Cinkas
Susidūrusiems su dažnomis infekcijomis, prasta plaukų bei odos būkle ar apetito stoka derėtų sunerimti – galbūt Jūsų organizmui reikalingas cinkas. Nauda apima gerokai daugiau nei ką tik išvardinti aspektai. Cinkas itin svarbus DNR sintezei, medžiagų apykaitai ir augimui. Žinoma, šio mikroelemento galima gauti kartu su maistu. Svarbu, kad vartotumėte pakankamą mėsos ir žuvies kiekį. Tačiau, jeigu dėl kokių nors priežasčių to padaryti nepavyksta, galima apsvarstyti cinko papildų įsigijimą. Šių gausu tikrai įvairių, todėl tinkamą variantą sau atras kiekvienas.
Cinko nauda
Jeigu susidūrėte su nusilpusia imunine sistema bei prasta plaukų, nagų ir odos būkle, greičiausiai Jūsų kūnui reikalingas cinkas. Nauda organizmui yra išties didelė, mat be šio mikroelemento nevyktų gyvybiškai svarbūs procesai. Cinkas svarbus ląstelėms, kad jos gebėtų augti bei daugintis. Be šio mikroelemento taip pat negalėtų funkcionuoti dauguma organizme esančių fermentų. Teigiama, kad cinkas geba sumažinti peršalimo trukmę. Be to, kaip jau minėjome kiek anksčiau, jis itin naudingas plaukams, odai bei nagams.
Cinko šaltiniai
Dideli cinko kiekiai yra aptinkami mėsoje, pavyzdžiui, vištienoje, jautienoje, avienoje ir kiaulienoje. Be to, šio vitamino taip pat galima rasti jūros gėrybėse bei žuvyje. Puikiais cinko šaltiniais reikėtų įvardinti ir ankštinius augalus, riešutus, avižas. Į savo mitybą taip pat pravartu įtraukti kiaušinius bei pieno produktus. Visgi, svarbu paminėti, kad iš gyvulinio maisto cinką žmonės pasisavina kiek lengviau nei iš augalinio. Taigi, nevalgantiems mėsos ir žuvies vertėtų apsvarstyti papildų pirkimo galimybę.
Cinko trūkumas
Cinko trūkumas gali pasireikšti įvairiais požymiais. Tai – sausa oda, lūžinėjantys nagai, slenkantys plaukai, dažnos infekcijos, prastai gyjančios žaizdos. Be to, kartais apie šią problemą taip pat signalizuoja apetito stoka, viduriavimas, nuotaikų pokyčiai. Didesnę cinko trūkumo riziką turi tie žmonės, kurie propaguoja vegetarinę arba veganinę mitybą. Į šią grupę taip pat būtų galima įtraukti nėščias moteris bei asmenis, kurie serga skrandžio ar inkstų ligomis. Be to, didesne rizika susidurti su tokia problema pasižymi piktnaudžiaujantys alkoholiu ir turintys valgymo sutrikimų. Taigi, pajutus anksčiau išvardintus simptomus, šiems žmonėms reikėtų apsvarstyti cinko trūkumo galimybę.
Cinko vartojimas
Rekomenduojama cinko paros norma suaugusiems vyrams yra maždaug 11 mg. Tuo tarpu, moterims – 8 mg. Visgi, nėščiosioms ši norma padidėja iki tos dozės, kurią įprastai vartoja vyrai. Svarbu paminėti, kad didžiausias leistinas kiekis, kiek cinko galima suvartoti per dieną yra 40 mg. Perdozavę šio mikroelemento greičiausiai susidursite su šalutiniu poveikiu. Kokiais simptomais įprastai jis pasireiškia? Tai gali būti apetito praradimas, viduriavimas, pilvo ir galvos skausmas, pykinimas ar net vėmimas. Norint to išvengti reikėtų neviršyti rekomenduojamos dienos dozės.
Cinko papildai
Renkantis tinkamus papildus reikėtų atsižvelgti į perkamo varianto sudėtį. Pavyzdžiui, selenas ir cinkas gali itin padėti plaukams, odai bei nagams. Taigi, rekomenduojama pasirinkti tokį produktą, kuris savo sudėtyje turėtų abu mikroelementus. Be to, ne ką mažiau svarbu atsižvelgti į Jums tinkamą papildo pavidalą. Tai gali būti kapsulės, tabletės, milteliai, guminukai, purškalai ir panašiai. Taigi, pasirinkimo išties gausu. Nors praturtinta sudėtis geriausiai atspindi, kuris papildas yra išties kokybiškas cinkas, kaina išlieka vienu iš svarbiausių aspektų daugeliui žmonių. Visgi, pirmiausiai rekomenduojama atsižvelgti į produkto ingredientus ir Jums priimtiną pavidalą. Tuomet galima apsvarstyti ir labiausiai tinkamą kainą. Kita vertus, įprastai cinko papildai nėra itin brangūs, todėl nerimauti nereikėtų.