Termometrai
Termometras – privalomas kiekvienos namų vaistinėlės atributas, mat pakitusi kūno temperatūra yra labai svarbus simptomas ir organizmo siunčiamas ženklas. Išsirinkti termometrą galima iš plataus jų asortimento.
Kaip išsirinkti termometrą?
Tikslus, sėkmingai veikiantis termometras yra labai svarbus įtaisas, kurį būtina turėti namuose. Kūno temperatūros pokyčiai yra reikšmingas signalas, galintis padėti kuo greičiau aptikti ir nustatyti negalavimą. Greičiausiai ir efektyviausiai kovoti su prasidedančia liga jums padės patikimas termometras.
Renkantis termometrą pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į prekės ženklą ir įsitikinti, kad jis yra patikimas. Tokių prekės ženklų kaip EVOLU, MICROLIFE, BWELL, OMRON, ROSSMAX gaminami termometrai yra patikimi ir ne tik ilgai tarnaujantys, bet ir padedantys nustatyti tikslią kūno temperatūrą, tad puolančias ligas aptiksite itin greitai.
Kitas svarbus dalykas, į kurį būtina atsižvelgti renkantis termometrą, yra jo rūšis. Galima išskirti tris pagrindines termometrų rūšis: bekontakčiai, skaitmeniniai (kartais dar vadinami elektroniniais) ir termometrai be gyvsidabrio. Prieš renkantis termometrą, verta pasidomėti apie kiekvienos rūšies pagrindines savybes ir privalumus.
Bekontaktis termometras
Kaip jau turbūt sufleruoja termometro pavadinimas, šis termometras veikia bekontakčiu būdu. Bekontakčio termometro veikimas paremtas moderniausiomis technologijomis – šie termometrai kūno temperatūrą padeda nustatyti pasitelkdami infraraudonuosius spindulius. Tad nenuostabu, jog šie termometrai rinkoje laikomi pažangiausiais.
Bekontaktis termometras temperatūros matavimo procesą kiekvienam vartotojui itin supaprastina ir palengvina. Jis veikia be prisilietimo prie žmogaus kūno ir temperatūrą nustatyti gali itin tiksliai. Drąsiai galima teigti, jog bekontaktis termometras yra privalomas kiekvienai šeimai - jis nesukelia jokių rūpesčių temperatūrą pamatuoti net judriam vaikui ar besiblaškančiam kūdikiui. Taip pat, bekontakčiai termometrai nėra glaudžiami prie kūno, tad sumažėja sužalojimo ar kitų nemalonių incidentų tikimybė.
Bekontakčių termometrų veikimo principas yra labai paprastas: nukreipus termometrą į žmogų ar, tarkime, augintinį, kuriam reikia pamatuoti temperatūrą, ekranėlyje netrukus atsiranda rezultatas.
Tokių gamintojų kaip CARE ID, BOKANG, MICROLIFE, ROSSMAX ar BWELL bekontakčiai termometrai užtikrins, kad temperatūrą pamatuosite itin greitai ir lengvai. Tad bekontaktis termometras yra labai praktiškas, universalus ir saugus pasirinkimas. Tiesa, bekontaktis termometras savo kaina skiriasi nuo kitų rūšių termometrų – šio tipo termometrai yra brangesni.
Skaitmeninis termometras
Skaitmeniniai termometrai (arba elektroniniai termometrai) yra bene populiariausia termometrų rūšis, pasižyminti savo patogumu ir paprastumu. Šie termometrai gali būti ir su lanksčiu galiuku, tad nors norint pamatuoti temperatūrą teks turėti sąlyti su kūnu, tai neturėtų sukelti didelių problemų.
Skaitmeniniu termometru matuoti temperatūrą galima vienoje iš šių trijų kūno vietų: pažastyje, burnoje arba tiesiojoje žarnoje. Tiksliausi duomenys yra gaunami matuojant tiesiojoje žarnoje, o mažiausiai tikslūs – pažastyje.
Visgi dažniausiai temperatūra matuojama būtent pažastyje, kadangi šis būdas yra pats patogiausias ir higieniškiausias. Svarbu žinoti, jog siekiant, kad duomenys būtų kuo tikslesni, pirmiausia pažastį reikia nusausinti, mat prakaitas sumažina odos paviršiaus temperatūrą. Skaitmeninis termometras į pažastį turi būti įstatytas tiksliai, nejudinant rankos ir peties. Išgirdus termometro supypsėjimą, rekomenduojama dar keletą minučių palūkėti ir palaikyti termometrą pažastyje, tuomet gautas rezultatas bus kiek įmanoma tikslesnis.
Skaitmeninis termometras yra paprastas, pakankamai patogus ir nebrangus pasirinkimas. Svarbiausia naudoti patikimą ir kokybišką skaitmeninį termometrą. Elektroninį termometrą siūlome rinktis iš MICROLIFE, AMEDIPLUS, B.WELL ar OMRON gamintojų – minėtieji prekių ženklai užtikrina, kad elektroniniai termometrai veiktų tiksliai ir patikimai.
Termometras be gyvsidabrio
Kadangi gyvsidabris gali būti pavojingas sveikatai, gyvsidabrio termometrais Lietuvoje jau daugiau kaip dešimtmetį prekiauti draudžiama. Sudužus tokiam termometrui, gali iškilti rimtas pavojus tiek sveikatai, tiek aplinkai.
Tačiau pripratę matuoti temperatūrą tokio tipo termometrais dabar gali rinktis puikią ir saugią jų alternatyvą – tai yra stikliniai termometrai be gyvsidabrio. Jie savo forma yra panašūs į senuosius gyvsidabrio termometrus, tik yra visiškai netoksiški ir nepavojingi. Gyvsidabrį tokiuose termometruose pakeičia metalų mišinys, kuris paprastai būna sudarytas iš indžio, galio ir alavo.
Stikliniai termometrai be gyvsidabrio matuoja tiksliai, jiems nėra reikalingas joks papildomas energijos šaltinis, juos lengva valyti ir dezinfekuoti. Šie termometrai nekenksmingi nei žmogui, nei aplinkai net ir tuo atveju, jei sudūžta. Be to, tai paprastai yra ilgaamžiškas prietaisas.
Tiesa, tokiu termometru be gyvsidabrio gali būti kiek sudėtingiau nukratyti pakilusią skalę į pradinę padėtį nei senuoju gyvsidabrio termometru. Tačiau jei norite paprasto, tvirto ir saugaus termometro, drąsiai rinkitės patikimą AMEDIPLUS ar EVOLU termometrą be gyvsidabrio.