Bičių produktai
Įvairūs bičių produktai pasižymi didele privalumų gausa. Pastarieji dažniausiai veikia antimikrobiškai. Populiariausiais pasirinkimais vis dar išlieka medus ir propolis. Kita vertus, dauguma asmenų taip pat įsigyja bičių duonelę, žiedadulkes, pienelį. Kiekvienas iš šių produktų pasižymi savais privalumais. Bet kokiu atveju, jie visi gali suteikti nemažai naudos. Tad, jeigu ieškote būdų, kaip galite prisidėti prie savo sveikatos stiprinimo, apsvarstykite bičių produktų pirkimą.
Bičių duonelės nauda
Bičių duonelė pasižymi išties didele privalumų gausa. Pirmiausiai, pastaroji geba veikti mikroorganizmus, kurie sukelia ligas. Tad, kokybiška duonelė gali padėti kovoti su įvairiomis infekcijomis. Dėl šios priežasties, ją ypatingai rekomenduojama naudoti šaltuoju metų laiku. Kita vertus, duonelė taip pat pasižymi regeneraciniu poveikiu. Tad, pastarąją geriausia naudoti sveikstant po traumų ar susižeidus. Be to, ši puikiai tinka žmonėms, sergantiems vitaminų trūkumo sukeltomis ligomis. Dar vienas svarbus aspektas yra tai, jog bičių duonelė teigiamai veikia žarnyno mikroflorą. Nors pastaroji gali padėti greičiau pasveikti, šią pravartu naudoti ir tuomet, kai jau tai padarėte. Duonelė ypač naudinga tuomet, jeigu vartojote antibiotikus. Teigiama, kad pastaroji gali pagelbėti organizmui greičiau atsistatyti. Toks produktas taip pat prisideda prie imuniteto stiprinimo ir sužadinimo. Be to, manoma, jog bičių duonelė geba apsaugoti nuo lėtinių širdies bei kraujagyslių ligų. Kita vertus, ši taip pat rekomenduojama tiems žmonėms, kurie susiduria su dideliu stresu. Teigiama, kad pastaroji padeda atsistatyti tiek fiziškai, tiek emociškai. Reguliarus duonelės vartojimas skatina centrinės nervų sistemos regeneraciją. Be to, pastebima, kad pastaroji gerina atmintį bei dėmesio koncentraciją. Tad, tai išties naudingas produktas, kurį į savo racioną pravartu įtraukti praktiškai kiekvienam.
Bičių duonelės vartojimas
Bičių duonelę dažniausiai rekomenduojama vartoti reguliariai. Suaugusiems reikėtų suvalgyti po vieną arbatinį šaukštelį per dieną. Kita vertus, vaikams iki 3 metų derėtų būti atsargesniems. Tad, jeigu vis tiek norite, kad jie reguliariai vartotų duonelę, darykite tai kuo mažesniais kiekiais bei stebėkite, ar nepasireiškia galimos alerginės reakcijos. Tuo tarpu, vyresniems vaikams vertėtų duoti tiek grūdelių, kiek šiems yra metų. Dar vienas svarbus aspektas, kurį derėtų apsvarstyti - tai kuriuo paros metu produktą valgyti geriausia. Kadangi šis turi energizuojančių savybių, rekomenduojama jį vartoti ryte. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, čia itin svarbus reguliarumas. Tad, jeigu norite sulaukti teigiamo produkto poveikio, pasistenkite jį vartoti kasdien. Kita vertus, kai kurie žmonės ima valgyti gerokai didesnį duonelės kiekį manydami, jog tai suteiks geresnių rezultatų. Tačiau, vertėtų paminėti, kad viršijus rekomenduojamą dozę papildomos naudos greičiausiai nesulauksite. Tikėtina, jog organizmas nespės įsisavinti daugiau medžiagų. Tad, verčiau neperspauskite ir duonelę vartokite saikingai.
Ką dar reikėtų žinoti apie duonelę?
Bičių duonelės kaina gali būti ganėtinai skirtinga. Dažniausiai ji priklauso nuo tokių aspektų, kaip pastarosios kilmė ir ekologiškumas. Be to, visa parduodama bičių duona tikrai nėra vienoda. Tad, itin svarbu atsižvelgti ir į tai, kur ši buvo surinkta, laikoma bei kaip džiovinama. Be jokios abejonės, dar vienas, daugumai asmenų ganėtinai dažnai iškylantis klausimas - tai kiek laiko duonelė dažniausiai galioja? Džiovintą produktą saugu vartoti maždaug keletą metų. Kita vertus, jeigu pastarąją valgote reguliariai, tikėtina, kad šią sunaudosite gerokai greičiau. Dažniausiai rekomenduojama duonelę laikyti kambario temperatūroje. Tačiau, jeigu perkate nedžiovintą produktą, pastarąjį turėtumėte įdėti į šaldytuvą arba šaldiklį.
Daugumai asmenų kyla labai natūralus klausimas - kaip bičių duonelė apskritai yra renkama? Pastaroji atsiranda avilyje ir būna išimama kartu su koriais. Vėliau šie atšaldomi, o duonelė yra iškratoma į specialias talpyklas. Galiausiai ji būna džiovinama žemoje temperatūroje bei supakuojama pardavimui.
Pati bičių duona yra sudaryta iš angliavandenių, riebalų, baltymų bei įvairių mineralų ir vitaminų. Jos sudėtyje taip pat galima rasti omega-3 bei omega-6 rūgščių, kurios yra naudingos praktiškai kiekvienam žmogui. Bičių duonelėje gausu B, C, E, K vitaminų. Taipogi, čia galima rasti magnio ir geležies.
Bičių pikio nauda
Bičių pikis (dar kitaip vadinamas propoliu) taip pat yra be galo naudingas produktas. Pastarasis pasižymi antibakteriniu bei antivirusiniu poveikiu. Be to, pastebėta, jog propolis stabdo grybelio dauginimąsi ir jo plitimą. Dar vienas svarbus aspektas, kurį vertėtų paminėti yra tai, kad bičių pikis padeda greičiau gyti žaizdoms. Be to, šis geba sumažinti oksidacinį stresą. Pastarasis taip pat gali apsaugoti kepenų ląsteles bei pristabdyti laisvųjų radikalų susidarymą. Dėl šios priežasties, propolio vartojimas siejamas su tokių ligų, kaip artritas, cukrinis diabetas ir Alzheimerio sindromas atitolinimu. Be to, pastebėta, kad bičių pikis skatina kolageno gamybą. Taipogi, pastarasis gerina kraujo cirkuliaciją, gydo tiek vidines, tiek išorines žaizdas.
Bičių pikio vartojimas
Tikslus bičių pikio vartojimas labai priklauso nuo pastarojo formos. Be jokios abejonės, populiariausiu variantu vis dar išlieka skystas pavidalas. Dažniausiai bičių pikis būna ištirpintas vandenyje arba aliejuje, kartais - spirite. Visgi, įsigijusiems gryną variantą, derėtų jį kramtyti, tačiau nenuryti. Tad, su tokiu propoliu elkitės kaip su kramtomąja guma. Tuo tarpu, įsigijusiems bičių pikio tirpalą, derėtų atsižvelgti į konkretaus gamintojo rekomendacijas. Kita vertus, aliejus dažniausiai yra tepamas ant išorinių žaizdų. Tad, kaip galite matyti, produkto pavidalų gausu - belieka išsirinkti labiausiai tinkamą būtent Jums.
Ką dar reikėtų žinoti apie propolį?
Propolis yra sudarytas iš bičių seilių, vaško bei įvairių augalų dervų. Pastarojo sudėtyje galima rasti žiedadulkių, eterinių aliejų ir flavonoidų. Bičių pikyje taip pat gausu vitaminų ir mineralų. Čia galima rasti natrio, magnio, kalcio, geležies. Be to, vartodami propolį gausite tokių vitaminų, kaip B, C ir E. Visgi, svarbu paminėti, kad bičių pikio skonis patinka tikrai ne visiems. Kita vertus, kartais vardan ilgalaikės naudos galima “pakentėti”. Pikio preparatai yra saugūs skrandžiui, todėl tinka praktiškai visiems. Pastarasis naudojamas ir medicinoje - gastroenterologijoje, chirurgijoje, ginekologijoje. Be jokios abejonės, šį produktą pravartu įsigyti ne tik tuomet, kai susiduriate su problemomis. Geriausia, jeigu jį naudotumėte ir profilaktikos tikslais.
Medaus nauda
Bičių medus pasižymi itin didele privalumų gausa. Dėl šios priežasties, pastarąjį vartoti rekomenduojama praktiškai kiekvienam žmogui. Pirmiausiai, šio sudėtyje esantys antioksidantai efektyviai kovoja su laisvųjų radikalų poveikiu. Būtent jie dažniausiai pažeidžia mūsų ląsteles. Tad, reguliarus medaus vartojimas gali prisidėti prie papildomos apsaugos. Svarbu paminėti ir tai, jog pastarasis veikia antimikrobiškai. Teigiama, kad medus gali pristabdyti įvairių virusų, grybelių bei bakterijų dauginimąsi. Be to, pastarasis padeda greičiau sugyti žaizdoms. Medus teigiamai veikia virškinamąjį traktą, kasą, nervų sistemą. Be to, pastarasis mažina lėtinių ligų atsiradimo riziką. Tad, kaip galite matyti - privalumų gausu. Belieka jais pasinaudoti.
Medus - ką žinoti svarbiausia?
Medus yra bičių perdirbtas augalų nektaras. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, pastarasis pasižymi išties didele privalumų gausa. Kita vertus, medus turi ganėtinai specifinį skonį, todėl suprantama, jog šis gali patikti tikrai ne visiems. Laimei, egzistuoja nemažai skirtingų pastarojo produktų. Taigi, tikėtina, jog anksčiau ar vėliau surasite Jūsų skoniui priimtiną variantą.
Visgi, svarbu paminėti, kad medus yra skirstomas į kelias skirtingas rūšis. Kaip pavyzdį vertėtų pateikti aviečių, grikių, pievų ar miško produktą. Pastarasis dažniausiai yra tamsus ir savo sudėtyje turi nemažai mineralinių medžiagų. Tuo tarpu, pievų medus beveik visuomet būna geltonos spalvos. Pastarajame gausu B grupės ir C vitaminų. Grikių medus pasižymi rudu atspalviu ir itin specifiniu skoniu. Kita vertus, šiame produkte gausu geležies bei baltymų, tad jį vartoti pravartu praktiškai kiekvienam. Aviečių medus yra idealus pasirinkimas peršalimo ligoms gydyti. Pastarasis gali pasižymėti ganėtinai skirtingais atspalviais.
Visgi, kaip ir bet kuriuo kitu produktu, medumi taip pat nevertėtų piktnaudžiauti. Dažniausiai rekomenduojama suvartoti maždaug vieną jo šaukštą per dieną. Be to, pastarąjį reikėtų laikyti ne aukštesnėje, nei 10 laipsnių temperatūroje. Geriausia, jeigu medų dėtumėte į šaldytuvą arba tamsesnę spintelę. Visgi, nors dauguma asmenų pastarąjį naudoja kartu su arbata arba įvairiems kepiniams gaminti, vertėtų paminėti, jog kaitinamas produktas praranda dalį naudingųjų savybių. Tad, visuomet rekomenduojama pirmiausiai vartoti gryną medų. Kita vertus, svarbu prisiminti, kad šį valgyti galima tikrai ne visiems. Atsargiau elgtis derėtų tiems žmonėms, kurie serga cukriniu diabetu arba astma. Be to, nors tai nutinka pakankamai retai, medus gali išprovokuoti alerginę reakciją. Tad, elkitės išties atsakingai.
Žiedadulkių ypatumai
Žiedadulkės yra itin vertingas bičių produktas, apie kurį žmonės vis dar žino gerokai per mažai. Pastarosios pasižymi didele privalumų gausa. Visgi, svarbiausiu aspektu čia vertėtų įvardinti aminorūgštis. Žiedadulkėse jų galima rasti net 7 kartus daugiau nei jautienoje. Be to, pastarųjų sudėtyje taip pat gausu kalcio, geležies, folio rūgšties, įvairių vitaminų. Tad, tai puikus produktas, kuriuo savo racioną gali papildyti praktiškai kiekvienas. Kita vertus, žiedadulkės itin tinka žmonėms, susiduriantiems su depresija, virškinimo ar regos problemomis. Pastarosios pasižymi antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis. Be to, žiedadulkės prisideda prie imuniteto stiprinimo, geba pagerinti medžiagų apykaitą bei suteikti energijos. Visgi, jeigu apie jas išgirdote pirmą kartą, tikriausiai kyla itin natūralus klausimas - kaip šias reikėtų vartoti? Rekomenduojama tai daryti maždaug vieną arba du mėnesius. Suaugusiems derėtų vartoti 20 gramų per dieną. Geriausia, jeigu tai darytumėte pirmoje dienos pusėje. Tuo tarpu, vaikams patariama valgyti tiek gramų, kiek jiems yra metų. Žiedadulkių vartojimas gali būti ganėtinai skirtingas. Kai kurie pastarąsias užgeria vandeniu, kiti maišo su medumi arba jogurtu. Tad, belieka atsirinkti Jums priimtiniausią būdą.
Bičių pienelis
Bičių pienelį sudaro maždaug 20% baltymų. Pastarojo sudėtyje gausu vitaminų ir įvairių mikroelementų. Pastebima, kad bičių pienelis didina hemoglobino kiekį kraujyje, gerina atmintį, stimuliuoja liaukų sekreciją. Be to, pastarasis yra naudingas žmonėms, kurie nuolat susiduria su stresu ar virškinimo sistemos problemomis. Bičių pienelis mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir skatina ląstelių atsinaujinimą. Taipogi, pastarąjį rekomenduojama naudoti tiems, kurie susiduria su didelėmis radiacijos dozėmis. Pienelis taip pat tinka onkologinių ligų profilaktikai. Kita vertus, derėtų paminėti, kad šį vartoti galima ne visiems. Pastarasis netinka žmonėms, kurie serga antinksčių ligomis. Be to, pienelio verčiau atsisakykite tuomet, jei paūmėjo turimi lėtiniai susirgimai.
Renkantis tinkamą produktą, vertėtų atsižvelgti į tai, kad šio sudėtyje būtų kuo mažiau priemaišų. Kitu atveju, bičių pienelis gali būti praradęs dalį savo naudingųjų savybių. Kokybiško produkto konsistencija turėtų priminti rūgštoką tyrelę. Be to, bičių pienelis dažniausiai pasižymi gelsvu atspalviu.
Alergija medui
Kaip jau minėjome kiek anksčiau, kai kurie žmonės yra alergiški medui. Tikriausiai kyla itin natūralus klausimas - kokiais simptomais tai pasireiškia? Iš esmės, dažniausiai susiduriama su bėrimu, sloga, veido tinimu, viduriavimu. Kartais alergija taip pat pasireiškia čiaudėjimu bei dideliu niežuliu. Bet kokiu atveju, pirmą kartą ragaujantiems medų derėtų tai daryti atsargiai. Nors alergiją šis sukelia pakankamai retai, verčiau nerizikuokite. Tad, pradėkite nuo mažo arbatinio šaukštelio. Jeigu jokių simptomų nepastebite, tikėtina, jog medų vartoti galite ir toliau.
Kita vertus, nemažai asmenų susiduria su alergija anksčiau jau paminėtoms žiedadulkėms. Tačiau, tai nebūtinai reiškia, jog negalite valgyti ir medaus. Dėl šios priežasties, nepraleiskite progos išsitirti tikslių turimos alergijos ypatumų. Juk medus yra išties naudingas praktiškai kiekvieno iš mūsų sveikatai - tad, galėti įtraukti šį į savo racioną yra itin pravartu.
Medaus galiojimo laikas
Tikriausiai ne vienas žmogus yra girdėjęs tai, kad medus galiojimo laiko neturi. Tad, ar tai tikrai tiesa? Ne visai. Medaus galiojimo laikas priklauso nuo tokių aspektų, kaip pastarojo sudėtis, branda bei kokybė. Pastarojo ilgaamžiškumą ypač lemia jame esančios medžiagos. Be to, nemažai priklauso ir nuo to, kaip bei kur jį laikysite. Norint išlaikyti gerąsias medaus savybes, pastarąjį vertėtų padėti į tamsią ir vėsią vietą. Puiku, jeigu pasirinksite rūsį arba šaldytuvą. Optimaliu variantu būtų galima laikyti 5-10 laipsnių temperatūrą. Be jokios abejonės, nemažai lemia ir indas, kuriame medus supakuotas. Geriausiai šis išsilaiko moliniuose, mediniuose, stikliniuose gaminiuose. Svarbu paminėti, jog medaus negalima laikyti metaliniuose arba cinkuotuose induose. Be to, jokiu būdu neleiskite šiam pernelyg ilgai stovėti saulės spindulių akivaizdoje. Kitu atveju, per keletą dienų pastarasis praras naudingąsias savo savybes. Visgi, bet kokiu atveju, dažniausiai medus galioja ganėtinai ilgą laikotarpį. Tačiau, nepamirškite tinkamai jo laikyti.
Bičių produktai ir virusinės infekcijos
Bičių produktai gali būti ypač naudingi tuomet, kai sergate įvairiomis virusinėmis infekcijomis. Tad, kaip pasinaudoti šių suteikiama pagalba? Pirmiausiai rekomenduojama apsvarstyti propolio purškalų įsigijimą. Dažniausiai jie naudojami kaip pagalbinė priemonė gerklės skausmui malšinti. Kita vertus, taip pat egzistuoja specialios kapsulės, galinčios pristabdyti ligos plitimą. Be jokios abejonės, sergant labai tinka ir anksčiau paminėtos žiedadulkės. Geriausia jas vartoti tarp valgymų. Be to, prie sveikimo tikriausiai prisidės ir kokybiška bičių duonelė. Pastarąją rekomenduojama naudoti maždaug kelias savaites, 1 arba 2 kartus per dieną, atsižvelgiant į kamuojančią problemą.
Kaip galite matyti, bičių produktai pasižymi be galo didele privalumų gausa. Pastarieji pasitarnaus tiek sergant įvairiomis ligomis, tiek norint nuo šių apsisaugoti. Visgi, svarbu atsirinkti labiausiai Jums tinkančius produktus. Taipogi, nepamirškite jų naudoti reguliariai - kitu atveju, siekiamos naudos galite ir nesulaukti. Laimei, pasirinkimo tikrai netrūksta, todėl anksčiau ar vėliau kiekvienas atras sau tinkamą variantą.