LANZUL, 15 mg, skrandyje neirios kietosios kapsulės, N28

Informacinis lapelis

Lanzul 15 mg skrandyje neirios kietosios kapsulės

Lansoprazolas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-          Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-          Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-          Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-          Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Lanzul ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Lanzul

3.       Kaip vartoti Lanzul

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Lanzul

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Lanzul ir kam jis vartojamas

 

Veiklioji Lanzul medžiaga yra protonų siurblio inhibitorius lansoprazolas. Protonų siurblio inhibitoriai mažina skrandyje gaminamos rūgšties kiekį.

 

Gydytojas Lanzul suaugusiems gali skirti šiais atvejais:

-     dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opai gydyti;

-     stemplės uždegimui (refliuksiniam ezofagitui) gydyti;

-     refliuksinio ezofagito profilaktikai;

-     rėmeniui ir rūgšties atpylimui gydyti;

-          Helicobacter pylori (H. pylori) išnaikinimui kartu su atitinkamais antibiotikais su H. pylori susijusioms opoms;

-     dvylikapiršės žarnos ar skrandžio opos profilaktikai ar gydymui pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) (šių vaistų vartojama skausmui ir uždegimui mažinti);

-     Zollinger - Ellison‘o sindromui gydyti.

 

Gydytojas Lanzul gali skirti ir kitais atvejais bei kitokią dozę, negu nurodyta šiame lapelyje. Reikia laikytis gydytojo pateiktų vaisto vartojimo nurodymų.

 

Jūs turite kreiptis į savo gydytoją, jei nesijaučiate geriau arba pasijutote blogiau po 14 dienų.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Lanzul

 

Lanzul vartoti negalima:

 

-          jeigu yra alergija lansoprazolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lanzul.

 

Jeigu sergate sunkia kepenų liga, pasakykite gydytojui. Jis gali pakeisti dozę.

 

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Lanzul, jeigu Jums kada nors pasireiškė odos reakcija po gydymo vaistu, panašiu į Lanzul, kuriuo mažinamas skrandžio rūgštingumas.

 

Jeigu Jums išbertų odą, ypač saulės apšviestose vietose, kuo skubiau pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi Jums gali tekti nutraukti gydymą Lanzul. Taip pat nepamirškite pasakyti, jeigu Jums pasireiškia bet koks kitas neigiamas poveikis, kaip antai sąnarių skausmas.

Gydytojas atliks (ar jau atliko) papildomą skrandžio tyrimą (vadinamąjį endoskopinį tyrimą), kad galėtų nustatyti diagnozę ar išsiaiškinti, ar nėra piktybinės ligos.

 

Jeigu gydymo Lanzul metu prasideda viduriavimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kadangi Lanzul vartojimas siejamas su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu.

 

Jeigu gydytojas Lanzul skiria vartoti kartu su vaistais nuo uždegimo skausmui malšinti ar reumatinei ligai gydyti, būtina atidžiai perskaityti šių vaistų pakuotės lapelį.

 

Jeigu Lanzul gydotės ilgai (ilgiau negu 1 metus), gydytojas tikriausiai reguliariai stebės Jūsų būklę. Jam reikia pasakyti apie visus atsiradusius naujus ar išskirtinius simptomus ir aplinkybes.

 

Tokių kaip Lanzul protonų siurblio inhibitorių vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžio riziką. Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu)

 

Prieš vartodami šį vaistą pasakykite gydytojui, jeigu jums bus atliekamas specialus kraujo tyrimas (dėl chromogranino A).

 

Kiti vaistai ir Lanzul

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri,apie tai pasakykite su gydytoju arba vaistininku.

 

Gydytojui arba vaistininkui ypač svarbu pasakyti, jeigu vartojate vaistų, kuriuose yra bet kurių toliau išvardytų veikliųjų medžiagų, kadangi Lanzul gali keisti jų poveikį.

-          ŽIV proteazės inhibitoriai, tokie kaip atazanavirai ir nelfinavirai (vartojami ŽIV infekcijai gydyti).

-          Metroteksatas (naudojamas autoimuninės ligos ir vėžio gydymui).

-          Ketokonazolo, itrakonazolo, rifampicino (jais gydomos infekcinės ligos).

-          Digoksino (juo gydomos širdies ligos).

-          Varfarainas (naudojamas kraujo krešuliams gydyti.

-          Teofilino (juo gydoma astma).

-          Takrolimuzo (jo vartojama persodinto organo atmetimo profilaktikai).

-          Fluvoksamino (juo gydoma depresija ir kitokie psichikos sutrikimai).

-          Antacidinių preparatų (vaistai nuo rėmens ir rūgšties atpylimo).

-          Sukralfato(jo vartojamas opoms gydyti).

-          Paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum) preparatų (jais gydoma lengva depresija).

 

Lanzul vartojimas su maistu ir gėrimais

Tam, kad gydymo rezultatai būtų geriausi, Lanzul reikia gerti iki valgio likus mažiausiai 30 minučių.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems Lanzul vartojantiems pacientams kartais gali pasireikšti toks šalutinis poveikis kaip galvos svaigimas, galvos sukimasis, nuovargis bei regos sutrikimas. Jeigu toks poveikis atsiranda, būtinas atsargumas, kadangi gebėjimas reaguoti gali pablogėti.

 

Tik Jūs pats esate atsakingas už sprendimą, ar esate tinkamos būklės vairuoti transporto priemones ar vykdyti kitas užduotis, kurių metu būtinas didesnis dėmesio sukaupimas, kadangi vienas iš veiksnių, galinčių mažinti gebėjimą saugiai atlikti minėtą darbą, yra Jūsų vartojamų vaistų sukeliamas gydomasis arba šalutinis poveikis. Toks poveikis aprašytas kituose šio lapelio skyriuose.

Perskaitykite visą šiame lapelyje pateiktą informaciją.

 

Jeigu dėl ko nors abejojate, pasitarkite su gydytoju, slaugytoju arba vaistininku.

 

Lanzul sudėtyje yra sacharozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti Lanzul.

 

 

3.       Kaip vartoti Lanzul

 

Visada vartokite šį vaistą tiklsiai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Reikia nuryti visą kapsulę užgeriant stikline vandens. Jeigu kapsulę nuryti sunku, gydytojas gali nurodyti kitokį šio vaisto vartojimo būdą. Kapsulių ar išberto jų turinio negalima nei kramtyti, nei traiškyti, kadangi tinkamas poveikis gali nepasireikšti.

 

Jeigu Lanzul vartojama kartą per parą, vaisto geriausia gerti kasdien tuo pačiu metu. Gydymo rezultatas gali būti geriausias, jeigu Lanzul gersite ryte vos tik atsikėlę.

 

Lanzul dozė priklauso nuo paciento būklės. Žemiau pateikiamos įprastinės suaugusių žmonių dozės. Gydytojas kartais gali skirti vartoti ir kitokią dozę. Jis pasakys ir tai, kiek laiko truks gydymas.

 

Rėmens ir rūgšties atpylimo gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 15 mg arba 30 mg kapsulė. Jeigu ligos simptomai per 4 savaites nepalengvėja, reikia kreiptis į gydytoją.

 

Dvylikapirštės žarnos opos gydymas. 2 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

 

Skrandžio opos gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

 

Stemplės uždegimo (refliuksinio ezofagito) gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

 

Ilgalaikė refliuksinio ezofagito profilaktika. Kartą per parą geriama viena 15 mg kapsulė. Gydytojas kartą per parą geriamą dozę gali didinti iki 30 mg.

 

Dvylikapirštės ar skrandžio opos gydymas pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti NVNU. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

 

Dvylikapirštės ir skrandžio opos profilaktika pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti NVNU. Kartą per parą geriama viena 15 mg kapsulė. Gydytojas kartą per parą geriamą dozę gali didinti iki 30 mg.

 

Zollinger - Ellison‘o sindromas. Įprastinė pradinė paros dozė yra dvi 30 mg kapsulės. Tolesnę Jums tinkamiausią dozę nustatys gydytojas atsižvelgdamas į Jūsų reakciją į Lanzul.

 

Vaikų Lanzul gydyti negalima. Jaunesnių kaip vienerių metų vaikų gydyti nerekomenduojama, nes turimi duomenys nerodo palankaus poveikio gydant gastroezofaginio refliukso ligą tokiems ligoniams.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Lanzul dozę?

 

Išgėrus daugiau Lanzul kapsulių nei nurodyta, būtina greitai kreiptis į gydytoją arba toksikologijos centrą.

 

Pamiršus pavartoti Lanzul

Jeigu įprastiniu laiku vaisto dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, nebent jau beveik laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju pamirštosios dozės negerkite, o toliau kapsules gerkite kaip paprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

 

Nustojus vartoti Lanzul

Nenutraukite gydymo vien dėl to, kad Jūsų simptomai palengvėjo. Nebaigę viso gydymo kurso galite nevisiškai išgyti ir liga gali atsinaujinti.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Lanzul, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 10).

-          Galvos skausmas, galvos svaigimas.

-          Pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, burnos arba gerklės džiūvimas ar skausmas, gerybiniai skrandžio polipai.

-          Kepenų veiklos tyrimų rezultatų pokytis.

-          Odos išbėrimas, niežulys.

-          Nuovargis.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra nedažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 100).

-          Kraujo ląstelių kiekio pokytis.

-          Depresija.

-          Sąnarių arba raumenų skausmas, šlaunikaulio, riešo ar stuburo lūžis.

-          Skysčių susilaikymas organizme arba patinimas.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra retas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 1000).

-          Mažakraujystė (blyškumas).

-          Nemiga, haliucinacijos, sumišimas.

-          Nenustygstamumas, galvos sukimasis, skruzdėlių rėpliojimo po oda pojūtis (parestezija), apsnūdimas, drebėjimas.

-          Regos sutrikimas.

-          Liežuvio uždegimas (glositas), kandidozė (grybelių sukeliama infekcinė odos arba gleivinės liga), pankreatitas, skonio pojūčio pokyčiai.

-          Kepenų uždegimas (galimi požymiai yra odos ir akių pageltimas).

-          Odos reakcija, pvz., deginimo arba dilgčiojimo po oda pojūtis, kraujosruvos, paraudimas, plaukų slinkimas, jautrumas šviesai.

-          Inkstų sutrikimai.

-          Krūtų padidėjimas vyrams.

-          Karščiavimas, smarkus prakaitavimas, angioneurozinė edema, apetito praradimas, impotencija; Jeigu atsiranda jos simptomų, pvz., veido, liežuvio ar ryklės patinimas, rijimo pasunkėjimas, dilgėlinė ar kvėpavimo pasunkėjimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10000).

-          Labai retai Lanzul vartojimo metu gali sumažėti baltųjų kraujo ląstelių kiekis ir atsparumas infekcijai. Jeigu prasideda infekcinė liga, pasireiškianti karščiavimu ir dideliu bendrosios būklės pablogėjimu arba karščiavimu ir lokalios infekcijos požymiais, pvz., gerklės, ryklės ar burnos skausmu arba inkstų ir šlapimo takų sutrikimu, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tokiu atveju reikės atlikti kraujo tyrimus, kad būtų galima nustatyti, ar nesumažėjo baltųjų kraujo kūnelių kiekis (ar neatsirado agranulocitozė).

-          Kolitas (žarnų uždegimas), burnos uždegimas (stomatitas).

-          Labai sunki odos reakcija, pasireiškianti paraudimu, pūslių atsiradimu, stipriu uždegimu ir odos lupimusi.

-          Sunki padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant šoką. Galimi padidėjusio jautrumo reakcijos simptomai yra karščiavimas, išbėrimas ir patinimas, kartais gali sumažėti kraujospūdis.

-          Tyrimų, pvz., natrio, cholesterolio ar trigliceridų kiekio, rezultatų pokytis.

 

Toliau išvardytas šalutinio poveikio dažnis yra nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

-          Jei vartojate Lanzul daugiau nei 3 mėnesius, galimas magnio kiekio sumažėjimas kraujyje. Magnio kiekio sumažėjimas pasireiškia nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, dezorientacija, konvulsijomis, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies ritmu. Jei pastebėjote bet kurį iš išvardytų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Dėl žemo magnio kiekio kraujyje gali sumažėti kalio ir kalcio kiekis. Jūsų gydytojas gali paskirti reguliariai atlikti kraujo tyrimus magnio kiekio stebėjimui.

-          Regėjimo haliucinacijos .

-          išbėrimas, galintis pasireikšti kartu su sąnarių skausmu.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos veinu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos imterneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Lanzul

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Plastiko talpyklė. Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Lizdinės plokštelės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

 

Atidarius talpyklę vaistą galima vartoti ne ilgiau kaip 3 mėnesius.

Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Lanzul sudėtis

 

Veiklioji medžiaga yra lansoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje kietojoje kapsulėje yra 15 mg lansoprazolo.

Pagalbinės medžiagos yra cukriniai branduoliai (sacharozė ir kukurūzų krakmolas), povidonas, dinatrio fosfatas dihidratas, sacharozė, kukurūzų krakmolas, natrio laurilsulfatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30 % dispersija, talkas, makrogolis, titano dioksidas (E171), polisorbatas 80. Pagalbinės kapsulės apvalkalo medžiagos yra želatina, titano dioksidas (E171) ir raudonasis geležies oksidas (E172).

 

Lanzul išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Balta ir rusvai ruda želatininė kapsulė, kurioje yra baltų, šviesiai rudų arba šviesiai rožinių žarnyne suyrančių dengtų granulių.

 

DTPE tablečių talpyklė su PP dangteliu ir sausikliu (silikageliu).

Pakuotėje yra 14, 28, 56 arba 98 kapsulės.

98 kapsulių talpyklėje yra du sausikliai.

 

OPA-Al-PVC/Al lizdinė plokštelė.

Pakuotėje yra 7, 14, 15, 28, 30, 50 arba 56 kapsulės.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

KRKA d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Šalies narės pavadinimas

Vaisto pavadinimas

Danija

Jacoprazole

Čekija, Lietuva, Latvija

Lanzul

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

 Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-06-05.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Vaistinės, turinčios prekę

LANZUL, 15 mg, skrandyje neirios kietosios kapsulės, N28

Prekė nebetiekiama
Daugiau informacijos
Prekės kodas: 70092
Gamintojas: KRKA
Informacinis lapelis

Lanzul 15 mg skrandyje neirios kietosios kapsulės

Lansoprazolas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-          Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-          Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-          Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-          Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Lanzul ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Lanzul

3.       Kaip vartoti Lanzul

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Lanzul

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Lanzul ir kam jis vartojamas

 

Veiklioji Lanzul medžiaga yra protonų siurblio inhibitorius lansoprazolas. Protonų siurblio inhibitoriai mažina skrandyje gaminamos rūgšties kiekį.

 

Gydytojas Lanzul suaugusiems gali skirti šiais atvejais:

-     dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opai gydyti;

-     stemplės uždegimui (refliuksiniam ezofagitui) gydyti;

-     refliuksinio ezofagito profilaktikai;

-     rėmeniui ir rūgšties atpylimui gydyti;

-          Helicobacter pylori (H. pylori) išnaikinimui kartu su atitinkamais antibiotikais su H. pylori susijusioms opoms;

-     dvylikapiršės žarnos ar skrandžio opos profilaktikai ar gydymui pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) (šių vaistų vartojama skausmui ir uždegimui mažinti);

-     Zollinger - Ellison‘o sindromui gydyti.

 

Gydytojas Lanzul gali skirti ir kitais atvejais bei kitokią dozę, negu nurodyta šiame lapelyje. Reikia laikytis gydytojo pateiktų vaisto vartojimo nurodymų.

 

Jūs turite kreiptis į savo gydytoją, jei nesijaučiate geriau arba pasijutote blogiau po 14 dienų.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Lanzul

 

Lanzul vartoti negalima:

 

-          jeigu yra alergija lansoprazolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lanzul.

 

Jeigu sergate sunkia kepenų liga, pasakykite gydytojui. Jis gali pakeisti dozę.

 

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Lanzul, jeigu Jums kada nors pasireiškė odos reakcija po gydymo vaistu, panašiu į Lanzul, kuriuo mažinamas skrandžio rūgštingumas.

 

Jeigu Jums išbertų odą, ypač saulės apšviestose vietose, kuo skubiau pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi Jums gali tekti nutraukti gydymą Lanzul. Taip pat nepamirškite pasakyti, jeigu Jums pasireiškia bet koks kitas neigiamas poveikis, kaip antai sąnarių skausmas.

Gydytojas atliks (ar jau atliko) papildomą skrandžio tyrimą (vadinamąjį endoskopinį tyrimą), kad galėtų nustatyti diagnozę ar išsiaiškinti, ar nėra piktybinės ligos.

 

Jeigu gydymo Lanzul metu prasideda viduriavimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kadangi Lanzul vartojimas siejamas su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu.

 

Jeigu gydytojas Lanzul skiria vartoti kartu su vaistais nuo uždegimo skausmui malšinti ar reumatinei ligai gydyti, būtina atidžiai perskaityti šių vaistų pakuotės lapelį.

 

Jeigu Lanzul gydotės ilgai (ilgiau negu 1 metus), gydytojas tikriausiai reguliariai stebės Jūsų būklę. Jam reikia pasakyti apie visus atsiradusius naujus ar išskirtinius simptomus ir aplinkybes.

 

Tokių kaip Lanzul protonų siurblio inhibitorių vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžio riziką. Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu)

 

Prieš vartodami šį vaistą pasakykite gydytojui, jeigu jums bus atliekamas specialus kraujo tyrimas (dėl chromogranino A).

 

Kiti vaistai ir Lanzul

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri,apie tai pasakykite su gydytoju arba vaistininku.

 

Gydytojui arba vaistininkui ypač svarbu pasakyti, jeigu vartojate vaistų, kuriuose yra bet kurių toliau išvardytų veikliųjų medžiagų, kadangi Lanzul gali keisti jų poveikį.

-          ŽIV proteazės inhibitoriai, tokie kaip atazanavirai ir nelfinavirai (vartojami ŽIV infekcijai gydyti).

-          Metroteksatas (naudojamas autoimuninės ligos ir vėžio gydymui).

-          Ketokonazolo, itrakonazolo, rifampicino (jais gydomos infekcinės ligos).

-          Digoksino (juo gydomos širdies ligos).

-          Varfarainas (naudojamas kraujo krešuliams gydyti.

-          Teofilino (juo gydoma astma).

-          Takrolimuzo (jo vartojama persodinto organo atmetimo profilaktikai).

-          Fluvoksamino (juo gydoma depresija ir kitokie psichikos sutrikimai).

-          Antacidinių preparatų (vaistai nuo rėmens ir rūgšties atpylimo).

-          Sukralfato(jo vartojamas opoms gydyti).

-          Paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum) preparatų (jais gydoma lengva depresija).

 

Lanzul vartojimas su maistu ir gėrimais

Tam, kad gydymo rezultatai būtų geriausi, Lanzul reikia gerti iki valgio likus mažiausiai 30 minučių.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems Lanzul vartojantiems pacientams kartais gali pasireikšti toks šalutinis poveikis kaip galvos svaigimas, galvos sukimasis, nuovargis bei regos sutrikimas. Jeigu toks poveikis atsiranda, būtinas atsargumas, kadangi gebėjimas reaguoti gali pablogėti.

 

Tik Jūs pats esate atsakingas už sprendimą, ar esate tinkamos būklės vairuoti transporto priemones ar vykdyti kitas užduotis, kurių metu būtinas didesnis dėmesio sukaupimas, kadangi vienas iš veiksnių, galinčių mažinti gebėjimą saugiai atlikti minėtą darbą, yra Jūsų vartojamų vaistų sukeliamas gydomasis arba šalutinis poveikis. Toks poveikis aprašytas kituose šio lapelio skyriuose.

Perskaitykite visą šiame lapelyje pateiktą informaciją.

 

Jeigu dėl ko nors abejojate, pasitarkite su gydytoju, slaugytoju arba vaistininku.

 

Lanzul sudėtyje yra sacharozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti Lanzul.

 

 

3.       Kaip vartoti Lanzul

 

Visada vartokite šį vaistą tiklsiai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Reikia nuryti visą kapsulę užgeriant stikline vandens. Jeigu kapsulę nuryti sunku, gydytojas gali nurodyti kitokį šio vaisto vartojimo būdą. Kapsulių ar išberto jų turinio negalima nei kramtyti, nei traiškyti, kadangi tinkamas poveikis gali nepasireikšti.

 

Jeigu Lanzul vartojama kartą per parą, vaisto geriausia gerti kasdien tuo pačiu metu. Gydymo rezultatas gali būti geriausias, jeigu Lanzul gersite ryte vos tik atsikėlę.

 

Lanzul dozė priklauso nuo paciento būklės. Žemiau pateikiamos įprastinės suaugusių žmonių dozės. Gydytojas kartais gali skirti vartoti ir kitokią dozę. Jis pasakys ir tai, kiek laiko truks gydymas.

 

Rėmens ir rūgšties atpylimo gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 15 mg arba 30 mg kapsulė. Jeigu ligos simptomai per 4 savaites nepalengvėja, reikia kreiptis į gydytoją.

 

Dvylikapirštės žarnos opos gydymas. 2 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

 

Skrandžio opos gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

 

Stemplės uždegimo (refliuksinio ezofagito) gydymas. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

 

Ilgalaikė refliuksinio ezofagito profilaktika. Kartą per parą geriama viena 15 mg kapsulė. Gydytojas kartą per parą geriamą dozę gali didinti iki 30 mg.

 

Dvylikapirštės ar skrandžio opos gydymas pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti NVNU. 4 savaites kartą per parą geriama viena 30 mg kapsulė.

 

Dvylikapirštės ir skrandžio opos profilaktika pacientams, kuriems būtina ilgai vartoti NVNU. Kartą per parą geriama viena 15 mg kapsulė. Gydytojas kartą per parą geriamą dozę gali didinti iki 30 mg.

 

Zollinger - Ellison‘o sindromas. Įprastinė pradinė paros dozė yra dvi 30 mg kapsulės. Tolesnę Jums tinkamiausią dozę nustatys gydytojas atsižvelgdamas į Jūsų reakciją į Lanzul.

 

Vaikų Lanzul gydyti negalima. Jaunesnių kaip vienerių metų vaikų gydyti nerekomenduojama, nes turimi duomenys nerodo palankaus poveikio gydant gastroezofaginio refliukso ligą tokiems ligoniams.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Lanzul dozę?

 

Išgėrus daugiau Lanzul kapsulių nei nurodyta, būtina greitai kreiptis į gydytoją arba toksikologijos centrą.

 

Pamiršus pavartoti Lanzul

Jeigu įprastiniu laiku vaisto dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, nebent jau beveik laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju pamirštosios dozės negerkite, o toliau kapsules gerkite kaip paprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

 

Nustojus vartoti Lanzul

Nenutraukite gydymo vien dėl to, kad Jūsų simptomai palengvėjo. Nebaigę viso gydymo kurso galite nevisiškai išgyti ir liga gali atsinaujinti.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Lanzul, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 10).

-          Galvos skausmas, galvos svaigimas.

-          Pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, burnos arba gerklės džiūvimas ar skausmas, gerybiniai skrandžio polipai.

-          Kepenų veiklos tyrimų rezultatų pokytis.

-          Odos išbėrimas, niežulys.

-          Nuovargis.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra nedažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 100).

-          Kraujo ląstelių kiekio pokytis.

-          Depresija.

-          Sąnarių arba raumenų skausmas, šlaunikaulio, riešo ar stuburo lūžis.

-          Skysčių susilaikymas organizme arba patinimas.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra retas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 1000).

-          Mažakraujystė (blyškumas).

-          Nemiga, haliucinacijos, sumišimas.

-          Nenustygstamumas, galvos sukimasis, skruzdėlių rėpliojimo po oda pojūtis (parestezija), apsnūdimas, drebėjimas.

-          Regos sutrikimas.

-          Liežuvio uždegimas (glositas), kandidozė (grybelių sukeliama infekcinė odos arba gleivinės liga), pankreatitas, skonio pojūčio pokyčiai.

-          Kepenų uždegimas (galimi požymiai yra odos ir akių pageltimas).

-          Odos reakcija, pvz., deginimo arba dilgčiojimo po oda pojūtis, kraujosruvos, paraudimas, plaukų slinkimas, jautrumas šviesai.

-          Inkstų sutrikimai.

-          Krūtų padidėjimas vyrams.

-          Karščiavimas, smarkus prakaitavimas, angioneurozinė edema, apetito praradimas, impotencija; Jeigu atsiranda jos simptomų, pvz., veido, liežuvio ar ryklės patinimas, rijimo pasunkėjimas, dilgėlinė ar kvėpavimo pasunkėjimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

 

Toliau išvardytas šalutinis poveikis yra labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10000).

-          Labai retai Lanzul vartojimo metu gali sumažėti baltųjų kraujo ląstelių kiekis ir atsparumas infekcijai. Jeigu prasideda infekcinė liga, pasireiškianti karščiavimu ir dideliu bendrosios būklės pablogėjimu arba karščiavimu ir lokalios infekcijos požymiais, pvz., gerklės, ryklės ar burnos skausmu arba inkstų ir šlapimo takų sutrikimu, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tokiu atveju reikės atlikti kraujo tyrimus, kad būtų galima nustatyti, ar nesumažėjo baltųjų kraujo kūnelių kiekis (ar neatsirado agranulocitozė).

-          Kolitas (žarnų uždegimas), burnos uždegimas (stomatitas).

-          Labai sunki odos reakcija, pasireiškianti paraudimu, pūslių atsiradimu, stipriu uždegimu ir odos lupimusi.

-          Sunki padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant šoką. Galimi padidėjusio jautrumo reakcijos simptomai yra karščiavimas, išbėrimas ir patinimas, kartais gali sumažėti kraujospūdis.

-          Tyrimų, pvz., natrio, cholesterolio ar trigliceridų kiekio, rezultatų pokytis.

 

Toliau išvardytas šalutinio poveikio dažnis yra nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

-          Jei vartojate Lanzul daugiau nei 3 mėnesius, galimas magnio kiekio sumažėjimas kraujyje. Magnio kiekio sumažėjimas pasireiškia nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, dezorientacija, konvulsijomis, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies ritmu. Jei pastebėjote bet kurį iš išvardytų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Dėl žemo magnio kiekio kraujyje gali sumažėti kalio ir kalcio kiekis. Jūsų gydytojas gali paskirti reguliariai atlikti kraujo tyrimus magnio kiekio stebėjimui.

-          Regėjimo haliucinacijos .

-          išbėrimas, galintis pasireikšti kartu su sąnarių skausmu.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos veinu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos imterneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Lanzul

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Plastiko talpyklė. Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Lizdinės plokštelės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

 

Atidarius talpyklę vaistą galima vartoti ne ilgiau kaip 3 mėnesius.

Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Lanzul sudėtis

 

Veiklioji medžiaga yra lansoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje kietojoje kapsulėje yra 15 mg lansoprazolo.

Pagalbinės medžiagos yra cukriniai branduoliai (sacharozė ir kukurūzų krakmolas), povidonas, dinatrio fosfatas dihidratas, sacharozė, kukurūzų krakmolas, natrio laurilsulfatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30 % dispersija, talkas, makrogolis, titano dioksidas (E171), polisorbatas 80. Pagalbinės kapsulės apvalkalo medžiagos yra želatina, titano dioksidas (E171) ir raudonasis geležies oksidas (E172).

 

Lanzul išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Balta ir rusvai ruda želatininė kapsulė, kurioje yra baltų, šviesiai rudų arba šviesiai rožinių žarnyne suyrančių dengtų granulių.

 

DTPE tablečių talpyklė su PP dangteliu ir sausikliu (silikageliu).

Pakuotėje yra 14, 28, 56 arba 98 kapsulės.

98 kapsulių talpyklėje yra du sausikliai.

 

OPA-Al-PVC/Al lizdinė plokštelė.

Pakuotėje yra 7, 14, 15, 28, 30, 50 arba 56 kapsulės.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

KRKA d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Šalies narės pavadinimas

Vaisto pavadinimas

Danija

Jacoprazole

Čekija, Lietuva, Latvija

Lanzul

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

 Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-06-05.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Vaistinės, turinčios prekę

Mano krepšelis