Plaukų priežiūros priemonės
Sveiki ir švytintys plaukai yra laikomi vienu iš grožio etalonų. Be abejo, pastaruosius puoselėti nėra taip jau paprasta. Kai kurie dalykai priklauso nuo genetikos, kiti – nuo mitybos, išgeriamo vandens kiekio bei apskritai gyvenimo būdo. Tačiau, nemenkai pagelbėti ir pagerinti plaukų būklę gali ir tinkamai parinktos priežiūros priemonės plaukams. Taigi, norint tinkamai pasirūpinti savo plaukais, be galo svarbu atsižvelgti į jų tipą, problemines vietas bei priežiūros priemonių sudėtį. Turite suprasti, jog tai, kas puikiai prigijo draugei, nebūtinai tiks ir Jums – juk visi mes esame be galo skirtingi, ir plaukai nėra išimtis. Taigi, norint išlaikyti gražius ir sveikus plaukus, svarbu investuoti į kokybiškas, asmeniškai Jums tinkamas priemones.
Plaukų priežiūros priemonės – kaip išsirinkti?
Plaukų grožis tiesiogiai priklauso nuo priežiūros. Sveiki plaukai, kuriuose yra pakankamai vitaminų ir naudingų mikroelementų, atrodo patraukliai, juos lengva formuoti. Be jokios abejonės, pačia svarbiausia priemone plaukams reikėtų laikyti šampūną. Pastarasis pasirūpina tuo, kad įvairūs nešvarumai ir riebalai būtų lengvai pašalinti nuo galvos odos. Renkantis šampūną neužtenka atkreipti dėmesį į prekės ženklo populiarumą ir malonų kvapą, reikia atsižvelgti į savo plaukų tipą. Įvertinkite, kokia Jūsų galvos oda – riebi, sausa ar normali, kokia plaukų struktūra – jie garbanoti ar tiesūs, stori ar ploni. Be to, labai svarbu ar jūsų plaukai yra natūralios spalvos ar dažyti. Priemonės sudėtis ir, atitinkamai, efektyvumas priklauso nuo to, kokio tipo plaukams ji skirta.
Kita vertus, egzistuoja nemažai pagalbinių plaukų priežiūros priemonių, kadangi dažniausiai vien šampūno nepakanka. Tai gali būti plaukų kondicionierius, kaukė, aliejus bei įvairūs serumai. Kiekvienas iš jų atlieka ganėtinai skirtingas funkcijas. Taigi, norint išsaugoti žvilgančius bei sveikus plaukus, reikia susidaryti tinkamą plaukų priežiūros rutiną. Įprastai, papildomos priemonės yra įsigyjamos atsižvelgiant į tam tikras problemines vietas.
Visų plaukų priežiūros priemonių tikslas – atstatyti, maitinti ir drėkinti. Pagrindinės produktų veikliosios medžiagos yra keratinas, kolagenas, D-pantenolis, natūralūs aliejai ir augalų ekstraktai. Profesionalioje kosmetikoje plaukams maitinti ir stiprinti parinkti specialūs veikliųjų medžiagų deriniai, kurie efektyviai sprendžia problemas ir rūpinasi plaukais.
Priemonių pasirinkimo ypatumai
Plaukų priežiūros priemonės gali būti ganėtinai įvairios. Visgi, norint pasirinkti tinkamą produktą, vertėtų atsižvelgti į savo plaukų tipą ir problematiką. Pavyzdžiui, išsausėjusiai galvos odai tikriausiai prireiks maitinančio bei drėkinančio šampūno ir kondicionieriaus. Tokie plaukai dažnai yra linkę skilinėti ir veltis, juos tampa sunkiau iššukuoti. Tačiau, tokius plaukus patariama plauti kuo rečiau, maždaug 1 ar 2 kartus per savaitę. Be to, papildomam drėkinimui pravartu naudoti kondicionierių, o intensyviai priežiūrai naudoti įvairias drėkinančias bei maitinančias kaukes. Žinoma, taip pat egzistuoja priemonių, skirtų būtent riebesniems plaukams, kurios padeda reguliuoti riebalų išsiskyrimą ir šiek tiek sausina plaukus. Tuo pačiu, riebesnius plaukus taip pat reikia ir drėkinti, todėl produktus geriausia kaitalioti. Bet visuomet svarbu atsižvelgti į esminę problemą. Be įprastų šampūnų, kondicionierių ir kaukių, egzistuoja priemonės plaukams, padedančios kovoti su pleiskanomis, skatinančios plaukų augimą ar didinančios jų apimtį. Tad, priemonių yra įvairiausių – belieka teisingai išsirinkti.
Visgi, norint pasiekti geriausią įmanomą rezultatą, pravartu atsižvelgti į pasirinktų priemonių sudėtį. Pavyzdžiui, tiems, kurių plaukai kiek jautresni, reikėtų privengti sulfatų ir silikonų. Šios medžiagos gali dirginti galvos odą ar sausinti plaukus, nors vėlgi, tai yra labai individualu. Taip pat, puiku, jeigu priemonėje yra tokių sudedamųjų dalių, kaip pantenolis, hidrolizuoti baltymai, glicerinas. Jos padeda maitinti bei atstatyti plaukus.
Plaukų stiprinimo priemonės
Kad nepasiklystumėte produktų įvairovėje, tarp kurių gali būti nekokybiškų ir neveiksmingų produktų, atkreipkite dėmesį į patikimas profesionalias plaukų priemones, kurių sudėtyje vyrauja natūralūs aliejai. Jie maitina plonus ir silpnus plaukus, prisotina juos riebalų rūgštimis, stabilizuoja lipidų balansą. Dažniausiai naudojami argano, linų, taukmedžio, avokadų ir simondsijų aliejai. Juose gausu vitaminų ir mikroelementų. Taip pat, plaukų stiprinimo priemonės savo sudėtyje turi augalinių ekstraktų, kurie išlygina plauko stiebą, saugo spalvą nuo blukimo bei stiprina plaukus. Tokių priemonių sudėtyje dažnai galima rasti ženšenio, medvilnės, bambuko, miško uogų, goji uogų bei citrusinių vaisių ekstraktų.
Plaukų atstatymo priemonės
Beveik visos plaukų atstatymo priemonės pasižymi didele keratino koncentracija, kuri efektyviai atkuria plaukus. Tai struktūrinis baltymas, kuris prasiskverbia į plaukus ir užpildo nutrūkusius keratino ryšius. Sudėtyje taip pat vertėtų ieškoti argano aliejaus, kuris prisotina plaukus maistinėmis medžiagomis ir juos stiprina, šie suminkštėja ir tampa paklusnesni. Kita naudinga medžiaga - citrusinių vaisių ekstraktų kompleksas, kuris užplombuoja suskilinėjusius plaukų galiukus. Be galo naudingi ir baltymai iš šilko, kviečių bei ryžių. Jie sukuria plauko paviršiuje apsauginę plėvelę, plaukai tampa tankesni ir atsparesni pažeidimams. O atstatomosiose priemonėse esantis bičių pienelis kovoja su plaukų lūžinėjimu ir galiukų skilinėjimu. Ne mažiau svarbus komponentas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį - biotinas. Jis stimuliuoja kolageno, būtino plaukų elastingumui ir švelnumui, gamybą. Šis, taip pat, skatina plaukų augimą ir pagerina bendrą jų būklę.
Ką dar reikėtų žinoti?
Daugeliui žmonių, įprastai plaukų priežiūrai dažniausiai užtenka vos kelių priemonių – šampūno, kondicionieriaus ir retkarčiais naudojamų kaukių. Tačiau, kovojant su išsišakojusiais galiukais, sunkiai šukuojamais ar lūžinėjančiais plaukais, vertėtų įsigyti specialius aliejus bei serumus. Visgi, plaunant galvą, svarbiausia nepamiršti tinkamo produktų paskirstymo. Pavyzdžiui, šampūnu reikėtų įtrinti tik pačią galvos odą ir plaukų šaknis. Vėliau, ėmus skalauti vandeniu, per visą plaukų ilgį nubėga pakankamas priemonės kiekis, jog šie būtų švarūs. Tuo tarpu, kondicionieriaus verčiau netepti ant galvos odos, kadangi galite paskatinti greitesnį plaukų susiriebalavimą. Taigi, šį produktą derėtų naudoti, paskirstant jį per visą plaukų ilgį, tačiau privengiant šaknų. Be abejo, svarbu gerai išskalauti šampūną ir kitas priemones plaukams, kitu atveju, galite susidurti su tam tikrais nemalonumais, pavyzdžiui, galvos odos niežėjimas, greičiau besiriebaluojantys plaukai, ar pleiskanų atsiradimas. Taip pat, nepamirškite, jog visiškai atskirus produktus reikėtų nupirkti vaikams – šampūnų, skirtų suaugusiems, vaikams geriau nenaudoti. Kitu atveju, priemonės gali alergizuoti ar paveikti jautresnę vaikų odą.