Tušai
Didelės ir išraiškingos akys suteikia patrauklumo kiekvienai, būtent todėl blakstienų tušą galima rasti kone kiekvienoje kosmetinėje. Tušas leidžia prailginti blakstienas ir suteikti joms ryškumo, todėl jos tampa pastebimai ilgesnės ir tankesnės. Vos per kelias sekundes ir paprastais šepetėlio judesiais žvilgsnis tampa ryškus ir stulbinantis. Tačiau svarbiausia pasirinkti tinkamą tušą, atsižvelgiant į individualias savybes ir norimą rezultatą bei žinoti, kaip tinkamai jį naudoti.
Kaip išsirinkti blakstienų tušą?
Norimo efekto pasirinkimas
Tušas gali būti suteikiantis apimties, prailginantis, riečiantis, atskiriantis blakstienas ar turintis kelis efektus vienu metu. Renkantis tai, ko jums reikia, turėtumėte sutelkti dėmesį ne tik į savo pageidavimus, bet ir į savo blakstienų savybes. Trumpoms blakstienoms geriausias variantas būtų ilginantis tušas, kuris ne tik nudažo blakstienas, bet ir šiek tiek padidina jų ilgį. Ilginantis efektas tinka ir turinčioms užkritusius viršutinius vokus. O retoms blakstienoms, kurioms trūksta apimties, tinka apimties suteikiantis tušas.
Papildomos tušo savybės
Renkantis blakstienų tušą atsižvelkite ir į kitas jo savybes. Pavyzdžiui, kiek ilgai jis išlieka ant blakstienų, atsparumas vandeniui, hipoalergiškumas ir kt. Išnagrinėkite informaciją pateiktą ant pakuotės, kad pasirinktumėte produktą, kuris atitinka visus jūsų poreikius.
Šepetėlio pasirinkimas
Šepetėlis yra svarbus tiek pat, kiek jūsų pasirinktas efektas. Universalus ir paprasčiausias variantas - tiesus šepetėlis. Jis leis jums dažyti ir paryškinti blakstienas, tačiau jis nesuteiks jokių kitų efektų. Tuo tarpu išlenktas šepetėlis trumpais šereliais puikiai tiks trumpoms blakstienoms dažyti ir užriesti. O apimties ir tankumo reikalaujančioms blakstienoms geriau rinktis lenktą, silikoninį šepetėlį. Kūgio formos šepetėlis leis patogiai nudažyti blakstienas akių kampučiuose.
Spalvos pasirinkimas
Šviesiaplaukės ir turinčios ugninės spalvos plaukus puikiai atrodys su rudomis blakstienomis, o mėlyną tikrai verta išbandyti toms, kurių akys turi mėlynus, pilkus ir rudus atspalvius. Žalias ir violetinis tušas harmoningai atrodo su žaliomis akimis. Galite derinti kelis atspalvius vienu metu - kaip pagrindinį užtepkite klasikinį juodą, o ant galiukų kaip antrą sluoksnį užtepkite ryškią spalvą. Tačiau jei tokie radikalūs eksperimentai ne jums, išbandykite tamsiai pilkus ar juodo šokolado atspalvius - šios spalvos atrodo švelniau ir natūraliau nei tamsiai juoda.
Atraskite savo prekės ženklą
Kad jūsų tušas nenuviltų ir būtų aukštos kokybės, atkreipkite dėmesį į pirmaujančių kosmetikos prekių ženklų produktus. Taip galite būti tikri, kad kosmetika buvo pagaminta laikantis visų standartų ir buvo tinkamai patikrinta. Populiariausi kosmetikos gamintojai, kurių tušai ko gero yra ar nors kartą buvo kiekvienoje kosmetinėje - Maybelline ir Loreal.
Blakstienų tušo rūšys
Renkantis reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Daugelis merginų perka impulsyviai, atkreipdamos dėmesį tik į pakuotės dizainą ir reklaminius pažadus. Tačiau graži pakuotė visiškai negarantuoja aukštos produkto kokybės. Svarbu pasirinkti tušo tipą. Jis nustatomas pagal formulę ir šepetėlį.
Suteikiantis apimties. Tai idealus pasirinkimas retų ir plonų blakstienų savininkėms, kurioms nereikia papildomo ilgio. Dėl tirštos kreminės tekstūros plaukeliai tampa tankesni, tušas nuspalvina šviesius galiukus, taip sukurdamas „lėlės“ akių efektą. Šepetėlis dažniausiai gaminamas iš didelių ir purių šerelių, kurie puikiai atskiria net trumpiausias blakstienas ir suteikia joms tankumo. Populiarus pasirinkimas yra Loreal tušas suteikiantis apimties “L'oreal Paris Volume Million Lashes”.
Prailginantis. Toks tušas kompozicijoje gali turėti mikro pluoštelių, bičių vaško ar kitų sudedamųjų dalių, kurios apgaubia kiekvieną plaukelį ir prideda jam ilgio. Tinka merginoms puriomis, bet trumpomis blakstienomis plonais galiukais.
Užriečiantis. Išraiškingas ir atviras žvilgsnis užriestomis blakstienomis daugelio norimas efektas. Jei jūsų blakstienos „žiūri“ tiesiai ar žemyn - užriečiantis tušas bus geriausias pasirinkimas jums. Toks tušas turi lenktą šepetėlį su ilgais šereliais.
Spalvotas. Daugumai merginų labiausiai patinka klasikiniai juodos spalvos blakstienų tušai. Tačiau yra ir tokių, kurios neprieštarauja eksperimentams - tokiems atvejams buvo sukurti violetiniai, mėlyni, žali ir kiti atspalviai. Ryškūs pigmentai gali paįvairinti vakarinį ar teminį makiažą, o švelnūs pasteliniai gali tikti ir dieniniam įvaizdžiui.
Atsparus vandeniui. Toks tušas ant blakstienų išsilaiko ilgiau. Jis „nenubėga“ po sąlyčio su vandeniu ir gali būti nuplaunamas tik specialiomis priemonėmis. Tinka renginiams, vakarėliams, poilsiui prie vandens, taip pat yra nepamainomas pagalbininkas turintiems riebią odą. Dėmesio vertas pasirinkimas - Maybelline tušas “Lash Sensational Sky High Waterproof”.
Bespalvis. Tokie blakstienų tušai nedažo, o maitina, atkuria ir saugo blakstienas nuo išorinių veiksnių. Tokį produktą galima naudoti vieną arba po spalvotu tušu. Šį tušą vertėtų įsigyti norint sustiprinti savo natūralias blakstienas bei paskatinti jų augimą.
Kaip teisingai naudoti blakstienų tušą?
Prieš naudojimą pašalinkite kuo daugiau produkto pertekliaus nuo šepetėlio. Blakstienas reikia dažyti pradedant nuo voko vidurio: pirmiausia dažykite išorinę pusę, o paskui vidinę. Tepkite tušą šiek tiek užmerkę akių vokus. Tai leidžia kokybiškai nudažyti tiek apatines, tiek viršutines blakstienas, neliečiant odos. Turėtumėte pradėti nuo blakstienų šaknų ir dažyti iki pat galiukų, primerkiant voką tarsi lėtai mirksėdami. Itin kruopščiai reikia nudažyti ilgiausias blakstienas. O mažas ir trumpas blakstienas vidiniame akies kamputyje ir apatiniame voke geriausia dažyti laikant šepetėlį vertikaliai.
Norėdami gauti atviros akies efektą, dažant šepetėliu išorinius plaukelius traukite link smilkinių, vidurinius - į viršų, o vidinius - link nosies. Taip blakstienos „žiūrės“ įvairiomis kryptimis, vizualiai padidindamos akis. Be to, jei jūsų blakstienos natūraliai labai šviesios, bet norite, kad vaizdas būtų išraiškingas, dažykite jas ir iš vidaus, ir iš išorės. O atspalvį pasirinkite pagal savo išvaizdą. Šviesiaplaukėms labiau tinka rudos spalvos blakstienų tušai, o rudaplaukėms ir brunetėms puikiai tiks juoda spalva.
Koks yra geriausias būdas nuvalyti blakstienų tušą?
Labai svarbu tinkamai nuvalyti blakstienų tušą. Tai turi būti daroma kiekvieną vakarą, naudojant micelinį vandenį, valomajį pienelį, putas arba hidrofilinį aliejų. Negalima eiti miegoti su makiažu ant akių, kadangi tai gali sukelti blakstienų slinkimą ir akių gleivinės sudirginimą.
Kaip laikyti blakstienų tušą?
Ant tūbelės nurodytas tušo galiojimo laikas dar nėra viskas, ką reikia žinoti. Svarbu paminėti, kad bet kokia kosmetika nemėgsta pernelyg aukštos ir žemos temperatūros. Tad jei kurį laiką paliksite tušą saulėje ar automobilyje šaltą žiemos dieną - galite pastebėti, kaip pasikeičia jo konsistencija ir savybės. Be to, labai svarbus yra tušo tinkamumo laikas atidarius. Jei atidarėte pakuotę, bet tušo taip ir nepanaudojote, tai vis tiek laikoma atidarymu, nuo kurio turi būti skaičiuojamas ant pakuotės nurodytas tinkamumo naudoti laikotarpis.
Aukštos kokybės produktas gali būti tinkamas naudoti vidutiniškai nuo vienerių iki dvejų metų nuo pagaminimo datos. Tačiau kartais produktas keičia savo konsistenciją ir savybes, nepaisant galiojimo datos. Tad jei pastebėjote kokius nors pokyčius, nenaudokite produkto, kadangi tai gali būti pavojinga. Verčiau išmeskite jį, ir įsigykite naują. O laikyti blakstienų tušą reikia kaip ir bet kokias kitas kosmetikos priemones, spintelėje, kosmetinio staliuko stalčiuje ar kosmetinėje, atokiau nuo saulės spindulių.