Šveitikliai
Kūno šveitikliai - kaip pasirinkti?
Kūno šveitikliai gali būti ganėtinai skirtingų rūšių. Kai kurie iš jų yra mechaniniai, kiti - fermentiniai arba rūgštiniai. Pastarasis variantas yra vienas iš dažniausių. Kita vertus, jis tinka tikrai ne visiems. Visgi, kūno šveitikliai yra skirti tam, jog nuo odos pašalintumėte negyvas ląsteles. Tai padeda sumažinti porų užsikimšimo galimybę. Be to, kai kurie šveitikliai pasižymi kūną stangrinančiu poveikiu. Tad, iš esmės, jie tinka žmonėms, kovojantiems su celiulitu. Visgi, norint, kad oda atrodytų kuo įmanoma gražiau, svarbu nepamiršti ja pasirūpinti visapusiškai. Taigi, po šveitimo procedūros derėtų naudoti kokybiškus kremus bei losjonus. Be jokios abejonės, nepamirškite apie papildomą odos drėkinimą. Čia gali pagelbėti priemonės, praturtintos hialurono rūgštimi, glicerinu, pantenoliu.
Veido šveitikliai - ką reikėtų žinoti?
Veido šveitikliai atlieka nemažai skirtingų funkcijų. Pirmiausiai, pastarieji efektyviai nuvalo įvairius nešvarumus. Tai gali būti negyvos odos ląstelės, susikaupę riebalai, makiažo likučiai. Reguliari šveitimo procedūra padeda išvengti porų užsikimšimo. Tad, šį žingsnį į savo odos priežiūros rutiną itin svarbu įtraukti tiems, kurie susiduria su spuogais. Be to, veido šveitimas geba stimuliuoti kraujotaką ir gerina apytaką. Būtent dėl to oda atrodo atsigavusi bei švytinti. Svarbu paminėti ir tai, jog kai kurie šveitikliai turi papildomų medžiagų, padedančių pamaitinti bei sudrėkinti veidą. Be to, ši procedūra yra svarbi tolimesniems priežiūros etapams.
Visgi, geriausi veido šveitikliai turėtų pasižymėti kokybiška sudėtimi ir atitikti Jūsų odos tipą. Pastaruosius galima skirstyti į kelias pagrindines kategorijas - rūgštinius, mechaninius, enziminius. Pirmasis variantas yra skirtas odos valymui ir pasižymi stipresniu poveikiu. Dėl šios priežasties, jis tinka tikrai ne visiems asmenims. Mechaniniai produktai dažniausiai būna su granulėmis. O štai enziminiai pasižymi itin lengva konsistencija ir tinka jautresnės odos savininkams.
Rūgštiniai veido šveitikliai
Rūgštiniai veido šveitikliai yra pasirenkami bene dažniausiai. Visgi, su pastaraisiais reikėtų elgtis gana atsargiai. Šie pasižymi stipresniu poveikiu, todėl tinka tikrai ne visiems. Kita vertus, dėl šios priežasties, rūgštiniai šveitikliai yra išties efektyvūs bei geba kokybiškai išvalyti odą. Pastaruosius patartina naudoti tuomet, jeigu susiduriate su spuogais, užsikimšusiomis poromis, nelygumais. Tokių šveitiklių sudėtyje galima rasti salicilo rūgšties ir glikolio. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, tinkamas priemones atsargiau reikėtų rinktis tiems žmonėms, kurie pasižymi jautresne oda.
Mechaniniai veido šveitikliai
Kaip jau minėjome kiek anksčiau, mechaniniai veido šveitikliai dažniausiai būna su granulėmis. Pastarieji labiau tinka grubesnei ir problematiškai odai. Mechaniniai šveitikliai gana efektyviai pašalina negyvas ląsteles. Be to, jie padeda išvalyti užsikimšusias poras. Tai - ganėtinai intensyvus šveitimas, tinkantis tikrai ne kiekvienam. Dauguma šveitiklių būna pagaminti iš druskos, cukraus bei įvairių mikrogranulių. Tad, renkantis tinkamą variantą, nepamirškite atsižvelgti į savo odos tipą bei problematiką.
Enziminiai veido šveitikliai
Enziminiai veido šveitikliai veikia cheminiu principu. Pastarųjų sudėtyje gausu fermentų, kurie švelniai ištirpdo odos paviršiuje esančias negyvas ląsteles. Šis pasirinkimas yra bene saugiausias jautresniu organizmu pasižymintiems asmenims. Enziminis šveitimas efektyviai išvalo odą ir nušveičia jos paviršių. Kita vertus, pastarasis pasižymi lengva konsistencija, todėl nesudirgina veido. Dėl šios priežasties, tokį šveitimo būdą reikėtų pasirinkti asmenims, kurie turi kiek jautresnę ar išsausėjusią odą.
Kaip vyksta veido šveitimas?
Veido šveitimas tikrai nėra sudėtinga procedūra. Visgi, norint sulaukti tenkinančio rezultato, svarbu visus žingsnius atlikti tinkamai. Pirmiausiai, reikėtų nepamiršti paruošti veido odos procedūrai. Tai reiškia, jog turėtumėte tinkamai ją nuvalyti. Geriausia, kad pasirinktumėte mėgstamą prausiklį, kuris geba pašalinti makiažo likučius ir riebalų perteklių. Be to, prieš pradedant procedūrą, veidą reikėtų sudrėkinti. Kaip tai padaryti? Geriausia naudoti paprastą drungną vandenį. Tai padės atidaryti poras bei padidins procedūros efektyvumą. Galiausiai, nedidelį kiekį šveitiklio paskirstykite ant veido. Tai darykite sukamaisiais judesiais, tačiau švelniai ir privengdami spaudimo. Nepamirškite vengti akių bei burnos srities. Be jokios abejonės, atsižvelkite į konkretaus produkto ypatumus bei gamintojo nurodytas instrukcijas. Galiausiai, šveitiklį nuplaukite vandeniu ir nepamirškite naudoti tolimesnių veido priežiūros priemonių.
Kaip vyksta kūno šveitimas?
Kūno šveitimo procedūra yra atliekama daugelyje skirtingų salonų. Be jokios abejonės, esant galimybei, visuomet pravartu kreiptis į profesionalus. Kita vertus, šią procedūrą galima atlikti ir savarankiškai. Kūno šveitiklis namuose turėtų būti išties kokybiškas, todėl atidžiai apgalvokite savo pasirinkimus. Greičiausiai kyla klausimas - kada geriausia tai daryti? Kūno šveitimas rekomenduojamas prieš įvairias atostogas, kurių metu nemažai laiko leisite tiesioginių saulės spindulių akivaizdoje. Be to, ši procedūra gali palengvinti depiliaciją. Žinoma, kūno šveitimas rekomenduojamas ir tiems, kurie nuolat susiduria su spuogais bei odos nelygumais. Tokiu atveju, geriausia tai daryti vakare, prieš einant miegoti. Kūno šveitimas vyksta labai panašiai, kaip ir veido, tačiau čia kartais naudojama maistinė plėvelė. Be jokios abejonės, nepamirškite atsižvelgti į konkrečias gamintojo rekomendacijas.
Dažniausios šveitimo klaidos
Nors veido ir kūno šveitimas išties nėra sudėtingos procedūros, dauguma žmonių daro panašias klaidas, kurios sugadina galutinį rezultatą. Laimei, to išvengti tikrai nesunku, tereikia atsiminti keletą esminių taisyklių. Pirmiausiai, kaip jau buvo minėta anksčiau, šveitiklį į odą reikėtų įtrinti kuo įmanoma švelniau. Visgi, nemažai asmenų elgiasi pernelyg šiurkščiai. Tokiu atveju, odos tikrai neišvalote, o tik bereikalingai ją sudirginate. Be jokios abejonės, šveitimo taip pat nereikėtų atlikti per dažnai. Visgi, jeigu nenumanote, kiek kartų pakanka būtent Jums - pasitarkite su profesionalais. Be to, nepamirškite naudoti kitų priemonių, padėsiančių išlaikyti jaunatvišką ir žvilgančią odą. Nors veido bei kūno šveitimas yra be galo naudingas, tai nereiškia, jog geriausiam rezultatui pasiekti pakanka vien to. Tad, nepamirškite įsigyti kokybiško ir specialiai Jūsų odai tinkančio prausiklio, toniko bei kremo.
Ką dar reikėtų žinoti?
Nors veido bei kūno šveitimas suteikia tikrai nemažai naudos, šios procedūros nereikėtų atlikti pernelyg dažnai. Kitu atveju, galite pažeisti odos barjerą ir ją išsausinti. Tuomet, dauguma asmenų susiduria su raudoniu, įvairiais bėrimais bei nelygumais. Dauguma specialistų šveitimą rekomenduoja atlikti vos vieną kartą per savaitę. Tad, jokiu būdu nepersistenkite. Vertėtų paminėti ir tai, jog kai kurių asmenų oda pasižymi dideliu jautrumu. Dėl šios priežasties, geriausiu pasirinkimu jiems būtų kūno šveitiklis be aliejaus. Pastarasis itin retais atvejais gali užkimšti odą ir sukelti bėrimus. Žinoma, su tuo susiduriama tikrai nedažnai, todėl išsigąsti nereikėtų. Tačiau, jautresnės odos savininkams būtų pravartu pasisaugoti.