Plaukų šampūnai
Šampūnai yra dažniausiai naudojama plaukų priežiūros priemonė. Pastaruosius į savo rutiną įtraukia praktiškai kiekvienas. Be abejo, tam, jog plaukai atrodytų sveiki bei žvilgantys, į priežiūros rutiną vertėtų pridėti ir papildomų priemonių, tokių kaip - kondicionierius, kaukė, aliejus plaukams. Tačiau, visko pradžia yra būtent kokybiškas šampūnas. Pastarąjį derėtų pasirinkti atsižvelgiant į savo plaukų tipą, problematiką ir pačios priemonės sudėtį. Šampūnų tikrai gausu įvairių – drėkinančių, maitinančių, atkuriančių. Dalis jų padeda kovoti su pleiskanomis, plaukų slinkimu, riebalavimusi ar net atopiniu dermatitu. Tad, belieka pasirinkti tai, kas geriausiai atspindi dabartinę Jūsų situaciją.
Plaukų šampūnai – kaip pasirinkti?
Renkantis plaukų šampūną, pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į dabartinę savo plaukų būklę bei kamuojančias problemas. Be to, patariama bent retkarčiais šias priemones keisti tarpusavyje, pavyzdžiui, kurį laiką naudoti drėkinantį, o vėliau maitinantį produktą, kad aprūpinti plauką visomis būtinosiomis medžiagomis. Bet kokiu atveju, kokybiškas šampūnas yra vienas iš esminių aspektų, lemiančių, kaip gerai atrodys Jūsų plaukai. Dėl šios priežasties, svarbu atidžiai jį pasirinkti. Kokybiški šampūnai turėtų spręsti plaukų problemas, o ne padėti joms atsirasti.
Be jokios abejonės, sausiems plaukams reikėtų ieškoti drėkinančio šampūno. O riebesnius galima plauti skirtingomis priemonėmis pakaitomis. Pavyzdžiui, kartais galima naudoti normaliems, o kartais riebaluotis linkusiems plaukams skirtą šampūną. Silpniems ir ploniems plaukams vertėtų rinktis stiprinamuosius ir plaukų apimtį didinačius šampūnus. Be abejo, egzistuoja ir specialūs produktai, skirti tiems, kurie kovoja su pleiskanomis ar kitomis problemomis, pavyzdžiui, plaukų slinkimu. Tačiau, dažnas asmuo pamiršta ar tiesiog nežino, jog laikui bėgant plaukų tipas gali pasikeisti ir tokiu atveju, tenka kardinaliai pakeisti plaukų priežiūros rutiną. Taigi, vienas šampūnas tikriausiai nebus tinkamas visam likusiam gyvenimui. Reikia stebėti savo plaukų būklę ir rinktis atitinkamas priemones.
Kokybiški šampūnai – ko ieškoti sudėtyje?
Plaukų šampūnai be sulfatų populiarėja vis labiau ir visai ne be reikalo. Pastebėta, kad šio tipo medžiagos nemenkai dirgina galvos odą, ir gali sukelti liūdnų pasekmių. Be to, šios medžiagos gali paveikti kiek jautresnius plaukus bei imti juos alinti. Kita vertus, šios sudedamosios dalies visiškai išvengti dažniausiai nepavyksta. Tačiau, skaitydami etiketes galite ieškoti produktų, kuriuose sulfatų būtų kiek mažiau. Taip pat, dažnai rekomenduojama privengti ir silikonų. Pastebėta, kad šie ima kauptis ant plauko bei neleidžia jam gauti pakankamai drėgmės. Be abejo, dauguma produktų savo sudėtyje silikono greičiausiai turės. Tačiau visuomet galite pabandyti paieškoti tokių priemonių, kuriose jo būtų mažiau.
O dabar aptarkime, kokių medžiagų kokybiški šampūnai privalo turėti savo sudėtyje. Taigi, ko ieškoti? Puiku, jeigu juose yra įvairių vitaminų ir mineralų ir plaukams ypač naudingų aminorūgščių. Taip pat sudėtyje reikėtų ieškoti keratino, biotino ir hialurono. Šios medžiagos intensyviai drėkina plaukus, skatina jų augimą ir pasižymi atkuriančiomis savybėmis. Be to, tarp naudingų medžiagų neretai būna ir įvairūs aliejai. Atsižvelgiant į Jūsų plaukų tipą, šie taip pat gali pagelbėti išspręsti tam tikras problemas. Taigi, nepamirškite susitelkti tiek į asmeninius poreikius, tiek atidžiai panagrinėti pasirinkto produkto sudėties, pasidomėkite, kokios yra tam tikrų ingredientų savybės.
Sausas šampūnas
Sausas šampūnas yra puikus pasirinkimas tada, kai neturite laiko išsiplauti galvos, tačiau reikia, jog ši neatrodytų „riebaluota“. Be abejo, kai kuriems tai gali skambėti keistai, kadangi dalis žmonių turi pilną galvos plovimo ritualą – naudoja kondicionierių, įvairias kaukes, aliejus bei serumus plaukams. Tokiu atveju, visas procesas užtrunka gerokai ilgiau. O sausas šampūnas yra puikus išsigelbėjimas skubantiems. Tačiau, nereikėtų piktnaudžiauti ir naudoti jo pernelyg dažnai. Be to, nepatariama šiuo pakeisti įprasto šampūno.
Dauguma šių produktų būna parduodami purškiklių pavidalu. Belieka užpurkšti šampūno ant galvos odos bei atsargiai iššukuoti. Šios priemonės nereikėtų naudoti ant šlapių plaukų, taip pat, nepatariama naudoti sauso šampūno daugiau nei kelias dienas iš eilės. Šis variantas tinka tiek skubantiems, tiek keliaujantiems į gamtos išvykas, kuomet išsiplauti galvą tampa sudėtingiau.
Natūralūs šampūnai plaukams
Natūrali kosmetika sulaukia vis daugiau gerbėjų pasaulyje. Todėl vis populiaresni darosi ir natūralūs šampūnai plaukams. Tačiau, kad išsirinkti tikrai gerą produktą - reikia atidžiai perskaityti visą šampūno sudėtį ant pakuotės etiketės. Tradiciškai komponentai pateikiami mažėjančia tvarka: pirmosiose pozicijose būna tos medžiagos, kurių buvo pridėta daugiau. O jei veiklioji medžiaga nurodyta paskutinė komponentų sąraše, jos kiekis gali būti minimalus. Be to, natūraliuose produktuose neturėtų būti sulfatų, parabenų, silikono ir kitų sintetinių ingredientų, kurių dažnai galite rasti įprastuose šampūnuose. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į produktų galiojimo trukmę, kadangi dėl natūralios sudėties tokie plaukų šampūnai negali būti laikomi labai ilgai. Norėdami pratęsti galiojimo laiką, gamintojai naudoja saugius konservantus. Vidutinis tokių priemonių galiojimo laikas yra 12 mėnesių.
Į ekologiškų ir natūralių šampūnų sudėtį dažniausiai įeina baziniai aliejai, kuriuose yra riebalų rūgščių, jos padeda išlaikyti drėgmę ir aktyviai maitina plaukus bei galvos odą. Eteriniai aliejai pasižymintys antibakteriniu, tonizuojančiu, gaivinančiu ir stiprinančiu poveikiu bei gali reguliuoti riebalų sekreciją. Vitaminai, būtini norint sustiprinti ir padidinti plaukų apimtį bei atkurti natūralų jų blizgesį. Įvairūs augaliniai ekstraktai ir žolelių nuovirai leidžia stiprinti plaukus ir didinti jų apimtį, suteikti jiems švelnumo ir glotnumo.
Kad poveikis būtų pastebimas, rinkitės šampūnus su konkrečia užduotimi, atsižvelgdami į savo plaukų tipą ir būklę. Pavyzdžiui, dažytų, plonų ar riebių plaukų priežiūrai reikalingos skirtingos formulės. Žinoma, tai nereiškia, kad universalios priemonės bus visiškai nenaudingos. Tačiau yra kuriami skirtingi šampūnai plaukams, su skirtingais komponentais sudėtyje, pritaikyti tam tikroms problemoms išspręsti, pavyzdžiui, ploniems, pažeistiems, sausiems ar pernelyg besiriebaluojantiems plaukams.