QUOFENIX, 300 mg, milteliai infuzinio tirpalo koncentratui, N10

Informacinis lapelis

Quofenix 300 mg milteliai infuzinio tirpalo koncentratui

delafloksacinas

 

 Vykdoma papildoma šio vaisto stebėsena. Tai padės greitai nustatyti naują saugumo informaciją. Mums galite padėti pranešdami apie bet kokį Jums pasireiškiantį šalutinį poveikį. Apie tai, kaip pranešti apie šalutinį poveikį, žr. 4 skyriaus pabaigoje.

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, arba slaugytoją.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, arba vaistininką, arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie rašoma šiame lapelyje?

 

1.         Kas yra Quofenix ir kam jis vartojamas

2.         Kas žinotina prieš vartojant Quofenix

3.         Kaip vartoti Quofenix

4.         Galimas šalutinis poveikis

5.         Kaip laikyti Quofenix

6.         Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.              Kas yra Quofenix ir kam jis vartojamas

 

Quofenix yra antibiotikas, kurio sudėtyje yra veiklioji medžiaga delafloksacinas. Jis priklauso vaistų, vadinamų fluorochinolonais, grupei.

 

Jis vartojamas suaugusiųjų, sergančių sunkiomis trumpalaikėmis infekcijomis, kurias sukelia kai kurios bakterijos, kai negalima vartoti arba neveikia įprasti antibiotikai:

·                bakterijų sukeltomis odos ir odos darinių infekcijomis,

·                plaučių infekcine liga, kuri vadinama „pneumonija“.

 

Jis veikia slopindamas bakterijų fermentus, reikalingus bakterijų DNR kopijavimui ir atitaisymui. Blokuodamas šiuos fermentus Quofenix sunaikina infekcijas sukeliančias bakterijas.

 

2.              Kas žinotina prieš vartojant Quofenix Quofenix vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija delafloksacinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu yra alergija bet kuriam kitam fluorochinolonų arba chinolonų grupės antibakteriniam vaistui;

-                 jeigu jums buvo arba yra sausgyslių funkcijos sutrikimų, pvz., uždegimas, pasireiškęs vartojant chinolonų grupės antibiotikus (sausgyslė yra styga, kuria raumenys prisijungia prie skeleto);


-                jeigu esate nėščia, galite pastoti arba manote, kad galite būti nėščia;

-                jeigu žindote;

-                jeigu esate vaikas arba jaunesnis negu 18 metų paauglys.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą

Jums negalima vartoti fluorochinolonų arba chinolonų grupės antibakterinių vaistų, įskaitant Quofenix, jeigu anksčiau pasitaikė bet koks sunkus šalutinis poveikis vartojant chinolonų arba fluorochinolonų grupės vaistų. Pasakykite apie tai gydytojui kaip galint anksčiau.

 

Šio vaisto vartojimo metu

·                   Retais atvejais gali atsirasti sąnarių skausmas ir patinimas bei sausgyslių uždegimas arba plyšimas. Rizika padidėja, jei esate senyvas (vyresnis negu 60 metų), jums buvo atlikta organų transplantacija, yra sutrikusi inkstų funkcija arba gydotės vartodami kortikosteroidus. Sausgyslių uždegimas ir plyšimas gali įvykti per pirmąsias 48 vaisto vartojimo valandas arba netgi praėjus keliems mėnesiams po Quofenix vartojimo. Atsiradus pirmiesiems sausgyslių skausmo arba uždegimo požymiams (pavyzdžiui, kulkšnyse, riešuose, alkūnėse, pečiuose ar kelio sąnariuose) nutraukite Quofenix vartojimą, kreipkitės į gydytoją ir suteikite skausmingai sričiai ramybę. Venkite bereikalingų pratimų, nes jie gali padidinti sausgyslių plyšimo riziką.

 

·                   Retai jums gali pasireikšti nervų pažeidimo (neuropatijos) simptomų: skausmas, deginimo pojūtis, dilgčiojimas, sustingimas ir (arba) silpnumas, ypač pėdų ir kojų arba plaštakų ir rankų. Jeigu taip atsitinka, nutraukite Quofenix vartojimą ir, siekiant apsisaugoti nuo galimai negrįžtamų pokyčių susidarymo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja prieš pradėdami Quofeniz vartojimą, jeigu:

·                   Jums diagnozuotas stambios kraujagyslės padidėjimas arba „išsipūtimas“ (aortos aneurizma arba stambios kraujagyslės periferinė aneurizma);

·                   Jūs praeityje patyrėte aortos atsisluoksniavimo epizodą (aortos sienelės plyšimą);

·                   Jums buvo diagnozuotas širdies vožtuvų nesandarumas (širdies vožtuvų regurgitacija);

·                   kuriam nors iš Jūsų giminaičių diagnozuota aortos aneurizma arba aortos atsisluoksniavimas, arba įgimta širdies vožtuvų liga, arba Jums nustatyta kitų rizikos veiksnių arba tokių sutrikimų pavojų didinančių sutrikimų ( pvz., jungiamojo audinio sutrikimų, kaip antai Marfano sindromas arba Elerso-Danloso (Ehlers-Danlos) sindromas, Ternerio [Turner] sindromas, Sjogreno [Sjögren] sindromas [autoimininio uždegimo liga] arba kraujagyslių sutrikimų, kai antai Takajasu [Takayasu] arteritas, gigantinių ląstelių arteritas, Bechčeto (Behcet) liga, padidėjęs kraujospūdis arba nustatyta aterosklerozė, reumatoidinis artritas [sąnarių liga] arba endokarditas [širdies infekcinė liga]);

·                   Jums anksčiau, kai vartojote fluorochinolonų arba chinolonų grupės antibiotikų, buvo saugyslių pakitimų;

·                   Jums yra arba gali būti centrinės nervų sistemos sutrikimų (pvz., sunki smegenų aterosklerozė, epilepsija) arba yra kitų rizikos veiksnių, kurie gali būti svarbūs traukulių atsiradimui. Tokias atvejais jūsų gydytojas nuspręs ar šis gydymas yra geriausiai jums tinkantis gydymo variantas;

·                   sergate generalizuota miastenija (tam tikras raumenų silpnumas), nes simptomai gali pablogėti;

·                   viduriuojate arba viduriavote anksčiau, kai vartojote antibiotikus ar dviejų mėnesių laikotarpiu po jų vartojimo. Jeigu gydymo metu arba po gydymo atsirado viduriavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nevartokite jokių vaistų nuo viduriavimo iki to laiko, kol neapžiūrės gydytojas;

·                   jums nustatytas inkstų veiklos sutrikimas;


·                   jums kada nors buvo skirtas ilgalaikis gydymas antibiotikais; tai gali reikšti, kad jūs susirgote kitų bakterijų sukelta liga (superinfekcija), kurios negalima gydyti antibiotikais. Jeigu dėl to bei dėl Quofenix vartojimo kiltų daugiau neiškumų arba klausimų, kreipkitės į gydytoją;

·                   jums galėjo būti tokių sunkių odos reakcijų kaip pūslės arba opos;

·                   yra žinoma, kad jūs arba šeimos nariams nustatyta gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės stoka;

·                   sergate cukriniu diabetu. Fluorochinolonų grupės antibiotikai, įskaitant Quofenix, gali sukelti gliukozės kiekio kraujyje nenormalų padidėjimą arba sumažėjimą. Jeigu jūs sergate cukriniu diabetu, atidžiai kontroliuokite gliukozės kiekį kraujyje.

 

Jeigu Jums pasireikštų ūminis stiprus skausmas pilvo, krūtinės arba nugaros srityje, kurie gali būti aortos aneurizmos ir atsisluoksniavimo simptomai, nedelsdami kreipkitės skubios medicininės pagalbos. Rizika Jums gali padidėti, jeigu kartu vartojate sisteminius kortikosteroidus

 

Jeigu staiga pajutote dusulį, ypač gulint lygiai lovoje, arba pastebite kulkšnių, pėdų arba pilvo patinimą, arba naują širdies plakimo atsiradimą (greito ir nereguliaraus širdies plakimo pojūtis), turėtumėte nedelsdami apie tai pranešti gydytojui.

 

Užsitęsęs, neigalumą sukeliantis ir galimai negrįžtamas šalutinis poveikis

Fluorochinolonų arba chinolonų grupės antibakteriniai vaistai susiję su labai retais, bet sunkiais šalutiniais poveikiais, kai kurie yra ilgai užtrunkantys (tęsiasi mėnesius ar metus), sukelia neįgalumą arba yra galimai negrįžtamo pobūdžio. Tokie simptomai yra sausgyslių, rankų ir kojų raumenų ir sąnarių skausmas, apsunkintas vaikščiojimas, nenormalūs pojūčiai dilgčiojimas, diegliai galūnėse, kutenimas, nejautrumas arba deginimo pojūtis (parestezijos), regėjimo, skonio ir uoslės, klausos sutrikimai , depresija, atminties sutrikimas, stiprus nuovargis ir sunkus miego sutrikimas.

Jeigu pradėjus vartoti Quofenix atsirado bet kuris išvardytas šalutinis poveikis, prieš pratęsiant vartojimą nedelsdami pasakykite apie tai gydytoju. Gydytojas nuspręs dėl gydymo tęsimo arba kitos grupės antibiotiko vartojimo.

 

Vaikams ir paaugliams

Šio vaistinio preparato vaikams ir paaugliams vartoti negalima, nes jo vartojimas šio amžiaus pacientų grupėse pakankamai neištirtas.

 

Kiti vaistai ir Quofenix

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Duomenų apie į veną leidžiamo delafloksacino sąveiką su multivitaminais, kitais papildais arba didanozinu nėra. Tačiau Quofenix negalima vartoti kartu per tą pačią infuzinę sistemą su bet kokiu tirpalu, kuriame kalcio ir magnio.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį, Quofenix vartoti negalima. Vaisingoms moterims negalima vartoti Quofenix nesinaudojant kontracepcijos priemonėmis.

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

 

Jeigu galite pastoti, gydymosi Quofenix metu turite naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones.


Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Quofenix gali sukelti jums svaigulį, apkvaitimą. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų bei neužsiimkite kita veikla, kuomet reikalingas budrumas ir koordinacija kol neįsitikinsite kaip Quofenix jus veikia.

 

Quofenix sudėtyje yra ciklodekstrino

Šio vaisto kiekviename flakone yra 2480 mg sulfobutilbetadekso natrio druskos.

 

Quofenix sudėtyje yra natrio

Šio vaisto kiekiename flakone yra 175 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies). Tai atitinka 8,8% didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems.

 

3.             Kaip vartoti Quofenix

 

Quofenix infuzijos (lašinės) būdu į veną jums suleis slaugytoja arba gydytojas.

 

Jums infuzijos būdu į veną suleis 300 mg Quofenix du kartus per parą gydytojo nuožiūra 5-14 dienų odos infekcijų gydymui ir 5-10 dienų pneumonijos gydymui. Kiekviena infuzija užtruks apie valandą laiko.

Gydytojas nuspręs kiek dienų reikalingas gydymas.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu sergate inkstų liga, nes gali reikėti patikslinti jums reikalingą vaisto dozę. Jeigu turite daugiau klausimų apie vaisto vartojimą, kreipkitės į jūsų gydytoją.

daryti pavartojus per didelę Quofenix dozę?

 

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją, jeigu jums atrodo, kad gali būti suleista pernelyg didelė Quofenix dozė.

 

Pamiršus pavartoti Quofenix

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją, jeigu jums atrodo, kad gali būti suleista pernelyg didelė Quofenix dozė.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.

 

 

4.             Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Sunkus šalutinis poveikis

 

Prašau nedelsiant informuoti gydytoją arba slaugytoją, jeigu jums pasireiškė bet kuris žemiau išvardytas simptomas, nes reikia nutraukti vaisto vartojimą ir jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos.


-        Pasunkėjęs rijimas arba pasunkėjęs kvėpavimas ir kosulys; lūpų, ryklės arba liežuvio patinimas; gerklės džiūvimas arba gerklės susiaurėjimas ir stiprus išbėrimas. Tai gali būti padidėjusio jautrumo (alergijos) simptomai, kurie gali būti pavojingi gyvybei. Šios sunkios reakcijos yra nedažnas šalutinis poveikis ir gali pasitaikyti ne dažniau kaip 1 asmeniui iš 100.

-                Staigus kraujospūdžio sumažėjimas, neryškus matymas, svaigulys. Ši sunki reakcija yra nedažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasitaikyti ne dažniau kaip 1 asmeniui iš 100.

-                Pilvo skausmas su galimai stipriu viduriavimu; karščiavimas ir pykinimas. Tai galimi žarnyno infekcijos simptomai, kurių negalima gydyti vaistais nuo viduriavimo, slopinančiais žarnų judesius. Žarnyno infekcija (Clostridioides difficile bakterijų sukelta infekcija) yra nedažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasitaikyti ne dažniau kaip 1 asmeniui 100.

 

Kitas galimas šalutinis poveikis

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti 1 asmeniui 10):

-                Grybelių sukelta infekcija.

-                Galvos skausmas.

-                Vėmimas.

-                Patinimas, paraudimas arba skausmas apie adatos, per kurią vaistas suleidžiamas į veną, dūrio vietoje (infuzijos vietos reakcija).

-                Fermentų, vadinamų transaminazėmis, susidarančių kepenyse, kiekio padidėjimas, nustatomas kraujo tyrimais.

-                Niežulys.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti ne dažniau kaip 1 asmeniui 100):

-                Sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (leukopenija).

-                Mažas hemoglobino kiekis (mažakraujystė).

-                Alerginė reakcija.

-                Padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje.

-                Apetito sumažėjimas.

-                Nemiga.

-                Galūnių raumenų silpnumas.

-                Nejautrumo, dilgčiojimo, nutirpimo, dieglių galūnėse pojūtis.

-                Sumažėjęs jautrumas prisilietimui.

-                Skonio pojūčio pasikeitimas.

-                Greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija).


Aukštas kraujospūdis. Kraujo priplūdimas į veidą ir kaklą. Skrandžio gleivinės uždegimas su išopėjimais, burnos gleivinės uždegimas, pilvo skausmas, nemalonus pojūtis skrandyje arba skausmas, arba sutrikęs virškinimas, burnos džiūvimas, vidurių pūtimas. . Nenormalus prakaitavimas. Alerginė odos reakcija. Niežulys, raudonos spalvos išbėrimas. Sąnarių skausmas. Sausgyslių skausmas ir patinimas. Raumenų ir kaulų sistemos skausmas (pvz., galūnių, nugaros, sprando skausmas), raumenų silpnumas.

-                Padidėjęs kreatinfosfokinazės kiekis kraujyje (raumenų pažeidimo rodmuo).

-                Susilpnėjusi inkstų funkcija.

-                Nuovargio pojūtis.

-                Kraujo pokyčiai, susiję su kepenų funkcija (padidėjęs šarminės fosfatazės kiekis).

-                Padidėjusi temperatūra (karščiavimas).

-                Kojų patinimas.

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti rečiau kaip 1 asmeniui 1000);

-                Šlapimo takų infekcija.

-                Prienosinių ančių gleivinės uždegimas.

-                Mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis (kraujo ląstelių kiekio rodiklis).

-                Sumažėjęs trombocitų (kraujo plokštelių), kurie reikalingi kraujo krešėjimui, kiekis.

-                Kraujo krešumo rodmenų tyrimų pakitimai.

-                Sezoninė alergija.

-                Sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje.

-                Padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis kraujyje.

-                Padidėjęs kalio kiekis kraujyje.

-                Sumažėjęs kalio kiekis kraujyje.

-                Girdimi nerealūs reiškiniai (klausos haliucinacijos).

-                Nerimas.

-                Nenormalūs sapnai.

-                Sumišimas.

-                Mieguistumas.

-                Apsvaigimas ir nualpimas, paprastai dėl sumažėjusio kraujospūdžio.

-                Akių sausmė.

-                Svaigulys, sutrikusi pusiausvura (vertigo).

-                Skambėjimas arba ūžimas ausyse.

-                Nereguliarus arba greitas širdies plakimas, retesnis širdies plakimas.

-                Pusiausvyros jutimo pakitimas.

-                Patinusios, raudonos ir sudirgintos venos (venų uždegimas).

-                Kraujo krešulys (trombas) giliojoje venoje.

-                Rėmuo, atsirūgimas rūgščiu skrandžio turiniu.

-                Lytėjimo pojūčio burnoje praradimas.

-                Lytėjimo pojūčio burnoje silpnumas.

-                Deginimo pojūtis burnoje.

-                Pakitusi išmatų spalva.

-                Su kepenų funkcija susijusių kraujo tyrimų pokytis (sumažėjęs albumino kiekis, padidėjęs gamagliutamiltransferazės kiekis kraujyje).

-                Šalto prakaito pylimas.

-                Prakaitavimas nakties metu.

-                Nenormalus plaukų slinkimas.

-                Raumenų spazmas.

-                Raumenų uždegimas.


-                Sąnarių skausmas.

-                Sąnarių uždegimas, rankų ir kojų, nugaros skausmas.

-                Raumenų uždegimas arba skausmas.

-                Kraujas šlapime.

-                Šlapimo drumstumas dėl kietųjų dalelių priemaišos.

-                Nuovargio pojūtis.

-                Šaltkrėtis.

-                Žaizdos pablogėjimas.

-                Patinimas kūno periferijoje.

-                Medicininio prietaiso užsikimšimas.

 

Su chinolonų ir fluorochinolonų grupės antibiotikų vartojimu, kartais nepriklausomai nuo anksčiau buvusių rizikos veiksnių, labai retai pasitaiko tokie ilgalaikiai (iki mėnesių ar metų) arba nuolatiniai šalutiniai poveikiai, kaip sausgyslių uždegimas, sausgyslių plyšimas, sąnarių skausmas, galūnių skausmas, eisenos sunkumas, dilgčiojimo ir dieglių galūnėse pojūtis, kutenimo, deginimo pojūtis, nejautros arba skausmo pojūtis (neuropatija), depresija, nuovargis, sutrikęs miegas, sutrikusi atmintis, taip pat klausos, regos, skonio ir uoslės sutrikimas.

 

Pranešama, kad fluorochinolonus vartojantiems pacientams buvo aortos sienelės sustorėjimo ir susilpnėjimo, arba aortos sienos plyšimo (aneurizma ir atsisluoksniavimas), kurie gali būti mirties priežastis, atvejų, o taip pat vožtuvų nesandarumas. Taip pat žr. 2 skyrių.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5.             Kaip laikyti Quofenix

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės arba flakono etiketės po Tinka iki/EXP nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia, jei jis laikomas neatidarytoje gamintojo pakuotėje. Po ištirpinimo

Cheminės ir fizinės paruošto tirpalo savybės išlieka 24 val. laikant 20 - 25ºC arba 2 - 8°C temperatūroje.

Mikrobiologiniu požiūriu vaistą reikia suvartoti nedelsiant po ištirpinimo ir praskiedimo. Jei jis nesuvartojamas nedelsiant, už paruošto tirpalo laikymo laiką ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas tačiau paruošto tirpalo negalima laikyti ilgiau 24 val. esant 20 - 25ºC arba 2 - 8°C temperatūrai, nebent vaistas buvo tirpinimas ir skiedžiamas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.

 

Negalima užšaldyti.

 

 

6.             Pakuotės turinys ir kita informacija


Quofenix sudėtis

-                Veiklioji medžiaga yra delafloksacinas. Kiekviename miltelių flakone yra 300 mg delafloksacino (megliumino pavidalu).

-                Pagalbinės medžiagos yra megliuminas, sulfobutilbetadekso natrio druska, dinatrio edetatas, natrio hidroksidas (pH koregavimui), koncentruota vandenilio chlorido rūgštis (pH koregavimui).

 

Quofenix išvaizda ir kiekis pakuotėje

Quofenix milteliai infuzinio tirpalo koncentratui tiekiami 20 ml skaidraus stiklo flakonuose. Flakone yra šviesiai gelsvos arba gelsvai rudos spalvos milteliai.

Pakuotėje yra 10 flakonų.

 

Registruotojas

A. Menarini – Industrie Farmaceutiche Riunite – s.r.l. Via Sette Santi 3

50131 Florence Italija

 

Gamintojas

Patheon Italia S.p.A.

Trav. SX Via Morolense 5

03013 Ferentino (FR) Italija

 

arba

 

AlfaSigma

1 Via Enrico Fermi 65020 Alanno (PE) Italija

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 


Belgija

Menarini Benelux NV/SA Tél/Tel: + 32 (0)2 721 4545


Lietuva

UAB “BERLIN-CHEMIE MENARINI BALTIC”

Tel: +370 52 691 947


 


Bulgarija

Берлин-Хеми/А. Менарини България ЕООД тел.: +359 2 454 0950


Liuksemburga

Menarini Benelux NV/SA Tél/Tel: + 32 (0)2 721 4545


 


Čekijos Respublika

Berlin-Chemie/A.Menarini Ceska republika s.r.o.

Tel: +420 267 199 333


Vengrija

Berlin-Chemie/A. Menarini Kft. Tel.: +36 23501301


Danija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


Malta

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


 


Vokietija

Berlin-Chemie AG Tel: +49 (0) 30 67070


Nyderlandai

Menarini Benelux NV/SA Tel: +32 (0)2 721 4545


 


Estija

OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti Tel: +372 667 5001


Norvegija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


 


Graikija

MENARINI HELLAS AE

Τηλ: +30 210 8316111-13


Austrija

A. Menarini Pharma GmbH. Tel: +43 1 879 95 85-0


 


Ispanija

Laboratorios Menarini S.A. Tel: +34-93 462 88 00


Lenkija

Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 566 21 00


 


Prancūzija

MENARINI France

Tél: +33 (0)1 45 60 77 20


Portugalija

A. Menarini Portugal – Farmacêutica, S.A. Tel: +351 210 935 500


 


Kroatija

Berlin-Chemie Menarini Hrvatska d.o.o. Tel: + 385 1 4821 361


Rumunija

Berlin-Chemie A. Menarini S.R.L. Tel: +40 21 232 34 32


 


Airija

A. Menarini Pharmaceuticals Ireland Ltd Tel: +353 1 284 6744

 

Islandija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


Slovėnija

Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Ljubljana d.o.o.

Tel: +386 01 300 2160

Slovakijos Respublika

Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Slovakia s.r.o. Tel: +421 2 544 30 730


 


Italija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


Suomija

Berlin-Chemie/A.Menarini Suomi OY Puh/Tel: +358 403 000 760


Κipras

MENARINI HELLAS AE

Τηλ: +30 210 8316111-13


Švedija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


 


Latvija

SIA Berlin-Chemie/Menarini Baltic Tel: +371 67103210


Jungtinė Karalystė (Šiaurės Airija)

A. Menarini Farmaceutica Internazionale S.R.L. Tel: +44 (0)1628 856400


 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {MMMM-mm-dd}.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

Vaistinės, turinčios prekę

QUOFENIX, 300 mg, milteliai infuzinio tirpalo koncentratui, N10

Vaistas
Receptinis
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 98911
Gamintojas: A.Menarini Ltd
Veiklioji medžiaga: delafloksacinas

Receptinių vaistų užsakymas

Receptinius vaistus galite įsigyti telefonu arba internetu, prisijungę prie savo e. sveikata paskyros.

+370 800 10008 I–V 7:30–22 val., VI-VII 9:30-22 val.
esveikata.lt Internetu

Pristatymas ir apmokėjimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.

Informacinis lapelis

Quofenix 300 mg milteliai infuzinio tirpalo koncentratui

delafloksacinas

 

 Vykdoma papildoma šio vaisto stebėsena. Tai padės greitai nustatyti naują saugumo informaciją. Mums galite padėti pranešdami apie bet kokį Jums pasireiškiantį šalutinį poveikį. Apie tai, kaip pranešti apie šalutinį poveikį, žr. 4 skyriaus pabaigoje.

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, arba slaugytoją.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, arba vaistininką, arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie rašoma šiame lapelyje?

 

1.         Kas yra Quofenix ir kam jis vartojamas

2.         Kas žinotina prieš vartojant Quofenix

3.         Kaip vartoti Quofenix

4.         Galimas šalutinis poveikis

5.         Kaip laikyti Quofenix

6.         Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.              Kas yra Quofenix ir kam jis vartojamas

 

Quofenix yra antibiotikas, kurio sudėtyje yra veiklioji medžiaga delafloksacinas. Jis priklauso vaistų, vadinamų fluorochinolonais, grupei.

 

Jis vartojamas suaugusiųjų, sergančių sunkiomis trumpalaikėmis infekcijomis, kurias sukelia kai kurios bakterijos, kai negalima vartoti arba neveikia įprasti antibiotikai:

·                bakterijų sukeltomis odos ir odos darinių infekcijomis,

·                plaučių infekcine liga, kuri vadinama „pneumonija“.

 

Jis veikia slopindamas bakterijų fermentus, reikalingus bakterijų DNR kopijavimui ir atitaisymui. Blokuodamas šiuos fermentus Quofenix sunaikina infekcijas sukeliančias bakterijas.

 

2.              Kas žinotina prieš vartojant Quofenix Quofenix vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija delafloksacinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu yra alergija bet kuriam kitam fluorochinolonų arba chinolonų grupės antibakteriniam vaistui;

-                 jeigu jums buvo arba yra sausgyslių funkcijos sutrikimų, pvz., uždegimas, pasireiškęs vartojant chinolonų grupės antibiotikus (sausgyslė yra styga, kuria raumenys prisijungia prie skeleto);


-                jeigu esate nėščia, galite pastoti arba manote, kad galite būti nėščia;

-                jeigu žindote;

-                jeigu esate vaikas arba jaunesnis negu 18 metų paauglys.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą

Jums negalima vartoti fluorochinolonų arba chinolonų grupės antibakterinių vaistų, įskaitant Quofenix, jeigu anksčiau pasitaikė bet koks sunkus šalutinis poveikis vartojant chinolonų arba fluorochinolonų grupės vaistų. Pasakykite apie tai gydytojui kaip galint anksčiau.

 

Šio vaisto vartojimo metu

·                   Retais atvejais gali atsirasti sąnarių skausmas ir patinimas bei sausgyslių uždegimas arba plyšimas. Rizika padidėja, jei esate senyvas (vyresnis negu 60 metų), jums buvo atlikta organų transplantacija, yra sutrikusi inkstų funkcija arba gydotės vartodami kortikosteroidus. Sausgyslių uždegimas ir plyšimas gali įvykti per pirmąsias 48 vaisto vartojimo valandas arba netgi praėjus keliems mėnesiams po Quofenix vartojimo. Atsiradus pirmiesiems sausgyslių skausmo arba uždegimo požymiams (pavyzdžiui, kulkšnyse, riešuose, alkūnėse, pečiuose ar kelio sąnariuose) nutraukite Quofenix vartojimą, kreipkitės į gydytoją ir suteikite skausmingai sričiai ramybę. Venkite bereikalingų pratimų, nes jie gali padidinti sausgyslių plyšimo riziką.

 

·                   Retai jums gali pasireikšti nervų pažeidimo (neuropatijos) simptomų: skausmas, deginimo pojūtis, dilgčiojimas, sustingimas ir (arba) silpnumas, ypač pėdų ir kojų arba plaštakų ir rankų. Jeigu taip atsitinka, nutraukite Quofenix vartojimą ir, siekiant apsisaugoti nuo galimai negrįžtamų pokyčių susidarymo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja prieš pradėdami Quofeniz vartojimą, jeigu:

·                   Jums diagnozuotas stambios kraujagyslės padidėjimas arba „išsipūtimas“ (aortos aneurizma arba stambios kraujagyslės periferinė aneurizma);

·                   Jūs praeityje patyrėte aortos atsisluoksniavimo epizodą (aortos sienelės plyšimą);

·                   Jums buvo diagnozuotas širdies vožtuvų nesandarumas (širdies vožtuvų regurgitacija);

·                   kuriam nors iš Jūsų giminaičių diagnozuota aortos aneurizma arba aortos atsisluoksniavimas, arba įgimta širdies vožtuvų liga, arba Jums nustatyta kitų rizikos veiksnių arba tokių sutrikimų pavojų didinančių sutrikimų ( pvz., jungiamojo audinio sutrikimų, kaip antai Marfano sindromas arba Elerso-Danloso (Ehlers-Danlos) sindromas, Ternerio [Turner] sindromas, Sjogreno [Sjögren] sindromas [autoimininio uždegimo liga] arba kraujagyslių sutrikimų, kai antai Takajasu [Takayasu] arteritas, gigantinių ląstelių arteritas, Bechčeto (Behcet) liga, padidėjęs kraujospūdis arba nustatyta aterosklerozė, reumatoidinis artritas [sąnarių liga] arba endokarditas [širdies infekcinė liga]);

·                   Jums anksčiau, kai vartojote fluorochinolonų arba chinolonų grupės antibiotikų, buvo saugyslių pakitimų;

·                   Jums yra arba gali būti centrinės nervų sistemos sutrikimų (pvz., sunki smegenų aterosklerozė, epilepsija) arba yra kitų rizikos veiksnių, kurie gali būti svarbūs traukulių atsiradimui. Tokias atvejais jūsų gydytojas nuspręs ar šis gydymas yra geriausiai jums tinkantis gydymo variantas;

·                   sergate generalizuota miastenija (tam tikras raumenų silpnumas), nes simptomai gali pablogėti;

·                   viduriuojate arba viduriavote anksčiau, kai vartojote antibiotikus ar dviejų mėnesių laikotarpiu po jų vartojimo. Jeigu gydymo metu arba po gydymo atsirado viduriavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nevartokite jokių vaistų nuo viduriavimo iki to laiko, kol neapžiūrės gydytojas;

·                   jums nustatytas inkstų veiklos sutrikimas;


·                   jums kada nors buvo skirtas ilgalaikis gydymas antibiotikais; tai gali reikšti, kad jūs susirgote kitų bakterijų sukelta liga (superinfekcija), kurios negalima gydyti antibiotikais. Jeigu dėl to bei dėl Quofenix vartojimo kiltų daugiau neiškumų arba klausimų, kreipkitės į gydytoją;

·                   jums galėjo būti tokių sunkių odos reakcijų kaip pūslės arba opos;

·                   yra žinoma, kad jūs arba šeimos nariams nustatyta gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės stoka;

·                   sergate cukriniu diabetu. Fluorochinolonų grupės antibiotikai, įskaitant Quofenix, gali sukelti gliukozės kiekio kraujyje nenormalų padidėjimą arba sumažėjimą. Jeigu jūs sergate cukriniu diabetu, atidžiai kontroliuokite gliukozės kiekį kraujyje.

 

Jeigu Jums pasireikštų ūminis stiprus skausmas pilvo, krūtinės arba nugaros srityje, kurie gali būti aortos aneurizmos ir atsisluoksniavimo simptomai, nedelsdami kreipkitės skubios medicininės pagalbos. Rizika Jums gali padidėti, jeigu kartu vartojate sisteminius kortikosteroidus

 

Jeigu staiga pajutote dusulį, ypač gulint lygiai lovoje, arba pastebite kulkšnių, pėdų arba pilvo patinimą, arba naują širdies plakimo atsiradimą (greito ir nereguliaraus širdies plakimo pojūtis), turėtumėte nedelsdami apie tai pranešti gydytojui.

 

Užsitęsęs, neigalumą sukeliantis ir galimai negrįžtamas šalutinis poveikis

Fluorochinolonų arba chinolonų grupės antibakteriniai vaistai susiję su labai retais, bet sunkiais šalutiniais poveikiais, kai kurie yra ilgai užtrunkantys (tęsiasi mėnesius ar metus), sukelia neįgalumą arba yra galimai negrįžtamo pobūdžio. Tokie simptomai yra sausgyslių, rankų ir kojų raumenų ir sąnarių skausmas, apsunkintas vaikščiojimas, nenormalūs pojūčiai dilgčiojimas, diegliai galūnėse, kutenimas, nejautrumas arba deginimo pojūtis (parestezijos), regėjimo, skonio ir uoslės, klausos sutrikimai , depresija, atminties sutrikimas, stiprus nuovargis ir sunkus miego sutrikimas.

Jeigu pradėjus vartoti Quofenix atsirado bet kuris išvardytas šalutinis poveikis, prieš pratęsiant vartojimą nedelsdami pasakykite apie tai gydytoju. Gydytojas nuspręs dėl gydymo tęsimo arba kitos grupės antibiotiko vartojimo.

 

Vaikams ir paaugliams

Šio vaistinio preparato vaikams ir paaugliams vartoti negalima, nes jo vartojimas šio amžiaus pacientų grupėse pakankamai neištirtas.

 

Kiti vaistai ir Quofenix

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Duomenų apie į veną leidžiamo delafloksacino sąveiką su multivitaminais, kitais papildais arba didanozinu nėra. Tačiau Quofenix negalima vartoti kartu per tą pačią infuzinę sistemą su bet kokiu tirpalu, kuriame kalcio ir magnio.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį, Quofenix vartoti negalima. Vaisingoms moterims negalima vartoti Quofenix nesinaudojant kontracepcijos priemonėmis.

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

 

Jeigu galite pastoti, gydymosi Quofenix metu turite naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones.


Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Quofenix gali sukelti jums svaigulį, apkvaitimą. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų bei neužsiimkite kita veikla, kuomet reikalingas budrumas ir koordinacija kol neįsitikinsite kaip Quofenix jus veikia.

 

Quofenix sudėtyje yra ciklodekstrino

Šio vaisto kiekviename flakone yra 2480 mg sulfobutilbetadekso natrio druskos.

 

Quofenix sudėtyje yra natrio

Šio vaisto kiekiename flakone yra 175 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies). Tai atitinka 8,8% didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems.

 

3.             Kaip vartoti Quofenix

 

Quofenix infuzijos (lašinės) būdu į veną jums suleis slaugytoja arba gydytojas.

 

Jums infuzijos būdu į veną suleis 300 mg Quofenix du kartus per parą gydytojo nuožiūra 5-14 dienų odos infekcijų gydymui ir 5-10 dienų pneumonijos gydymui. Kiekviena infuzija užtruks apie valandą laiko.

Gydytojas nuspręs kiek dienų reikalingas gydymas.

 

Pasakykite gydytojui, jeigu sergate inkstų liga, nes gali reikėti patikslinti jums reikalingą vaisto dozę. Jeigu turite daugiau klausimų apie vaisto vartojimą, kreipkitės į jūsų gydytoją.

daryti pavartojus per didelę Quofenix dozę?

 

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją, jeigu jums atrodo, kad gali būti suleista pernelyg didelė Quofenix dozė.

 

Pamiršus pavartoti Quofenix

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją, jeigu jums atrodo, kad gali būti suleista pernelyg didelė Quofenix dozė.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.

 

 

4.             Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Sunkus šalutinis poveikis

 

Prašau nedelsiant informuoti gydytoją arba slaugytoją, jeigu jums pasireiškė bet kuris žemiau išvardytas simptomas, nes reikia nutraukti vaisto vartojimą ir jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos.


-        Pasunkėjęs rijimas arba pasunkėjęs kvėpavimas ir kosulys; lūpų, ryklės arba liežuvio patinimas; gerklės džiūvimas arba gerklės susiaurėjimas ir stiprus išbėrimas. Tai gali būti padidėjusio jautrumo (alergijos) simptomai, kurie gali būti pavojingi gyvybei. Šios sunkios reakcijos yra nedažnas šalutinis poveikis ir gali pasitaikyti ne dažniau kaip 1 asmeniui iš 100.

-                Staigus kraujospūdžio sumažėjimas, neryškus matymas, svaigulys. Ši sunki reakcija yra nedažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasitaikyti ne dažniau kaip 1 asmeniui iš 100.

-                Pilvo skausmas su galimai stipriu viduriavimu; karščiavimas ir pykinimas. Tai galimi žarnyno infekcijos simptomai, kurių negalima gydyti vaistais nuo viduriavimo, slopinančiais žarnų judesius. Žarnyno infekcija (Clostridioides difficile bakterijų sukelta infekcija) yra nedažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasitaikyti ne dažniau kaip 1 asmeniui 100.

 

Kitas galimas šalutinis poveikis

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti 1 asmeniui 10):

-                Grybelių sukelta infekcija.

-                Galvos skausmas.

-                Vėmimas.

-                Patinimas, paraudimas arba skausmas apie adatos, per kurią vaistas suleidžiamas į veną, dūrio vietoje (infuzijos vietos reakcija).

-                Fermentų, vadinamų transaminazėmis, susidarančių kepenyse, kiekio padidėjimas, nustatomas kraujo tyrimais.

-                Niežulys.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti ne dažniau kaip 1 asmeniui 100):

-                Sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (leukopenija).

-                Mažas hemoglobino kiekis (mažakraujystė).

-                Alerginė reakcija.

-                Padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje.

-                Apetito sumažėjimas.

-                Nemiga.

-                Galūnių raumenų silpnumas.

-                Nejautrumo, dilgčiojimo, nutirpimo, dieglių galūnėse pojūtis.

-                Sumažėjęs jautrumas prisilietimui.

-                Skonio pojūčio pasikeitimas.

-                Greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija).


Aukštas kraujospūdis. Kraujo priplūdimas į veidą ir kaklą. Skrandžio gleivinės uždegimas su išopėjimais, burnos gleivinės uždegimas, pilvo skausmas, nemalonus pojūtis skrandyje arba skausmas, arba sutrikęs virškinimas, burnos džiūvimas, vidurių pūtimas. . Nenormalus prakaitavimas. Alerginė odos reakcija. Niežulys, raudonos spalvos išbėrimas. Sąnarių skausmas. Sausgyslių skausmas ir patinimas. Raumenų ir kaulų sistemos skausmas (pvz., galūnių, nugaros, sprando skausmas), raumenų silpnumas.

-                Padidėjęs kreatinfosfokinazės kiekis kraujyje (raumenų pažeidimo rodmuo).

-                Susilpnėjusi inkstų funkcija.

-                Nuovargio pojūtis.

-                Kraujo pokyčiai, susiję su kepenų funkcija (padidėjęs šarminės fosfatazės kiekis).

-                Padidėjusi temperatūra (karščiavimas).

-                Kojų patinimas.

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti rečiau kaip 1 asmeniui 1000);

-                Šlapimo takų infekcija.

-                Prienosinių ančių gleivinės uždegimas.

-                Mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis (kraujo ląstelių kiekio rodiklis).

-                Sumažėjęs trombocitų (kraujo plokštelių), kurie reikalingi kraujo krešėjimui, kiekis.

-                Kraujo krešumo rodmenų tyrimų pakitimai.

-                Sezoninė alergija.

-                Sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje.

-                Padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis kraujyje.

-                Padidėjęs kalio kiekis kraujyje.

-                Sumažėjęs kalio kiekis kraujyje.

-                Girdimi nerealūs reiškiniai (klausos haliucinacijos).

-                Nerimas.

-                Nenormalūs sapnai.

-                Sumišimas.

-                Mieguistumas.

-                Apsvaigimas ir nualpimas, paprastai dėl sumažėjusio kraujospūdžio.

-                Akių sausmė.

-                Svaigulys, sutrikusi pusiausvura (vertigo).

-                Skambėjimas arba ūžimas ausyse.

-                Nereguliarus arba greitas širdies plakimas, retesnis širdies plakimas.

-                Pusiausvyros jutimo pakitimas.

-                Patinusios, raudonos ir sudirgintos venos (venų uždegimas).

-                Kraujo krešulys (trombas) giliojoje venoje.

-                Rėmuo, atsirūgimas rūgščiu skrandžio turiniu.

-                Lytėjimo pojūčio burnoje praradimas.

-                Lytėjimo pojūčio burnoje silpnumas.

-                Deginimo pojūtis burnoje.

-                Pakitusi išmatų spalva.

-                Su kepenų funkcija susijusių kraujo tyrimų pokytis (sumažėjęs albumino kiekis, padidėjęs gamagliutamiltransferazės kiekis kraujyje).

-                Šalto prakaito pylimas.

-                Prakaitavimas nakties metu.

-                Nenormalus plaukų slinkimas.

-                Raumenų spazmas.

-                Raumenų uždegimas.


-                Sąnarių skausmas.

-                Sąnarių uždegimas, rankų ir kojų, nugaros skausmas.

-                Raumenų uždegimas arba skausmas.

-                Kraujas šlapime.

-                Šlapimo drumstumas dėl kietųjų dalelių priemaišos.

-                Nuovargio pojūtis.

-                Šaltkrėtis.

-                Žaizdos pablogėjimas.

-                Patinimas kūno periferijoje.

-                Medicininio prietaiso užsikimšimas.

 

Su chinolonų ir fluorochinolonų grupės antibiotikų vartojimu, kartais nepriklausomai nuo anksčiau buvusių rizikos veiksnių, labai retai pasitaiko tokie ilgalaikiai (iki mėnesių ar metų) arba nuolatiniai šalutiniai poveikiai, kaip sausgyslių uždegimas, sausgyslių plyšimas, sąnarių skausmas, galūnių skausmas, eisenos sunkumas, dilgčiojimo ir dieglių galūnėse pojūtis, kutenimo, deginimo pojūtis, nejautros arba skausmo pojūtis (neuropatija), depresija, nuovargis, sutrikęs miegas, sutrikusi atmintis, taip pat klausos, regos, skonio ir uoslės sutrikimas.

 

Pranešama, kad fluorochinolonus vartojantiems pacientams buvo aortos sienelės sustorėjimo ir susilpnėjimo, arba aortos sienos plyšimo (aneurizma ir atsisluoksniavimas), kurie gali būti mirties priežastis, atvejų, o taip pat vožtuvų nesandarumas. Taip pat žr. 2 skyrių.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5.             Kaip laikyti Quofenix

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės arba flakono etiketės po Tinka iki/EXP nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia, jei jis laikomas neatidarytoje gamintojo pakuotėje. Po ištirpinimo

Cheminės ir fizinės paruošto tirpalo savybės išlieka 24 val. laikant 20 - 25ºC arba 2 - 8°C temperatūroje.

Mikrobiologiniu požiūriu vaistą reikia suvartoti nedelsiant po ištirpinimo ir praskiedimo. Jei jis nesuvartojamas nedelsiant, už paruošto tirpalo laikymo laiką ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas tačiau paruošto tirpalo negalima laikyti ilgiau 24 val. esant 20 - 25ºC arba 2 - 8°C temperatūrai, nebent vaistas buvo tirpinimas ir skiedžiamas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.

 

Negalima užšaldyti.

 

 

6.             Pakuotės turinys ir kita informacija


Quofenix sudėtis

-                Veiklioji medžiaga yra delafloksacinas. Kiekviename miltelių flakone yra 300 mg delafloksacino (megliumino pavidalu).

-                Pagalbinės medžiagos yra megliuminas, sulfobutilbetadekso natrio druska, dinatrio edetatas, natrio hidroksidas (pH koregavimui), koncentruota vandenilio chlorido rūgštis (pH koregavimui).

 

Quofenix išvaizda ir kiekis pakuotėje

Quofenix milteliai infuzinio tirpalo koncentratui tiekiami 20 ml skaidraus stiklo flakonuose. Flakone yra šviesiai gelsvos arba gelsvai rudos spalvos milteliai.

Pakuotėje yra 10 flakonų.

 

Registruotojas

A. Menarini – Industrie Farmaceutiche Riunite – s.r.l. Via Sette Santi 3

50131 Florence Italija

 

Gamintojas

Patheon Italia S.p.A.

Trav. SX Via Morolense 5

03013 Ferentino (FR) Italija

 

arba

 

AlfaSigma

1 Via Enrico Fermi 65020 Alanno (PE) Italija

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 


Belgija

Menarini Benelux NV/SA Tél/Tel: + 32 (0)2 721 4545


Lietuva

UAB “BERLIN-CHEMIE MENARINI BALTIC”

Tel: +370 52 691 947


 


Bulgarija

Берлин-Хеми/А. Менарини България ЕООД тел.: +359 2 454 0950


Liuksemburga

Menarini Benelux NV/SA Tél/Tel: + 32 (0)2 721 4545


 


Čekijos Respublika

Berlin-Chemie/A.Menarini Ceska republika s.r.o.

Tel: +420 267 199 333


Vengrija

Berlin-Chemie/A. Menarini Kft. Tel.: +36 23501301


Danija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


Malta

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


 


Vokietija

Berlin-Chemie AG Tel: +49 (0) 30 67070


Nyderlandai

Menarini Benelux NV/SA Tel: +32 (0)2 721 4545


 


Estija

OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti Tel: +372 667 5001


Norvegija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


 


Graikija

MENARINI HELLAS AE

Τηλ: +30 210 8316111-13


Austrija

A. Menarini Pharma GmbH. Tel: +43 1 879 95 85-0


 


Ispanija

Laboratorios Menarini S.A. Tel: +34-93 462 88 00


Lenkija

Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 566 21 00


 


Prancūzija

MENARINI France

Tél: +33 (0)1 45 60 77 20


Portugalija

A. Menarini Portugal – Farmacêutica, S.A. Tel: +351 210 935 500


 


Kroatija

Berlin-Chemie Menarini Hrvatska d.o.o. Tel: + 385 1 4821 361


Rumunija

Berlin-Chemie A. Menarini S.R.L. Tel: +40 21 232 34 32


 


Airija

A. Menarini Pharmaceuticals Ireland Ltd Tel: +353 1 284 6744

 

Islandija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


Slovėnija

Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Ljubljana d.o.o.

Tel: +386 01 300 2160

Slovakijos Respublika

Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Slovakia s.r.o. Tel: +421 2 544 30 730


 


Italija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


Suomija

Berlin-Chemie/A.Menarini Suomi OY Puh/Tel: +358 403 000 760


Κipras

MENARINI HELLAS AE

Τηλ: +30 210 8316111-13


Švedija

A. Menarini - Industrie Farmaceutiche Riunite - s.r.l.

Tel: +39-055 56801


 


Latvija

SIA Berlin-Chemie/Menarini Baltic Tel: +371 67103210


Jungtinė Karalystė (Šiaurės Airija)

A. Menarini Farmaceutica Internazionale S.R.L. Tel: +44 (0)1628 856400


 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {MMMM-mm-dd}.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

Vaistinės, turinčios prekę

Mano krepšelis