Purškalai gerklei
Purškalas gerklei – kaip pasirinkti?
Geriausias purškalas gerklei kiekvienam žmogui gali būti ganėtinai skirtingas. Pavyzdžiui, kai kuriems labiau patinka šaldantys produktai. Tuo tarpu, kiti ieško purškalų su specifiniu skoniu. Bet kokiu atveju, svarbu pasirinkti tokį variantą, kuris nuramintų sudirgusią gerklę ir sumažintų perštėjimą. Puiku, jeigu purškalo sudėtyje yra šaltalankių bei medetkų aliejaus, propolio ar vaistinio čiobrelio ekstrakto.
Purškalas ar pastilės?
Rinkdamiesi vaistą nuo gerklės skausmo, dauguma asmenų negali apsispręsti tarp dviejų variantų – purškalų bei pastilių. Be jokios abejonės, esant galimybei, pravartu įsigyti juos abu. Kita vertus, jeigu norite pasirinkti tik vieną, rekomenduojama pirkti kokybišką purškalą. Kodėl? Na, čiulpiant pastilę, vaistas dažniausiai nepatenka ant užpakalinės ryklės sienelės. Tuo tarpu, purškalas padengia praktiškai visa gerklę, todėl skausmas pastebimai sumažėja. Tai ypač svarbu tuomet, jeigu susidūrėte su faringitu. Kita vertus, jei norite tik dezinfekuoti gerklę, gali tikti ir abu variantai.
Kas sukelia gerklės skausmą?
Maždaug 80–90% gerklės uždegimų sukelia būtent virusai. Įprastai su peršalimu susiduriama rudenį arba žiemą, kuomet dėl vėsesnio oro ir dažnesnio buvimo patalpose, dauguma asmenų tampa imlesni infekcijoms. Be to, šaltuoju metų laikotarpiu dažnai taip pat nusilpsta imunitetas. Kita vertus, nedidelę uždegimų dalį sukelia ir bakterijos. Žinoma, kartais gerklės skausmas gali būti rimtų ligų simptomas. Visgi, tai pasitaiko ganėtinai retai.
Kaip numalšinti skausmą namų priemonėmis?
Jeigu gerklės skausmą sukėlė virusas, suaugusieji gali šį gydytis ir namuose. Visgi, svarbu, jog nemažai ilsėtumėtės bei leistumėte imuninei sistemai kovoti su infekcija. Norint sumažinti gerklės skausmą rekomenduojama gerti daug šiltų skysčių. Be to, reikėtų nepamiršti drėkinti oro ir reguliariai vėdinti patalpų. Pasistenkite kuo daugiau gulėti ar net miegoti. Žinoma, pagelbėti gali ir įvairūs gerklės purškalai bei pastilės. Be to, nepamirškite apie skalavimą su druska arba žolelių mišiniais.
Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?
Jeigu gerklės skausmas užsitęsė arba susidūrėte su papildomais simptomais, tikriausiai reikėtų kreiptis į gydytoją. Greičiausiai kyla klausimas – į kokius požymius atsižvelgti? Susidūrus su sutrikusiu rijimu, pasunkėjusiu kvėpavimu, dideliu karščiavimu ar krauju seilėse reikėtų kuo skubiau vykti pas gydytoją. Tokį apsilankymą derėtų susiorganizuoti ir tiems, kurie pastebėjo, jog tampa sunku išsižioti, skauda sąnarius ar kaklą. Taigi visuomet atsižvelkite į vyraujančių simptomų visumą bei neleiskite ligai užsitęsti.
Vaikų gerklės skausmas
Vaikų gerklės skausmui gydyti dažniausiai taip pat tinka įvairios pastilės ir purškalai. Visgi, svarbu atsižvelgti į šį sukėlusias priežastis. Dažniausiai vaikai susiduria su tonzilitu arba ūminiu faringitu. Kita vertus, gerklės skausmą taip pat gali sukelti stomatitas, tracheitas, laringitas, sinusitas. Be to, kartais mažamečiai sugeba pertempti balso stygas pernelyg garsiai šūkaudami. Tai taip pat gali sukelti skausmą ir užkimimą. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, svarbu atsižvelgti į visus vyraujančius simptomus. Be to, nemažai priklauso ir nuo skausmo intensyvumo. Jeigu šis nedidelis, o kitų požymių nėra, gali pakakti gydytis namie. Visgi, maži vaikai turi didesnę komplikacijų riziką. Tad pastebėję intensyvesnius simptomus, verčiau neatidėliokite vizito pas šeimos gydytoją.