Hidrolatai
Hidrolatai plaukų arba veido priežiūrai yra pasirenkami vis dažniau. Tai – saugi, efektyvi ir gaivumo pojūtį suteikianti priemonė, kuri tinka net jautresnės odos savininkams. Žinoma, renkantis individualiai Jums geriausią variantą, svarbu atsižvelgti į šio sudėtį, ypatingai tuomet, jeigu esate alergiški tam tikriems augalams. Kita vertus, hidrolatus taip pat galima naudoti buityje, dantų priežiūroje ar net aromaterapijoje.
Kas yra hidrolatai?
Hidrolatai – tai aromatiniai vandenys, pagaminami distiliuojant augalinę medžiagą eteriniams aliejams gauti. Juos naudoti galima išties įvairiose srityse. Šie vandenys yra vertinami dėl savo gydomųjų ir kosmetinių savybių. Pavyzdžiui, levandų hidrolatas pasižymi atpalaiduojančiu poveikiu. O štai pipirmėčių aromato produktas gali atgaivinti ir paskatinti pradėti dieną. Pačių hidrolatų sudėtis ir kokybė labai priklauso nuo to, kaip buvo atliktas distiliavimo procesas, kada nuimtas derlius. Be to, nemažai lemia ir augalo rūšis bei naudoto vandens kokybės.
Kaip naudoti hidrolatus?
Hidrolatai gali būti naudojami itin įvairiai. Pavyzdžiui, neretai šiais yra skiedžiamos kosmetikos priemonės. Kita vertus, hidrolatai veidui gali sudrėkinti ir atgaivinti Jūsų odą. Šie taip pat tinka kaip pagalbinė priemonė nudegimams ir žaizdoms gydyti. Be to, kai kurie žmonės juos naudoja burnos skalavimui po dantų valymo. Svarbu paminėti, kad hidrolatų taip pat randama įvairių tonikų, kremų, losjonų sudėtyse, mat tai yra ganėtinai efektyviai drėkinantis ingredientas. Be to, ši priemonė puikiai tinka ir plaukų priežiūrai. Kita vertus, hidrolatai taip pat naudojami aromaterapijoje. Teigiama, kad šie gali sumažinti jaučiamą stresą ir paskatinti atsipalaidavimą. Kai kuriuos hidrolatus taip pat įmanoma panaudoti maisto gamyboje. Populiariausiu variantu išlieka apelsinų žiedų produktas. Be to, dalis žmonių hidrolatus naudoja namų ruošoje. Juos galima sumaišyti su kitomis valymo priemonėmis. Tai padės užtikrinti gaivumą ir švaros pojūtį. Be to, namuose vyraus išties malonus aromatas.
Hidrolatai plaukams
Hidrolatai plaukams yra naudojami ganėtinai dažnai. Šie pasižymi labai įvairiu poveikiu – geba raminti, drėkinti, stimuliuoti galvos odą. Hidrolatus dažniausiai galima naudoti visų tipų plaukams, įskaitant pažeistus ir išsausėjusius. Žinoma, tinkamą variantą pasirinkite atsižvelgdami į Jus stipriausiai kamuojančią problemą. Pavyzdžiui, mėtų hidrolatas labiausiai tiks tiems, kurie ieško stimuliuojančio produkto. Tokia priemonė gali pagerinti galvos kraujotaką ir paskatinti plaukų augimą. Kita vertus, ramunėlių hidrolatai ypač tinka žmonėms, ieškantiems raminančio produkto. Toks variantas padės niežtinčiai ir itin išsausėjusiai galvos odai. Taigi, belieka išsirinkti labiausiai Jums tinkantį produktą.
Hidrolatai veidui
Hidrolatai taip pat gali būti naudojami veido priežiūros rutinoje. Tai – itin švelni ir išties saugi priemonė. Dėl šios priežasties hidrolatai tinka jautresnės odos savininkams. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, šių galima rasti įvairių produktų sudėtyse, pavyzdžiui, tonikų ar kremų. Jie geba drėkinti odą, subalansuoti pH bei mažinti uždegimą. Dažniausiai veido priežiūrai yra naudojami levandų arba ramunėlių hidrolatai. Kita vertus, įvairių variantų gausu ir daugiau. Taigi, belieka pasirinkti tokį produktą, kuris labiausiai tiks būtent Jums.
Ką dar reikėtų žinoti?
Nors dauguma hidrolatų yra ganėtinai saugūs, kai kurie žmonės gali būti alergiški tam tikriems augalams. Taigi, visuomet atsižvelkite į pasirinkto varianto sudėtį. Nėščiosioms arba žindančioms dėl hidrolato naudojimo reikėtų pasitarti su gydytoju. Be to, svarbu paminėti, kad ši priemonė turi būti laikoma vėsioje ir tamsioje vietoje. Geriausia, jog pats indas taip pat būtų itin sandarus. Tai padės apsaugoti produktą nuo to, kad šis nesugestų anksčiau laiko.