka grubesnei ar labai problematiškai veido odai. Šie efektyviai išvalo užsikimšusias poras ir pašalina negyvas ląsteles. Tuo tarpu, enziminis veido šveitiklis veikia cheminės reakcijos principu. Tokio produkto sudėtyje gausu fermentų, kurie švelniai tirpina odos paviršiuje esančias negyvas ląsteles. Rūgštiniai veido šveitikliai turi gerokai stipresnį poveikį. Taigi, atsargiau juos naudoti reikėtų jautresnės odos savininkams. Tokių produktų sudėtyje gausu įvairių rūgščių, pavyzdžiui, glikolio arba salicilo. Kita vertus, šis pasirinkimas yra išties efektyvus tiems, kurie susiduria su spuogais ir nelygia odos tekstūra. Taigi, kaip galite matyti, skirtingų variantų tikrai netrūksta. Belieka pasirinkti Jums tinkamą produktą.
Enziminis veido šveitiklis
Enziminis šveitiklis išlieka vienu iš populiariausių pasirinkimų. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, šis veikia cheminės reakcijos principu. Tokių šveitiklių sudėtyje gausu fermentų, kurie ištirpina odos paviršiuje esančias negyvas ląsteles. Dažniausiai šios medžiagos yra išgaunamos iš papajų arba ananasų. Tai – natūralus veido šveitiklis, todėl toks variantas labiau tinka jautresnės odos savininkams. Kita vertus, priemonė vis tiek pasižymi dideliu efektyvumu. Taigi, enziminis šveitiklis geba giliai valyti odą, tačiau jos nesudirgina.
Kaip naudoti veido šveitiklį?
Norint pasiekti geriausią įmanomą rezultatą ir nesudirginti odos, veido šveitiklį itin svarbu naudoti tinkamai. Taigi, ką prisiminti svarbiausia? Pradėkite nuo tinkamo odos nuvalymo. Pirmiausiai pašalinkite makiažą, o tuomet naudokite Jums įprastą prausiklį. Prieš šveitimą veidą taip pat reikėtų sudrėkinti. Geriausia tai daryti šiltu vandeniu. Tuomet nedidelį šveitiklio kiekį švelniai paskirstykite ant veido odos. Venkite zonos aplink burną arba akis. Nepamirškite atsižvelgti į konkrečios priemonės gamintojo nurodymus. Pavyzdžiui, svarbu, jog šveitiklio ant veido nelaikytumėte pernelyg ilgai. Galiausiai, nuplaukite odą šiltu vandeniu ir švelniai nusausinkite rankšluosčiu. Tuomet naudokite Jums įprastas priemones – toniką, serumą, drėkinantį kremą.
Visgi, svarbu paminėti, kad šveitiklio negalima naudoti per dažnai. Kitu atveju, greičiausiai pažeisite odos barjerą ir susidursite su nemaloniomis reakcijomis. Dauguma kosmetologų rekomenduoja odos šveitimą atlikti vos vieną kartą per savaitę. Taigi, būtinai į tai atsižvelkite – kitu atveju, produktas gali ne padėti, o pakenkti.