Priemonės nuo iššutimų kūdikiams
Su retesniais ar dažnesniais iššutimais susiduria beveik kiekvienas kūdikis. Pilnai nuo to apsisaugoti yra beveik neįmanoma. Visgi, sumažinti šios problemos kartojimąsi tikrai galima. Svarbu pakankamai dažnai keisti kūdikio sauskelnes ir neleisti kauptis drėgmei. Kita vertus, jeigu iššutimų išvengti nepavyko, itin stipriai pergyventi nereikėtų. Egzistuoja nemažai skirtingų priemonių, kurios gali pagelbėti mažylio odai. Taigi, belieka pasirinkti Jums tinkamą variantą.
Kas yra iššutimai?
Iššutimai – tai rausvos arba ryškiai raudonos dėmės ant odos. Dažniausiai jos atsiranda dėl prasto vėdinimo bei perkaitimo. Iššutimas kūdikiui gali susiformuoti ant sėdmenų, kirkšnių, pažastų arba po kaklu. Visgi, nors dažniausiai ši problema pasireiškia mažyliams, kartais iššutimai taip pat atsiranda ant didelį antsvorį turinčių suaugusių žmonių kūnų. Kita vertus, kaip jau minėjome kiek anksčiau, kūdikiams tai nutinka dėl prasto vėdinimo. Taigi, svarbu pakankamai dažnai keisti sauskelnes. Be to, rekomenduojama nenaudoti pernelyg daug šlapių servetėlių. Geriausia kiek dažniau prausti kūdikį po vandeniu. Prieš uždėdami sauskelnes taip pat leiskite odai pakankamai nudžiūti. Tai padės apsisaugoti nuo iššutimų.
Iššutimų priežastys
Dažniausiai iššutimai atsiranda dėl to, jog sauskelnės būna keičiamos nepakankamai dažnai. Kita vertus, pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet po maudynių oda nėra gerai nuvaloma. Pastebima, jog net nedidelė drėgmė gali sukelti iššutimą. Taigi, svarbu atidžiai nusausinti kūdikio odą. Visgi, kartais nutinka ir taip, kad šią problemą sukelia netinkamas sauskelnių dydis. Jeigu jos yra per mažos – gali atsirasti iššutimai. Be to, atsižvelkite į tai, kokias priemones naudojate skalbimui. Gali būti, kad jos taip pat skatina iššutimų atsiradimą. Taigi, laikantis šių paprastų taisyklių greičiausiai apsaugosite savo mažylį nuo problemos pasikartojimo.
Kaip gydyti iššutimus?
Priemonės nuo iššutimų kūdikiams gali būti ganėtinai įvairios. Visgi, pirmiausia rekomenduojama mažylį nuprausti drungnu vandeniu. Į vonią galima įpilti ramunėlių aliejaus, kuris nuramintų sudirgusią odą. Be to, nepamirškite atidžiai nusausinti kūdikio kūnelio. Kitu atveju, tikėtina, jog ir vėl susidursite su iššutimu. Rekomenduojama mažyliui leisti kuo ilgiau pabūti be sauskelnių. Be to, pasistenkite įsigyti orui pralaidžius variantus, kurie suteiktų galimybę odai kvėpuoti. Visgi, egzistuoja nemažai papildomų priemonių, kurios gali pagelbėti. Tai – įvairūs balzamai, tepalai, kremai ir purškalai nuo iššutimų. Taigi, belieka pasirinkti labiausiai Jums patinkantį variantą.
Kremas nuo iššutimų kūdikiui
Kokybiškas kremas nuo iššutimų kūdikiui gali pagelbėti tvarkantis su šia problema. Žinoma, renkantis tinkamą variantą, pravartu atsižvelgti į priemonės sudėtį. Puiku, jeigu joje yra raminančių bei drėkinančių medžiagų. Tai gali būti įvairūs ekstraktai ir aliejai. Be to, pasistenkite vengti pridėtinių kvapiųjų medžiagų. Sudirgusi oda ir taip yra ganėtinai jautri, todėl elkitės kuo atsargiau. Dažniausiai tokius kremus kurį laiką reikia naudoti kasdien. Įprastai pakanka nedidelį produkto kiekį užtepti ant kūdikio odos ir palaukti, kol šis įsigers. Tuomet galite uždėti sauskelnes ir kasdienius drabužius.
Balzamas nuo iššutimų
Balzamas nuo iššutimų yra pasirenkamas ganėtinai dažnai. Šis ne tik apsaugo gležną kūdikio odą, tačiau taip pat padeda išvengti išsausėjimo ir paraudimo. Žinoma, čia ne ką mažiau svarbu atsižvelgti į produkto sudėtį. Puiku, jeigu tarp ingredientų galima rasti įvairių aliejų, vitaminų, ekologiško bičių vaško. Be to, balzamas nuo iššutimų dažnai turi kiek platesnį panaudojimo spektrą. Ši priemonė taip pat tinka pėdutėms arba rankoms suminkštinti. Kita vertus, ja gali būti tepamos ir nagų odelės.