Dantų plokštelių ir breketų priežiūra
Dantų plokštelės ir breketai yra išties naudingi tiek vaikams, tiek suaugusiems. Nors galutinis pastarųjų suteikiamas rezultatas atneša nemažai džiaugsmo, pradžioje šie gali sukelti daug nemalonių pojūčių. Be to, kasdienybę apsunkina ir nuolatinė priežiūra, mat tinkamas burnos higienos palaikymas reikalauja kruopštumo, atidumo bei reguliarumo. Dėl šios priežasties, itin svarbu įsigyti kokybiškas priemones, kurios išties palengvintų turimą rutiną.
Tinkama breketų priežiūra
Breketų nešiojimas dažniausiai kiek apsunkina kasdienį dantų valymą. Tačiau, šiuo atveju, tinkama jų priežiūra yra tik dar svarbesnė. Tad, kaip pasirūpinti savo burnos higiena? Pirmiausiai, itin svarbu, kad kruopščiai valytumėte ne tik dantis, tačiau ir tarpdančius. Geriausia, jei pastarąjį procesą atliktumėte iškart po kiekvieno valgymo. Kitu atveju, maisto likučiai ims kauptis tarp breketų. Bėgant laikui tai gali sukelti dantų ėduonį. Be to, dažnas asmuo susiduria su prastu kvapu, sklindančiu iš burnos. Tad, kokybiškas dantų siūlas breketams yra itin svarbi kasdienės priežiūros dalis. Nepamirškite, kad nešiojant ortodontinius aparatus egzistuoja ir daugiau specifinių priemonių. Pavyzdžiui, rekomenduojama įsigyti būtent jiems sukurtą dantų šepetėlį. Tai tikrai palengvins kasdienybę ir pagelbės palaikyti geresnę burnos higieną.
Kaip apsaugoti breketus?
Dėvint breketus itin svarbu privengti labai kieto maisto. Kitu atveju, pastarasis gali juos išlaužti. Be to, rekomenduojama atsisakyti itin lipnių ar traškių patiekalų. Ypatingai svarbu privengti kramtomosios gumos. Suaugusiems tai padaryti lengviau, tačiau vaikams reikėtų priminti, kad verčiau nevalgytų ir ledinukų. Be to, jokiu būdu nekramtykite ledo. Svarbu paminėti, jog specialistai rekomenduoja atsisakyti žalingų įpročių. Ši taisyklė ypatingai galioja žmonėms, kurie mėgsta rūkyti. Kitu atveju, po breketų nuėmimo Jūsų dantys gali būti margi. Be jokios abejonės, daliai žmonių atrodo, kad šią situaciją vėliau išspręs balinimas. Tačiau, svarbu paminėti, jog pastarasis padeda ne visuomet. Tad, pasistenkite elgtis kuo atsargiau bei atsakingiau. Dar vienas aspektas, kurį pravartu apsvarstyti breketus dėvintiems žmonėms yra tam tikrų sporto šakų vengimas. Tai ypatingai svarbu tiems, kurie domisi boksu, imtynėmis ir panašiai. Be jokios abejonės, sportuojant visuomet būtina naudoti apsauginę dantų plokštelę. Kita vertus, dar geriau, jei apskritai vengsite tokių veiklų, kur yra tikimybė gauti smūgį į veidą.
Ką dar reikėtų žinoti apie breketus?
Įsidėjus breketus pirmomis dienomis dažniausiai susiduriama su įvairiais nepatogumais. Daugumai asmenų tampa sunku kramtyti, atsiranda tempimo ir veržimo jausmas. Dažniausiai susiduriama su stipriu dantų jautrumu. Visgi, vertėtų paminėti, jog bėgant laikui nemalonūs pojūčiai mažėja ir išnyksta. Kai kuriems žmonėms prireikia vos kelių dienų, tačiau kitiems viskas gali užtrukti net apie savaitę. Esant nemenkam skausmui, dauguma specialistų rekomenduoja naudoti vaistus ir nesikankinti. Be to, nepamirškite, kad bent keletą dienų vertėtų valgyti kuo minkštesnį maistą. Pastebima, jog pačioje pradžioje kai kurie žmonės susiduria su pažeista skruostų ir lūpų gleivine. Visgi, bėgant laikui, minkštieji burnos audiniai paprasčiausiai pripranta prie nuolatinio dirginimo.
Tinkamas dantų valymas
Kaip jau minėjome kiek anksčiau, dantų valymas dėvint plokštelę arba breketus dažnai yra gerokai labiau sudėtingas. Dėl šios priežasties, pirmiausiai svarbu įsigyti tikrai kokybiškas ir patogias priemones. Geriausia, jog pasirinktas šepetėlis turėtų 3 šerelių eiles. Puiku, jei pastarieji taip pat bus užapvalinti. Be jokios abejonės, itin svarbu, kad įsigytas šepetėlis būtų minkštas. Tad, pasistenkite rinktis išties atsakingai.
Geriausia, jei dantis valytumėte po kiekvieno valgio ir prieš miegą. Tačiau, jeigu tokios galimybės nėra, bent jau gerai išskalaukite burną. Pirmiausiai rekomenduojama išvalyti sritis aplink breketus. Darykite tai kuo švelniau, naudokite horizontalius judesius. Tuomet galima pereiti prie likusių dantų vietų. Pastarąsias geriausia valyti sukamaisiais judesiais.
Be jokios abejonės, nepamirškite ir apie tinkamą tarpdančių priežiūrą. Geriausia, jei tai darytumėte po kiekvieno valgymo. Žinoma, toks dažnumas gali nemenkai apsunkinti kasdienybę. Tokiu atveju, tarpdančių siūlą naudokite bent jau kartą per dieną. Į kasdienę burnos higienos rutiną vertėtų įtraukti ir kokybišką skalavimo skystį. Be to, nepamirškite įsigyti liežuvio valiklio.
Ką reikėtų žinoti apie dantų plokšteles?
Dantų plokštelės gali būti ganėtinai įvairios. Pastarosios skirstomos į 4 skirtingas rūšis. Be jokios abejonės, dažniausiai naudojamomis vertėtų įvardinti standartines dantų plokšteles. Kita vertus, taip pat egzistuoja lanko atraminis protezas ir elastiniai variantai. Be to, gana dažnu pasirinkimu išlieka plokštelė ant lokatorių, kuri yra tvirtinama tarp dviejų implantų.
Dantų plokštelių priežiūra nėra itin sudėtinga, tačiau reikalauja šiek tiek kruopštumo. Be jokios abejonės, burnoje besikaupiantys nešvarumai nusėda jau ne tik ant dantų. Taigi, svarbu, kad nepamirštumėte prižiūrėti ir plokštelės. Pastarąją reikėtų nuolat nuplauti po tekančiu vandeniu. Be to, geriausia, jei vakarais šią pavalytumėte ir šepetėliu. Nepamirškite, jog egzistuoja specialus dantų plokštelių priežiūrai skirtas skystis. Tad, prieš miegą rekomenduojama šią pamerkti būtent į jį (nebent odontologas nurodė kitaip).
Išimamų dantų protezų priežiūra
Išimamų dantų protezų priežiūra taip pat reikalauja nemažai kruopštumo bei atidumo. Geriausia, jei po kiekvieno valgio šiuos nuplautumėte šiltu vandeniu ir išvalytumėte specialiu šepetėliu. Be jokios abejonės, svarbiausia, kad visuomet atsižvelgtumėte į savo odontologo rekomendacijas, mat kiekvienas atvejis gali skirtis. Visgi, dėvintiems išimamus protezus, dažniausiai nakties metu patariama juos išvalyti ir padėti sausai. Svarbu paminėti, kad pastarųjų priežiūrai itin tinka specialios tabletės. Tad, apsvarstykite šių įsigijimą. Be to, dėvint protezus, tarpdančių priežiūra yra vienas iš sudėtingiausių dalykų. Dėl šios priežasties, svarbu skirti tam kuo daugiau savo laiko.
Dėvint protezus reikėtų nevalgyti pernelyg karšto, lipnaus bei kieto maisto. Kitu atveju, pastarieji gali įskilti ar net sulūžti. Be to, itin svarbu vengti kramtomosios gumos, įvairių sėklų, dažančių produktų. Nepamirškite, jog pradėjus dėvėti protezus, organizmui reikės šiek tiek laiko prie jų priprasti. Tad, nenuostabu, kad dauguma asmenų susiduria su tokiais simptomais, kaip pykinimas, sunkumas kalbėti, seilėtekis. Laimei, šie nemalonūs pojūčiai dažniausiai praeina per maždaug keletą savaičių.
Ką dar reikėtų žinoti apie breketus?
Breketai yra nenuimami ortodontiniai aparatai, padedantys ištiesinti kreivus dantis bei gydyti sąkandžio anomalijas. Pastarųjų dėvėjimas dažniausiai trunka apie keletą metų. Be jokios abejonės, tiksli gydymo trukmė skiriasi atsižvelgiant į individualią paciento situaciją. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, breketai žmogaus organizmui yra svetimkūniai. Dėl šios priežasties, tol, kol pastarasis prisitaiko prie jų dėvėjimo, dažniausiai susiduriama su įvairiais nemaloniais simptomais. Laimei, bėgant laikui šie praeina savaime. Dauguma specialistų teigia, jog pagerinti dantų būklę niekuomet nevėlu. Taigi, breketus dėvi tiek vaikai, tiek paaugliai ir suaugę. Dažnam žmogui kyla klausimas - ar įmanoma susidurti su tam tikromis komplikacijomis? Be jokios abejonės, tokia galimybė egzistuoja visada. Visgi, palaikant tinkamą burnos higieną ir teisingai prižiūrint breketus, su komplikacijomis susiduriama itin retai. Tad, nepamirškite susikurti rutinos bei įsigyti kokybiškų priemonių. Be to, visuomet atsižvelkite į savo odontologo rekomendacijas.