Tarpdančių siūlai
Tarpdančių siūlas yra pati populiariausia priemonė, norint pašalinti užstrigusius maisto likučius. Pastarųjų gausu tikrai įvairių, todėl išsirinkti gali būti sudėtinga. Egzistuoja ir balinantis dantų siūlas, taip pat toks, kuris labiau tinka dėvintiems breketus ar implantus. Taigi, belieka atsižvelgti į savo burnos ertmės ypatumus bei turimus poreikius.
Vaškuotas ar nevaškuotas siūlas?
Renkantis tinkamą siūlą, vertėtų įvertinti tai, ar pastarasis yra vaškuotas, ar ne. Abu variantai pasižymi savais privalumais bei trūkumais. Pavyzdžiui, standartinis siūlas su vaško danga yra idealus pasirinkimas tiems, kurie dėvi breketus. Kita vertus, pastarąjį sunkiau naudoti siauruose tarpdančiuose. Visgi, vaško danga yra ganėtinai naudinga - ši ne tik suteikia patvarumo, tačiau taip pat mažiau prikimba prie dantų. Bet kokiu atveju, naudojant siūlą reikėtų būti atidiems ir švelniems, jog nepažeistumėte dantenų. Tad, jeigu Jūsų tarpdančiai yra siauresni, verčiau pasirinkite nevaškuotą variantą. Kita vertus, pastarasis taip pat turi vieną trūkumą. Toks siūlas yra gerokai plonesnis, todėl ir mažiau patvarus. Tad, jį naudoti vertėtų dar atsargiau - kitu atveju, šis gali nutrūkti.
Kada vertėtų rinktis tarpdančių siūlą?
Tarpdančių siūlas yra puiki priemonė, norint užtikrinti visapusę burnos higieną. Dažniausiai pastarasis gerai išvalo net ir siauriausias vietas. Be to, tinkamai naudojamas, siūlas sugeba apgaubti danties šoninį paviršių bei pašalinti ten susikaupusias apnašas. Žinoma, dabartinėje rinkoje gausu itin skirtingų šio produkto variantų. Tad, efektyvus valymas labai priklauso nuo to, kurį iš jų pasirinksite. Kita vertus, dantų siūlas ne visuomet yra geriausias variantas. Pavyzdžiui, pastarojo nerekomenduojama naudoti tiems, kurie turi implantus.
Kaip naudoti tarpdančių siūlą?
Dantų siūlo naudojimas tikrai nėra sudėtingas. Visgi, norint palaikyti tinkamą burnos ertmės higieną, svarbu atsižvelgti į kelis esminius aspektus. Pirmiausiai, siūlą naudokite kuo švelniau, jog nepažeistumėte dantenų. Geriausia, jeigu juo apgaubtumėte pasirinkto danties paviršių C raidės forma bei braukiant keltumėte aukštyn. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, norėdami apsaugoti dantenas, siūlo neveskite tiesiai į jas. Be to, nepamirškite išvalyti vagelės - ten kaupiasi daugiausiai apnašų. Tarpdančiais geriausia pasirūpinti vakare, prieš einant miegoti. Pastaruosius dažniausiai pakanka valyti vieną kartą per dieną. Rekomenduojama tai daryti pačioje pradžioje. Pastebima, kad dantų pastoje esantis fluoras veikia efektyviau, kai patenka į jau išvalytus tarpdančius.
Dar vienas aspektas, kurį pravartu atsiminti - kiekvieną tarpelį tarp dantų reikėtų valyti švaria siūlo dalimi. Kitu atveju, procesas nebus toks efektyvus, kaip to norėtumėte. Be to, atminkite nenaudoti pernelyg daug jėgos. Tačiau, jei tik dabar pradėjote naudoti siūlą, nenustebkite, jog dantenos gali kraujuoti. Visgi, tam užsitęsus ilgiau nei savaitę, skubėkite kreiptis į savo odontologą.
Dantų siūlas nešiojantiems breketus
Dėvintiems breketus pasirūpinti tinkama savo burnos ertmės higiena dažnai yra gerokai sudėtingiau. Dėl šios priežasties, rekomenduojama įsigyti specialiai tokiems žmonėms siūlomą dantų siūlą. Bėgant laikui pastebėsite, kad pastarasis tarpdančius išvalo gerokai efektyviau. Dažniausiai šis susideda iš trijų komponentų - standaus galiuko, korėto ir paties siūlo. Visi jie užtikrina, kad būtų išvalomos net sunkiausiai pasiekiamos vietos.
Dantų siūlo naudojimo svarba
Reguliariai naudoti dantų siūlą reikėtų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tačiau, pernelyg daug asmenų į tai nežiūri rimtai. Visgi, nepamirškite, jog tarpdančiuose nuolat kaupiasi maisto likučiai ir apnašos. Bėgant laikui, burnoje atsiranda dantų akmenys, o tai gali išprovokuoti periodonto ligą. Svarbu paminėti, jog netinkamas tarpdančių valymas dažniausiai yra susijęs su prastu burnos kvapu bei ėduonimi. Tad, kaip matote, reguliarumas gali padėti išvengti ganėtinai daug problemų. Visgi, tarpdančių valymas yra svarbus ir vaikams. Dėl šios priežasties, tėveliai tokį įprotį turėtų formuoti jau nuo mažų dienų. Kita vertus, dauguma specialistų rekomenduoja, jog savarankiškai tarpdančius vaikai valytų maždaug nuo 12 metų. Geriausia, kad iki tol tuo už juos pasirūpintų tėvai.
Dantų siūlo storis
Žmonių tarpdančiai gali būti ganėtinai skirtingo pločio. Dėl šios priežasties, renkantis tinkamą siūlą, vertėtų atsižvelgti ir į tai. Kita vertus, kartais net to paties asmens tarpdančiai gali būti skirtingi. Tokiu atveju, pravartu įsigyti įvairiais storumais pasižyminčius siūlus. Visgi, neretai pasitaiko situacijų, kai dantys būna taip susigrūdę, jog tarpdančius išvalyti tampa ganėtinai sudėtinga. Tokiu atveju, kai kurie žmonės siūlą bruka stipriai ir per prievartą. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, tai gali pakenkti Jūsų dantenoms. Tad, jeigu turimas siūlas į tarpdančius lenda pernelyg sudėtingai, tikriausiai vertėtų įsigyti kiek plonesnį variantą.
Supersiūlai
Supersiūlas (angl. superfloss) dažniausiai būna sudarytas iš kelių dalių. Pastarasis yra ypač naudingas tiems, kurie dėvi breketus. Kita vertus, jį naudoti pravartu praktiškai kiekvienam. Toks siūlas geba išvalyti net sunkiausiai pasiekiamas vietas. Be jokios abejonės, pastarasis taip pat pasižymi skirtingais storumais. Visgi, ploniausią variantą vertėtų pasirinkti įprastai burnos ertmės priežiūrai. Tuo tarpu, vidutinis siūlas idealiai tiks tiems, kurie turi tam tikrų dantenų problemų. Storiausią variantą geriausia rinktis žmonėms, dėvintiems breketus. Visgi, vertėtų prisiminti, kad supersiūlai dažnai yra patys brangiausi. Kita vertus, dauguma specialistų pabrėžia jų efektyvumą. Tad, belieka apsispręsti dėl labiausiai Jums tinkančio varianto.
Dantų siūlas laikikliuose
Kai kurie žmonės teigia, jog siūlą vynioti aplink pirštą jiems yra itin nepatogu. Laimei, tokiu atveju egzistuoja ganėtinai paprasta išeitis. Tai - dantų siūlas laikikliuose. Pastarieji gali būti tiek vienkartiniai, tiek daugkartiniai. Be to, galima pasirinkti ir iš skirtingų laikiklio formų (Y ir F). Pirmasis variantas labiau tinka krūminių dantų valymui. Tuo tarpu, F formos laikiklis geriau išvalys tarpus tarp priekinių. Visgi, vertėtų paminėti, jog tai nėra pats efektyviausias pasirinkimas. Tokiais siūlais tarpdančius išvalyti sunku, mat jų neišeina naudoti C raidės forma. Kita vertus, tai vis tiek geriau, negu nenaudoti nieko. Tačiau, svarbu paminėti, jog siūlai laikikliuose netiks žmonėms su implantais.
Kitos siūlų rūšys
Nors superfloss išlieka ganėtinai populiariu pasirinkimu, egzistuoja ir daugiau siūlų rūšių, kurias vertėtų apsvarstyti. Tape arba kitaip juostele vadinamas produktas pasižymi ypatingumu plonumu. Tad, šis labai tinka žmonėms, kurių dantys yra stipriau susigrūdę. Tuo tarpu, floss rūšis yra naudojama daugumos asmenų kasdienybėje. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, toks siūlas gali būti vaškuotas arba nevaškuotas. Be to, egzistuoja ganėtinai nemažai skirtingų pastarojo skonių. Tad, pasirinkę, pavyzdžiui, mėtinį siūlą, suteiksite sau papildomą gaivumo pojūtį. Žinoma, egzistuoja ir anksčiau jau paminėti produktai laikikliuose. Be to, dažnu pasirinkimu taip pat išlieka expanding floss siūlai. Pastarieji ypač tinka platesnių tarpdančių priežiūrai.
Tinkamo siūlo pasirinkimas
Renkantis dantų siūlą, vertėtų atsižvelgti į anksčiau jau paminėtus aspektus. Be jokios abejonės, jeigu norite, kad valymas būtų efektyvus, svarbu ieškoti tinkamo storio varianto. Kita vertus, kaip jau minėjome kiek anksčiau, pravartu atsižvelgti ir į tai, ar siūlas yra vaškuotas, ar ne. Visgi, jeigu šio dar niekada nenaudojote, rekomenduojama įsigyti juostelės tipo produktą. Tuo tarpu, breketų priežiūrai geriausiai tiks anksčiau jau paminėtas supersiūlas.