Svorio metimas yra aktualus daugeliui žmonių. Pagrindine taisykle, padedančia pasiekti šį tikslą reikėtų įvardinti kalorijų deficitą. Visgi, kartais tai padaryti yra gerokai sunkiau nei gali atrodyti. Tokiu atveju, į savo kasdienį racioną galite įtraukti Nutriless produktus. Šie yra sukurti taip, jog puikiai tiktų sumažinto energijos kiekio dietoms.
Nutriless
Nutriless kokteiliai
Nutriless kokteiliai – tai specialios paskirties maisto produktai, skirti sumažinto energijos kiekio dietoms. Dažniausiai jos taikomos norint numesti svorio. Skirtingų skonių kokteiliai yra viso paros mitybos raciono pakaitalas su cukrumi ir saldikliais. Šis dietinis produktas turi tikrai mažai kalorijų. Visgi, vartojant kokteilius svarbu laikytis visų gamintojo instrukcijų. Tokiu atveju gausite reikalingą kasdienių maisto medžiagų kiekį. Kokteilių sudėtyje galima rasti baltymų, skaidulų, vitaminų ir mineralų. Pavyzdžiui, čia gausu kalcio, fosforo, kalio, geležies, cinko, vario, jodo, seleno, magnio bei natrio. Kita vertus, kokteiliuose taip pat galima rasti vitaminų A, D, E, C ir K, tiamino ir riboflavino. Šio produkto paruošimas yra ganėtinai paprastas. Į plaktuvę reikia įpilti maždaug 200 mililitrų atvėsinto virinto vandens ir suberti maišelio turinį. Tuomet belieka užsukti bei plakti maždaug 15 sekundžių. Vartojant kokteilius rekomenduojamas lengvas fizinis aktyvumas. Nutriless kaina siekia maždaug 17 eurų.
Nutriless batonėliai
Nutriless produktai gali būti ganėtinai įvairūs. Nors dažniausiu pasirinkimu išlieka kokteiliai, nemaža žmonių dalis taip pat susidomi batonėliais. Tai – vieno valgymo pakaitalas svoriui kontroliuoti. Tokie batonėliai tinka mažai kalorijų turinčiai dietai. Jų sudėtyje gausu baltymų, skaidulinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Visgi, svarbu paminėti, kad batonėliai naudingi tik tuomet, kai yra vartojami kaip dalis sumažinto energijos kiekio dietos. Tačiau, likusią paros raciono dalį privalo sudaryti kiti maisto produktai. Be to, nėščioms arba žindančioms moterims, vaikams, paaugliams, vyresniems ar sveikatos sutrikimų turintiems asmenims prieš vartojimą reikėtų pasitarti su gydytoju. Visgi, sugrįžkime prie batonėlių sudėties. Čia gausu naudingų medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų A, C, D, E. Sudėtyje taip pat galima rasti biotino, magnio, fosforo, kalcio, kalio, cinko, seleno ir jodo. Vartojant batonėlius rekomenduojama gerti daug gryno vandens (ne mažiau kaip 2 litrus per parą).
Nutriless sriubos
Nutriless sriubos yra dar vienas kokybiškas maistas lieknėjimui. Tai – mažai kalorijų turintis dietinis produktas. Jį vartojant pagal gamintojo instrukciją gaunamas tinkamas kasdienis visų maisto medžiagų kiekis. Produkto sudėtyje galima rasti skaidulų, baltymų, vitaminų ir mineralų. Pavyzdžiui, čia gausu kalcio, geležies, fosforo, kalio, cinko, jodo, seleno bei magnio. Be to, sudėtyje galima rasti vitaminų A, C, D, E ir K, folio rūgšties, tiamino bei biotino. Sriubos paruošimas taip pat nėra itin sudėtingas. Tereikia suberti maišelio turinį į dubenėlį ir maišant supilti maždaug 200 mililitrų verdančio vandens. Tuomet viską gerai išmaišykite iki vientisos masės. Vartojantiems Nutriless produktus rekomenduojamas lengvas fizinis aktyvumas. Visgi, prieš įsigyjant kokteilius, sriubas ar batonėlius visuomet pravartu pasitarti su gydytoju.
Mityba norint sulieknėti
Nors Nutriless produktai gali tapti puikiu pagalbininku norint sulieknėti, dažniausiai jie tik papildo įprastą dienos mitybą. Taigi, į ką atsižvelgti savo racione, jei siekiate numesti nereikalingus kilogramus? Pirmiausia, svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar esate kalorijų deficite. Visgi, visi šie skaičiavimai daugeliui žmonių gali būti pernelyg sudėtingi. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į dietologą arba mitybos specialistą, kuris sudarytų specialiai Jums skirtą planą. Žinoma, į kasdienį racioną pravartu įtraukti kuo daugiau vaisių ir daržovių. Įprastai tokie produktai nėra labai kaloringi. Be to, tai padės organizmui gauti įvairių reikalingų medžiagų. Kita vertus, dar svarbesne taisykle metant svorį reikėtų įvardinti saiką. Daugeliui žmonių įvairios dietos duoda tik trumpalaikį rezultatą. Visiškai normalu, jog bėgant laikui dažniausiai “paslystama”. Taigi, daugelis specialistų rekomenduoja valgyti ką norite, tačiau laikytis saiko. Kita vertus, į savo racioną taip pat pravartu įtraukti daugiau grūdinės kilmės produktų. Be to, svarbu gauti pakankamai baltymų ir riebalų (geriausia iš sveikesnių šaltinių).
Kokių produktų patariama vengti lieknėjantiems?
Kaip jau minėjome kiek anksčiau, bandantiems sulieknėti svarbiausia viską valgyti su saiku. Taigi, tikrai galite pasilepinti torto gabalėliu per savo gimtadienį. Kita vertus, egzistuoja produktai, kuriuos patariama valgyti kuo rečiau. Pirmiausia – tai įvairūs pusfabrikačiai. Tai yra žemos maistinės vertės produktai, neduodantys beveik jokios naudos. Taigi, žmogaus racione šių turėtų būti kuo įmanoma mažiau. Kita vertus, pasistenkite nevalgyti itin daug įvairių konditerijos gaminių. Be to, jeigu tik pavyksta, patariama susilaikyti nuo padažų. Daugelis jų pasižymi ganėtinai aukštu kaloringumu. Taigi, nė nepastebėsite, kaip greitai pasieksite savo dienos kalorijų normą. Kita vertus, galima apsvarstyti naminių padažų gaminimą. Pasirinkus tinkamus produktus šie bus gerokai sveikesni ir mažiau kaloringi. Žinoma, taip pat svarbu atsižvelgti į tai, ką geriate. Pavyzdžiui, dauguma kavų yra ganėtinai kaloringos, ypatingai tuomet, jeigu naudojate sirupus. Be to, nemaža dalis žmonių kasdien geria gazuotus gėrimus, kurie turi didelį kiekį cukraus. Jeigu be jų gyventi negalite, rekomenduojama pasirinkti mažiau kalorijų turinčius pakaitalus.
Baltymų svarba
Baltymai išlieka viena iš svarbiausių medžiagų svorį metantiems žmonėms. Dažniausiai tokie produktai nebūna labai kaloringi. Be to, baltymai padeda raumenų augimui, kas yra itin aktualu sportuojantiems asmenims. Šie taip pat suteikia ilgesnį sotumo jausmą ir mažina saldumynų poreikį. Toks maistas gali būti skirstomas į augalinį ir gyvulinį. Teigiama, jog pastarosios srities baltymai yra pasisavinami kiek geriau. Gyvulinės kilmės baltyminio maisto šaltiniais būtų galima įvardinti vištieną, kalakutieną, tuną, krevetes, varškę, pieną, jogurtą, sūrį, menkę, kiaušinius, lašišą, skumbrę, baltymų miltelius. Žinoma, panašių produktų egzistuoja ir gerokai daugiau. Tuo tarpu, augalinės kilmės baltyminio maisto šaltiniais reikėtų įvardinti avinžirnius, pupeles, avižas, lęšius, riešutus, tofu, soją, kai kurias daržoves. Pasaulio sveikatos organizacija žmogui rekomenduoja suvartoti mažiausiai 0.8g/kg baltymų. Visgi, norint numesti nereikalingus kilogramus, šį kiekį tikrai verta padidinti.
Riebalų svarba
Daugelis svorį metančių žmonių negali nė pagalvoti apie riebalų vartojimą. Manoma, jog tai nenaudinga medžiaga, kurios reikėtų atsisakyti. Kita vertus, riebalai yra reikalingi kiekvienam žmogui. Visų pirma, tai atsarginis energijos šaltinis, kuomet negauname pakankamai angliavandenių. Be to, riebalai taip pat atlieka vidaus organų apsaugos funkciją. Šie užtikrina sveiką odą ir plaukus, padeda įsisavinti kai kuriuos vitaminus. Riebalai taip pat yra reikalingi smegenų funkcijoms atlikti. Taigi, kaip galite matyti, pilnai jų atsisakyti tikrai nereikėtų. Riebalai yra skirstomi į sočiuosius ir nesočiuosius. Abu variantai reikalingi mūsų organizmams. Pavyzdžiui, sotieji riebalai gali padėti numesti svorio, sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, pagerinti kepenų veiklą, palaikyti sveiką nervų sistemą. O štai nesotieji riebalai geba sumažinti uždegimus. Žinoma, svarbu atsirinkti iš kokių produktų gaunate šias medžiagas. Geriausiai tam tinka kokybiška mėsa, ekologiškas pienas, sūris ir sviestas, kiaušiniai, kokosų aliejus. Taigi, mesdami svorį jokiu būdu pilnai neatsisakykite riebalų. Kitu atveju tik sau pakenksite.