Drėgnos servetėlės slaugai
Slauga yra išties rimtas, atsakingas ir nemažai kruopštumo reikalaujantis darbas. Visai nesvarbu ar kalbame apie profesionalus, ar apie savo artimaisiais besirūpinančius žmones, mat visais atvejais galioja panašios taisyklės. Vienu iš esminių aspektų reikėtų įvardinti tinkamų priemonių pasirinkimą. Dauguma slaugomų pacientų sunkiai juda ir dažnai nė negali apsiprausti. Tokiu atveju, egzistuoja įvairios alternatyvos, pavyzdžiui, drėgnos servetėlės kūno valymui. Kita vertus, šios taip pat pasirenkamos ne tik slaugos atveju, bet ir kelionėms, išvykoms ar net sportuojant.
Drėgnos servetėlės kūno valymui
Drėgnos servetėlės kūno valymui – tai puikus variantas tiems atvejams, kai neturite galimybės apsiprausti. Šios itin praverčia įvairių kelionių bei išvykų metu. Renkantis tinkamas servetėles, rekomenduojama atsižvelgti į jų sudėtį. Puiku, jeigu ten galima rasti tokių medžiagų, kaip vitaminas E, alijošius, alantoinas, glicerinas. Be to, rekomenduojama privengti įvairių parabenų ir alkoholio. Žinoma, taip pat svarbu atsižvelgti į pakuotės dangtelio sandarumą. Būtent jis užtikrina, jog produktas ilgai išliktų drėgnas. Kita vertus, nepamirškite, jog kai kurios servetėlės geba ne tik nuvalyti odą, tačiau taip pat ir sudrėkinti bei apsaugoti. Taigi, belieka išsirinkti labiausiai Jums tinkamą variantą.
Prausimosi pirštinė
Speciali prausimosi pirštinė – tai dar vienas variantas, kaip galite nuvalyti odą nenaudodami vandens arba muilo. Įprastai ši skirta žmonėms su judėjimo negalia arba lovoje esantiems pacientams. Pirštinė padės išlaikyti gaivumo ir švaros pojūtį. Dauguma jų yra vienkartinės, todėl svarbu įsigyti pakankamą vienetų kiekį. Renkantis tinkamą pirštinę, rekomenduojama atsižvelgti į šios sudėtį. Geriausia, kad joje nebūtų tokių medžiagų, kaip parabenai ar lateksas. Įprastai pirštinės yra naudojamos kambario temperatūroje, tačiau šios taip pat gali būti pašildytos mikrobangų krosnelėje. Visgi, svarbu prisiminti, kad jomis nereikėtų valyti žaizdomis nusėtos odos. Kita vertus, egzistuoja ir tokie variantai, kuriems reikalingas vanduo. Sudrėkinta pirštinė suaktyvina natūralų prausiklį, kuris padeda nusiprausti. Belieka švelniai įtrinti odą ir vėliau ją nusausinti.
Prausimosi šluostė
Prausimosi šluostės gali būti naudojamos tiek namuose, tiek įvairių kelionių bei išvykų metu. Be to, tai puikus variantas slaugai, itin palengvinantis kasdienybę. Kai kurie žmonės prausimosi šluostes kartu su savimi pasiima net į sporto klubą. Taigi, jei neturite laiko – tai gali padėti susiruošti greičiau. Šluostės yra prisotintos natūraliu pH prausikliu. Įprastai šios būna vienkartinės, todėl svarbu įsigyti pakankamą kiekį vienetų. Kita vertus, suaugusiam žmogui nuplauti dažniausiai pakanka vos vienos šluostės.
Prausimosi kempinė
Prausimosi kempinė gali būti naudojama namuose, keliaujant, stovyklaujant ar sportuojant. Be to, ši taip pat praverčia slaugomiems asmenims. Speciali kempinė yra prisotinta natūralaus pH prausiklio. Taigi, norint, kad šis aktyvuotųsi, belieka ją sudrėkinti. Įprastai tokios kempinės yra vienkartinės. Tad, atsižvelkite į tai, jog įsigytumėte Jums reikalingą vienetų kiekį. Kita vertus, suaugusiam žmogui nuplauti dažniausiai pakanka vos vienos kempinės. Taigi, belieka į tai atsižvelgti.
Slaugomo asmens higiena
Palaikyti tinkamą slaugomo asmens higieną yra be galo svarbu. Visgi, tam, jog tai įgyvendintumėte, reikia įsigyti tinkamas priemones. Pavyzdžiui, dažnai susiduriama su problemomis, norint nuprausti slaugomą žmogų. Laimei, tam egzistuoja drėgnos servetėlės suaugusiems. Žinoma, ne ką mažiau svarbu įsigyti papildomų odos priežiūros priemonių. Geriausia, jeigu jos gebėtų intensyviai drėkinti kūną. Kita vertus, slaugai prireikia ir daugiau įvairių daiktų, pavyzdžiui, perkėlimo suoliukų, vėžimėlių, dušo kėdučių. Be to, svarbu pagalvoti apie griuvimų profilaktiką. Dėl šios priežasties, vonios patalpoje verta patiesti neslidžius kilimėlius, kurie papildomai apsaugotų slaugomą asmenį.
Be abejo, įprastai tokie žmonės itin daug laiko praleidžia gulėdami lovoje. Siekiant apsaugoti juos nuo pragulų ir įvairių odos pažeidimų, pavyzdžiui, paraudimų, nutrynimų bei iššutimų, svarbu naudoti specialius kremus. Puiku, jeigu jų sudėtyje gausu tokių medžiagų, kaip pantenolis, cinkas, medetkų ekstraktas. Žinoma, norint apsaugoti slaugomą asmenį nuo pragulų, tikriausiai prireiks gerokai daugiau specialių priemonių. Taigi, atsižvelkite į konkretaus žmogaus savijautą. Pagelbėti gali masažai, pagalvėlės, specialūs čiužiniai. Tad, pasirinkimo išties gausu.
Kita vertus, svarbu paminėti ir tai, jog dauguma namuose slaugomų asmenų susiduria su šlapimo ar išmatų nelaikymu. Tokiu atveju, svarbu įsigyti priemonių, galinčių padėti suvaldyti kylantį diskomfortą bei palengvinti kasdienybę. Renkantis tinkamus produktus, verta atsižvelgti į tokius aspektus, kaip gaminio sugeriamumas, dydis, paties asmens aktyvumo lygis. Be to, rekomenduojama įsigyti variantus, kurie būtų pagaminti iš specialiai apdoroto celiuliozės pluošto ir vidinio superabsorbuojančio polimero. Teisingai parinktos priemonės gali sugerti reikiamą šlapimo kiekį bei sumažinti odos uždegimo riziką.
Vyresnio amžiaus pacientų odos valymas
Kai kuriais atvejais, įprastas vyresnio amžiaus pacientų odos prausimas tampa pernelyg sudėtingas ar net neįmanomas. Dažniausiai taip nutinka dėl fizinių arba psichinių negalių. Tokiu atveju, prausimą su vandeniu reikėtų pakeisti į odos valymą specialiomis servetėlėmis. Kita vertus, plaukams ir galvos odai rekomenduojama pasirinkti šampūną-putas. Tarpvietės srities valymui po šlapinimosi arba tuštinimosi geriausia įsigyti valomąsias putas. Tai apsaugos nuo mechaninio odos dirginimo. Kita vertus, viso kūno valymui gali tikti ne tik servetėlės, tačiau taip pat ir specialus kremas. Svarbu, kad šio sudėtyje būtų tokių medžiagų, kaip glicerinas bei pieno rūgštis. Geriausia, jeigu pasirinktas valomasis kremas taip pat gebėtų pamaitinti ir drėkinti odą.
Tačiau, jeigu pacientą maudyti pavyksta, vis tiek reikėtų atsižvelgti į kelis esminius aspektus. Pavyzdžiui, vyresnių žmonių prausimui nerekomenduojama naudoti muilo. Geriausia įsigyti specialius odos prausiklius, kurie atitiktų reikalingą pH. Be to, puiku, jeigu pasirinktų priemonių sudėtyje būtų drėkinamųjų medžiagų, pavyzdžiui, glicerolio ar pieno rūgšties. Norint neišsausinti odos, maudytis reikėtų iki 15 minučių. Be to, rekomenduojama privengti itin karšto vandens. Po maudynių odos jokiu būdu netrinkite šiurkščiu rankšluosčiu. Geriausia ją nusausinti švelniais paspaudimais. Po procedūros patariama naudoti papildomas drėkinančias priemones, pavyzdžiui, įvairius kremus. Plaukų ir galvos odos plovimui geriausia įsigyti šampūnus, kurių sudėtyje būtų vitaminų, pantenolio, pieno rūgšties. Rekomenduojama vengti įvairių dirginančių chemikalų. Įprastai, vyresnių pacientų oda yra gerokai jautresnė. Taigi jos priežiūrai svarbu naudoti kokybiškas ir natūralias priemones. Kita vertus, maudymosi metu į vandenį taip pat galite įpilti drėkinančių produktų. Tai gali būti įvairūs aliejai arba emulsijos. Žinoma, svarbu stebėti pacientą, jog šis nepaslystų ir nesusižeistų. Čia pagelbėti gali anksčiau jau paminėti kilimėliai.
Kita vertus, svarbu paminėti ir tai, jog dauguma tokių pacientų susiduria su šlapimo ar išmatų sukeltu dermatitu. Taigi, kaip galima nuo to apsisaugoti? Pirmiausiai, po kiekvieno tuštinimosi pacientui būtina pakeisti sauskelnes. Valymui svarbu naudoti švelnesnes priemones, pavyzdžiui, drėgnas servetėles arba putas. Susidūrus su odos sudirgimu, vertėtų įsigyti barjerinius kremus. Geriausia, jeigu pasirinktos priemonės sudėtyje bus tokių medžiagų, kaip pantenolis, vaistinių ramunėlių ekstraktas, argininas. Visgi, pasitaiko tokių atvejų, kuomet odos iššutimai pasireiškia kartu su šlapiavimu. Tuomet vertėtų naudoti kremus, kurių sudėtyje yra cinko oksido.