Sausi ir kieti šampūnai
Dalis žmonių ieško alternatyvos įprastiems, skystos konsistencijos šampūnams. Kai kurie tiesiog nori naujovių, kiti – ne visuomet randa laiko ilgai plovimo procedūrai. Tokiais atvejais, idealiais pagalbininkais gali tapti kieti bei sausi šampūnai. Pirmasis variantas yra įprasto, skystos konsistencijos produkto alternatyva. Tuo tarpu, antrąjį geriausia naudoti tik retkarčiais, kai neturite laiko kokybiškai išsiplauti galvos. Bet kokiu atveju, abu variantus reikėtų pasirinkti atsakingai, atsižvelgiant į savo plaukų ypatumus ir priemonių sudėtis.
Sausas plaukų šampūnas
Sausas plaukų šampūnas yra puikus produktas, padedantis sutaupyti nemažai savo laiko. Visgi, svarbu paminėti, jog pastaruoju nederėtų pakeisti įprastai naudojamų priemonių. Sausą šampūną geriausia naudoti tuomet, kai labai skubate ir nespėjate išsiplauti galvos. Be to, šis yra nepamainomas pagalbininkas išvykoms gamtoje. Tokią priemonę geriausia purkšti maždaug 15 cm atstumu. Tuomet, plaukus svarbu iššukuoti, kad šampūnas pakankamai susigertų. Visgi, kaip jau buvo minėta anksčiau, geriausia jį naudoti tik kartais. Iš esmės, sausas šampūnas neišvalo plaukų, o tik padeda laikinai paslėpti nešvarumus bei riebalavimąsi. Be to, naudojant jį kasdien gali būti užkemšamos galvos odos poros. Visgi, retkarčiais tai gali tapti puikiu pagalbininku, ypatingai itin riebaluotis linkusiems plaukams. Ko ieškoti sauso šampūno sudėtyje? Svarbu, jog ten esančios medžiagos priduotų daugiau apimties, pernelyg nesausintų galvos odos, tačiau sugertų riebalų perteklių. Taipogi, net sausas šampūnas gali apmažinti žalingą aplinkos poveikį, taigi, atsižvelkite į tai, kad sudedamosios dalys būtų ganėtinai naudingos.
Kietas plaukų šampūnas
Apie kietus plaukų šampūnus kalbama tikrai nepakankamai. Iš esmės, tai yra ekologiškesnė alternatyva įprastoms, dažniausiai visuomenėje naudojamoms priemonėms. Visgi, kietas šampūnas turi ir kitą nemenką privalumą. Dėl sudėtyje esančių sutirštintų ingredientų, labai dažnai šio pakanka gerokai ilgiau nei skystojo produkto. Be to, tokią priemonę naudoti ypač paprasta. Tereikia sudrėkinti plaukus ir įtrinti kietą šampūną į juos. Prasidėjus putojimui, produktą galite padėti į šoną. Beliks įmasažuoti suputojusį šampūną į plaukus ir gerai išskalauti. Be to, tokią priemonę labai patogu vežtis į įvairias keliones. Taigi, kietas plaukų šampūnas gali tapti nepamainomu pagalbininku tiek namuose, tiek išvykų metu. Be abejo, jautresniu organizmu pasižymintiems asmenims reikėtų atsižvelgti į priemonės sudėtį. Privenkite įvairių konservantų bei kitų panašaus tipo ingredientų. Taipogi, pasistenkite ieškoti kuo naudingesnėmis medžiagomis pasižyminčių produktų. Kita vertus, svarbu atsižvelgti ir į savo plaukų tipą bei problemines vietas.
Kietų ir sausų šampūnų sudėtys
Renkantis bet kokį šampūną, labai svarbu atsižvelgti į norimos priemonės sudėtį. Pavyzdžiui, ypatingai jautrios odos savininkams, pravartu vengti tokių medžiagų, kaip silikonai ar sulfatai. Puiku, jeigu priemonėje yra pantenolio, įvairių vitaminų bei mineralų. Taipogi, plaukams naudingomis medžiagomis derėtų įvardinti ir ricinų aliejų, hidrolizuotus kviečių baltymus. Šie ingredientai padeda išlaikyti drėgmę, suteikti papildomos apimties. Žinoma, puiku, jeigu produkto sudėtyje yra UV filtrų. Pastarieji padeda apsisaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio. Be to, renkantis sausą šampūną, pravartu atsižvelgti į tai, ar jo sudėtyje yra aliuminio krakmolo. Pastarasis padeda išvengti baltų likučių, kurie kartais nugula ant plaukų šaknų. Tad, tokia priemonė suteikia geresnį bei kur kas labiau išbaigtą įvaizdį. Taipogi, renkantis sausą šampūną reikėtų atsižvelgti į kelis esminius aspektus. Toks produktas turėtų pridėti plaukams papildomos apimties, atgaivinti juos tarp plovimų. Be to, kokybiškas šampūnas dažniausiai sugeria aliejaus perteklių, tačiau per daug neišsausina. Taigi, pasirinkite atidžiai ir atsakingai.