Skaitmeniniai termometrai
Kokybiškas termometras pradės greičiau nustatyti kūno temperatūros pokyčius ir imtis atitinkamų priemonių negalavimui nustatyti bei sumažinti. Vienas greičiausių ir paprasčiausių tokio tipo įtaisų yra skaitmeniniai termometrai, dar vadinami elektroniniais termometrais. Iš plačios jų įvairovės tikrai išsirinksite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį prietaisą.
H2: Kaip veikia skaitmeniniai arba elektroniniai termometrai?
Skaitmeniniai arba elektroniniai termometrai yra viena populiariausių termometrų rūšių, o jų populiarumą nulėmė tai, kad šie termometrai kūnui yra saugūs, kompaktiški, patvarūs ir labai patogūs naudoti.
Elektroninis termometras veikia su baterijomis, o tai yra ne tik patogu, bet ir reiškia, kad prietaisas tarnaus išties ilgai ir sėkmingai. Toks termometras yra saugus, kadangi jame nėra gyvsidabrio, be to, šio termometro nesudaužysite. Šie termometrai taip pat gali būti su lanksčiu galiuku, kuris ypač aktualus matuojant mažylių temperatūrą tiesiojoje žarnoje.
Šių elektroninių termometrų forma primena senesnius stiklinius termometrus, tad jie yra gerai pažįstami, labai kompaktiški, užimantys mažai vietos. Elektroninių termometrų veikimo principas yra paremtas termorezistoriais - jie temperatūrai nustatyti pasitelkia jutiklius ir elektroninę technologiją. Dėl šios priežasties skaitmeninis termometras yra tikslesnis ir greitesnis.
Ant elektroninių termometrų įtaisytas ekranėlis, kuriame parodoma tiksli kūno temperatūra, tad rezultatą pamatyti lengva ir paprasta. Temperatūra su tokiu termometru pamatuojama vos per kelias minutes ar dar greičiau: paprastai kuo aukštesnė temperatūra, tuo ilgiau reikia laukti rezultato.
H2: Kaip nustatyti elektroninį termometrą ir jį naudoti?
Elektroninis termometras turi sąlytį su kūnu ir yra skirtas tik kūno temperatūrai matuoti. Paprastai elektroninio termometro matavimo galimybės apima nuo 32 iki 42.2 laipsnių Celsijaus.
Matuojant temperatūrą skaitmeniniu termometru, svarbu laikytis instrukcijų, kad duomenys būtų tikslūs. Matavimui pasirenkama viena iš trijų kūno vietų: pažastis, burna arba tiesioji žarna. Tiksliausi duomenys gaunami matuojant tiesiojoje žarnoje, o mažiausiai tikslūs – pažastyje. Tačiau, nepaisant to, būtent pažastyje temperatūra daugiausia ir matuojama, mat toks būdas yra ne tik patogiausias, bet ir higieniškiausias.
Tiesa, kad duomenys būtų tikslesni, reikėtų neužmiršti keleto dalykų. Pirma, pažastis turėtų būti švari ir nusausinta, nes prakaitas gali sumažinti odos paviršiaus temperatūrą ir taip iškraipyti duomenis. Antra, elektroninį termometrą į pažastį įstatyti reikia tiksliai, stengtis nejudinti rankos ir peties. Trečia, temperatūrą matuojant pažastyje, matavimo laikas pailgėja, todėl, kai skaitmeninis termometras supypsi, patariama dar kelias minutes palaukti ir palaikyti jį pažastyje.
H2: Kaip išsirinkti skaitmeninį termometrą?
Skaitmeninis termometras gali būti puikus ir patikimas pasirinkimas, tik svarbu, kad šis įtaisas būtų kokybiškas ir atitiktų jūsų poreikius, todėl renkantis reikia turėti tą omenyje. Jeigu norite būti tikri, kad įsigysite patogų, kokybišką ir ilgai tarnausiantį elektroninį termometrą, rinkitės tik patikimus ir rinkoje pripažintus gamintojus. Tokių prekės ženklų kaip Microlife, B.Well, Omron, Evolu, Rossmax ar Pic solution elektroniniai termometrai užtikrins, kad temperatūros matavimo procesas bus greitas ir sklandus, gautas rezultatas – tikslus, o termometro tarnavimo laikas – ilgas.
Elektroniniai termometrai kūnui pasižymi modelių gausa, tad galite išsirinkti geriausiai atitinkantį jūsų poreikius. Daugelis jų turi automatinio išsijungimo funkciją. Yra nemažai termometrų modelių, pavyzdžiui, Microlife termometras ar elektroninis termometras Omron, su lanksčiu galiuku. Tokie skaitmeniniai termometrai kaip Evolu termometras pasižymi dailiu minimalistiniu dizainu.
H2: Kuo skiriasi skaitmeninis nuo bekontakčio termometro?
Jei renkatės tarp skaitmeninio ir bekontakčio termometro, reikia atminti, kad skiriasi jų veikimo bei naudojimo principas: elektroniniam termometrui būtinas kontaktas su kūnu, o bekontaktis matuoja temperatūrą neprisiliesdamas. Štai todėl skaitmeninis termometras yra skirtas tik žmogaus temperatūrai matuoti. Tačiau jo kaina taip pat skiriasi nuo bekontakčio termometro ir yra išties draugiškesnė piniginei. Be to, elektroninis termometras yra kompaktiškesnis, jį patogu pasiimti su savimi.
Tad jei elektroninio termometro matavimo būdas, kai reikalingas kontaktas su kūnu, jums tinkamas, o kiti temperatūros matavimo niuansai (tarkime, augintinio ar paviršių) nėra aktualūs, elektroninis termometras gali būti tikrai puikus, lūkesčius pateisinantis pasirinkimas.