Sumušimams, patempimams tepalai
Kaip gydyti sumušimą?
Sumušimai įprastai pasireiškia tokiais simptomais, kaip skausmas, pabrinkimas, patinimas, paraudimas ir kraujosruvų formavimasis sužeistoje vietoje. Pirmiausia svarbu atidžiai įvertinti situaciją. Įsitikinkite, jog nėra atvirų žaizdų. Pavojingiausios traumos dažnai nutinka galvos ir stuburo srityse. Pats sumušimo gydymas turėtų prasidėti nuo žaizdos šaldymo. Tai sumažins skausmą ir patinimą. Sumuštame audinyje iš kraujagyslių išsilieja kraujas, tačiau šaltis gali paskatinti jas susiaurėti. Tokiu atveju greičiau susidaro krešulys. Sumuštą vietą reikia šaldyti 15–20 minučių, o tuomet padaryti tokio pat ilgio pertrauką. Visgi, svarbu paminėti, kad ledo negalima dėti tiesiai ant odos. Jeigu pavyksta, sužeistą vietą judinkite kuo mažiau. Tai ypatingai svarbu kelias pirmas paras. Esant dideliam skausmui galima išgerti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo. Be to, sumušimą patariama tepti šaldančiomis priemonėmis. Jeigu susižeidėte galūnę, ją reikia pakelti aukščiau širdies lygio. Tai sumažins patinimą ir skausmą bei padės greičiau pasveikti. Visgi, jeigu diskomfortas nepraeina, būtinai kreipkitės į gydytoją. Gali būti, kad susidūrėte su rimtesne problema.
Tepalas nuo mėlynių
Kokybiškas tepalas nuo mėlynių gali būti naudojamas simptominiam gydymui. Esant didesniam skausmui rekomenduojama rinktis produktą, kurio sudėtyje būtų ibuprofeno arba diklofenako. Įprastai tokie tepalai nepasižymi stipriu šalutiniu poveikiu. Kita vertus, kartais pasitaiko situacijų, kuomet žmonėms pasireiškia tam tikra alerginė reakcija. Taigi, būtinai stebėkite savo organizmo pojūčius. Dalis tepalų taip pat pasižymi šaldančiu poveikiu. Tai gali papildomai sumažinti jaučiamą skausmą. Įprastai tokio tipo produktai rekomenduojami ne tik mėlynėms pašalinti. Juos galima naudoti siekiant sumažinti raumenų arba sąnarių skausmą. Panašių priemonių gausu ir daugiau, tad belieka atsižvelgti į Jus kamuojančius simptomus. Tepalai po kaulų lūžio, raumenims, sąnariams ar mėlynėms gali padėti sumažinti diskomfortą. Taigi, apsvarstyti jų įsigijimą pravartu kiekvienam, susidūrusiam su viena iš nurodytų problemų.
Raumens patempimas
Tam, jog patemptumėte raumenį visai nebūtina užsiimti aktyvia fizine veikla. Kartais taip nutinka įprastoje kasdienybėje. Ką reikėtų daryti tuomet? Kaip ir sumušimo atveju, patemptą vietą privalu šaldyti. Be to, vyraujant didesniam skausmui, reikėtų išgerti vaistų, kurie jį padėtų numalšinti. Leiskite sau pailsėti ir kurį laiką venkite fizinės veiklos. Pagelbėti taip pat gali specialūs šaldantys tepalai, kurie efektyviai sumažina skausmą. Visgi, jeigu nemalonūs pojūčiai užsitęsia, neatidėliokite ir kreipkitės į gydytoją. Gali būti, kad susidūrėte su kiek rimtesniu sužeidimu.
Sąnarių skausmas
Sąnarių skausmą sukelia nemažai skirtingų priežasčių. Tai gali būti ūmios traumos, degeneracinės ligos, artritas. Žinoma, susidūrus su skausmu geriausia kreiptis į gydytoją, kad išsiaiškintumėte tikslią to priežastį. Bet kokiu atveju, tol, kol problema nebus išspręsta, galima naudoti skausmą malšinantį tepalą. Kita vertus, papildomai pagelbės ir nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Atsižvelgiant į skausmą sukėlusią priežastį dažniausiai taikomas gydymas fizioterapinėmis procedūromis bei mankštomis. Visgi, norint išvengti problemų su sąnariais, rekomenduojama kuo daugiau mankštintis, pasirūpinti visaverte mityba. Tai ypatingai aktualu vyresniems žmonėms.