Žindukai
Kokybiški žindukai yra itin svarbus produktas, padedantis reguliuoti pieno kiekį kūdikiams. Tai – viena iš esminių kiekvieno buteliuko dalių. Pačių žindukų gausu tikrai įvairių, tačiau renkantis svarbiausia atsižvelgti į tai, jog produktas tiktų konkretaus amžiaus mažyliui. Be to, šiuos patariama keisti ne rečiau nei kas 3 mėnesius. Populiariausiais variantais vis dar išlieka Avent žindukai buteliukams. Visgi, pasirinkimo gausu ir daugiau. Taigi, belieka įsigyti labiausiai Jums tinkantį produktą.
Žindukai – ką žinoti svarbiausia?
Renkantis tinkamą buteliuką kūdikiui taip pat svarbu atsižvelgti į kokybišką žinduką. Pagrindinė jo paskirtis yra reguliuoti tai, kaip greitai teka pienas. Dažniausiai šio tėkmė priklauso nuo vaiko amžiaus. Įprastai ant žinduko pakuotės būna užrašytas tam tikras skaičius, kuriuo svarbu vadovautis renkantis Jums reikalingą produktą. Pavyzdžiui, 0 ir 1 tinka naujagimiams, o štai antru numeriu pažymėti variantai yra skirti 1–3 mėnesių kūdikiams. Tuo tarpu, skaičius 3 simbolizuoja žindukus, kurie tinka 3–6 mėnesių mažyliams. O štai 4 numeris yra skirtas visiems, kurie peržengia 6 mėnesių amžiaus ribą. Kita vertus, kai kūdikis yra pasiruošęs gerti ne tik pieną, žinduką galima rinktis ir pagal kitus aspektus. Pavyzdžiui, kintamos tėkmės produktai skysčio kiekį reguliuoja pagal jo tirštumą. Taigi, kaip galima matyti, pasirinkimo gausu. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, populiariausiu variantu vis dar išlieka Avent buteliukų žindukai.
Kada keisti žinduką?
Įprastai žindukus rekomenduojama keisti ne rečiau nei kas 3 mėnesius. Visgi, nusidėvėjimo požymių reikėtų ieškoti kiek dažniau. Pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį į tai, ar žinduko spalva nėra pakitusi. Be to, atsižvelkite į produkto lipnumą bei sukietėjimą. Visi šie aspektai gali simbolizuoti apie nusidėvėjimą. Žinoma, žinduką būtina keisti ir tuomet, jeigu jame atsirado įplyšimų. Kita vertus, nepamirškite atsižvelgti į pačią skylutę bei tai, ar ši nėra per didelė. Antraip vaikas gali užspringti dėl per greitai tekančio skysčio. Visgi, net, jeigu pats žindukas nėra nusidėvėjęs, kai kuriais atvejais šį vis tiek reikia pakeisti. Pavyzdžiui, galbūt Jūsų mažyliui jau reikia didesnio produkto. Tikėtina, jog taip ir yra, jeigu išgerti pieną kūdikiui trunka ilgiau nei 30 minučių. Tokiu atveju, nepamirškite apsvarstyti galimybės pakeisti žinduką į naują.
Žindukų ir buteliukų priežiūra
Tinkama buteliukų ir žindukų priežiūra yra labai svarbi tam, kad apsaugotumėte kūdikį nuo įvairių virusų bei bakterijų. Nepamirškite, jog mažylio imuninė sistema dar tik formuojasi, todėl nėra itin pajėgi kovoti su infekcijomis. Svarbu paminėti, kad pienas yra puiki terpė bakterijoms daugintis. Taigi, tiek buteliukus, tiek žindukus po naudojimo reikia gerai išplauti. Kita vertus, prieš naudojant juos pirmą kartą taip pat svarbu tinkamai sterilizuoti. Pagrindiniais būdais būtų galima įvardinti virinimą, chemines priemones, mikrobangų krosnelę. Be to, kartais tinkamai sterilizuoti padeda garai. Pačių buteliukų ir žinduko plovimui Jums prireiks kempinės bei specialaus kūdikių indams plauti skirto ploviklio. Tinkamai išvalyti taip pat padės ir šepetėlis. Jis pasieks sunkiau prieinamas vietas.
Taigi – kaip tinkamai išplauti buteliuką bei žinduką? Pirmiausia juos praskalaukite šiltu vandeniu. Tai padės pašalinti didžiąją dalį pieno likučių. Prieš plaunant būtinai atskirkite įvairias buteliuko dalis, įskaitant žinduką. Įprastai pieno likučiai kaupiasi skirtingose vietose, todėl įsitikinkite, jog tikrai viską išvalėte. Žinoma, nepamirškite nusiplauti ir savo rankų, ant kurių gali būti likę įvairių mikrobų. Kai turėsite daugiau laiko, visas buteliuko dalis rekomenduojama pamerkti į karštą bei muiluotą vandenį. Kita vertus, žindukams ir dangteliams gali užtekti tik plovimo po tekančiu vandeniu. Tuomet apverstus buteliukus sudėkite ant virtuvinio rankšluosčio bei leiskite nudžiūti. Žinoma, nepamirškite gerai išplauti pačios kempinėlės, kad ant jos neliktų nešvarumų.
Daliai žmonių kyla klausimas – ar buteliukus ir žindukus galima plauti indaplovėje? Svarbu atsižvelgti į konkretaus buteliuko gamintojo instrukcijas. Įprastai daugelį variantų galima plauti ir indaplovėje. Visgi, prieš tai juos būtina gerai nuskalauti. Be to, plaunant indaplovėje nepamirškite buteliuko išrinkti į atskiras dalis. Tai padės užtikrinti efektyvesnį nešvarumų pašalinimą. Bet kokiu atveju, tinkamai išvalyti buteliuką ir žinduką yra labai svarbu. Taigi, būtinai į tai atsižvelkite.